Işkur meslek edinme kursları hakkında??

4 yıllık kamu yönetimi İktisat fakultesi mezunuyum..İŞKURA kayıt olmak istiyorum,hiçbir bilgim yok..Nasıl işliyor bu süreç,işe yerleştirmeyi onlarmı yapıyor,kendi alanımdamı eğitim alıyorum?özellikle işsizlere danışmanlık yapmak istiyorum..Kayıt olanlar,bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim..

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• meslek edinme kurslarında herhangibir kurs yayınlandığında üniversite mezunları içinde diyor gidiyorsun burası meslek edidirme kursu üniversite mezunlarının ne işi var deniyor mülakata girmeyeden gidin vb. konuşuyorlar mülakata girdiğinde de kendini tanıt diyorlar tanıtıyorsun sonrada liseli olanan tanıt diyorlar oda tanıtıyor ardından yanımızda "sen lise mezunuydum demi" diyip onaylıyorlar ve kağıda işaretliyorlar bizede tama siz çıkın diyorlar o işaretlediği lise mezunu giriyor sen kalıyorsun.Burada kimseyi yermek gibi bir niyetim yok 2 seferdir aynı muameleyle karşılaşıp olanı konuşuyorum o zaman neden üniversitelerde dahil ediliyor sitesinde hiç bilmiyorum ayrıca gittiğim mülakatta 500 kişi içinden 15 kişi alacaklardı karar sizin...

0|0
    0|0
    • Yani ünv mezunlarına çok şans yokmu diyorsun,tam açarmısın:)) Sen katıldın iş bulamadınmı?

• rica ne demek yardımcı olabildimse ne mutlu bana cümlemiz inşallah iş bulur

• İnş canım amin,çok yardımcı oldun çok sağol.

Erkekler Ne Diyor 1

• Tam bir bilgim yok ama, arada sırada konusu geçiyor, herkesin ortak sıkıntısı bir sonuç alamamak, başvuru sonrası. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa, anlatsınlar bizde bilgi sahibi olalım.

0|0
    0|0
    • eVET bende bekliyorum inş bilen biri cevaplar teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 1

• evet en önemli kuralı bildiğim kadarıyla daha önce senin adına hiç sigorta primi yatırılmamış olması ki kursa gittiğinde sigortan yatırılıyor bide 600 tl maaş veriyorlar

0|0
    0|0
    • Kaydım açılmıştı ama primler ödenmedi,maaşı biliyorum bir tek gerisini bilmiyorum:)) Ben danışmanlık yapmak istiyorum lisans mezunu olmak şartı varmış,ama başka bşyde olabilir,gidenler sonra işe yerleştirenler iyi bilir

• primler ödenmek zorunda kural kitapçığında yazıyor ablam da gitmişti tabı çok ayrıntılı bilmiyorum

• Yok benim işkur tarafından sigortam açılmadı,bir işveren sadece sigortaya kaydımı başlatmıştı ama ödenmedi tabiyki

Yükleniyor...