Okuduğunuz en esaslı kitap hangisiydi?

Merhaba arkadaşlar,
Okuduğunuz sizi ve hayatınızı tesiri altına almış, hayatınıza rol model olmuş veyahut yol göstermiş... Belkide bunların hiçbiri ama sizi çok ama çok derinden etkilemiş kitap hangisiydi?

-Kitap okumayanlar, film veya şarkı da söyleyebilir.
-Filmlerden veya şarkıdan da etkilenmemiş insanlar etkinlendiği herhangi bir şeyi de yazabilir. Üstteki betimlemeler doğrultusunda.

Hepinize iyi akşamlar dilerim.

0|0
12|20

En İyi Erkek Görüşü

• Psikoanalist vardı müthiş bir psikolojik roman diyebilirim. Çöl yılanı vardı yakın zamanda 3 TL ye tezgahta bulup direk aldığım fakat güzel kurgulanmış bir hikayesi olduğunu farkettiğim kısa bir kitaptı. 186 sayfa falan. Şimdi yine çok ilginç bir kitap buldum başlangıcı biraz sıkıcı gibi görünüyor ama 30. sayfaya gelmeden böyle sürmeyeceğini algılayabilyosun. İsmi Şeytanın Dansçısı Orkinos yayınevinden yazarı Stefanos Dandolos. Şu sıra Özel fiyat durumunda 22 TL den 10 TL ye düştü önerebilirim bunuda

2|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Değişik öneriler ilk kez duyuyorum bu kitapları. Psikoanalist dikkatimi çekti. Çöl yılanı tanıdık geldi. Çok sağolun önerileriniz için şu an başladığım kitabı bitirim hepsini okuyacağım. Kitap Fuarı vardı hali hazırda bir uğrarım umarım bulurum.
      Şeytanın Dansçısı Orkinos en çok bu kitap dikkatimi çekti nedense. Sağolun

• Ben teşekkür ederim asıl. Çok kısa 80 sayfalık bir kitap ama hoşuma gitti.

• Sorun değil kitabın her sayfası binlerce sayfaya açılan bir yoldur sadece :) Aklımda bu kitap :)

En İyi Kız Görüşü

• Öyle bir kitap yok daha ama filim var :) İlk olarak 3 İdiots :) Bence çekilmiş en mükemmel film tartışması :) Hep bu şekilde düşünmüştüm ve içinde bulunduğumuz sistemi mükemmel anlatıyor :)

Ghajini ve Fanaa var. Aynı şekilde mükemmel filmler ve My name is Khan :)

İnception, Fight Club, Prestij beni çok çok etkileyen başka filmler. Psikolojik bir boyutu yok, hayatıma dokunmadı fakat insana sorgulatıyor bazı şeyleri. Başka bir hayatı yaşıyorsun 2 saatte :)

Dizi var Teen Wolf :) Bir ergen dizisi diye geçer fakat beni en çok etkileyen yanı 5. sezon çekiliyor fakat mükemmel bir arkadaşlık var. Dost bir kenara dursun zoraki birkaç arkadaşı olan ben bu dostluk öyküsünden çok etkileniyorum. Stiles'in 5. sezon boyunca lise bitince ne olacak diye düşünmesi bana çok gerçekçi geliyor. Yaşarken fark etmediğin şeyleri görmeni sağlıyor arkadaşlık boyutunda, zamanı geri alıp bir şeyleri engellemek istiyor insan. (Arkadaşım olmaması insanlara güvenmememden kaynaklanıyor, kaybedeceğimi bilerek birileriyle yakın olmak aptalca geliyor. Kaybedecek bir sürü sevdiğim insan var.)

Başka hatırlamıyorum şimdilik bu kadar :)

1|0
    0|0
    • Yorumunuz cidden çok ama çok güzel. Aamir Khan filmlerine diyecek yok zaten.
      İnception, Fight Club, Prestij aslında psikolojik filmlerdir. İnsanları düşünmeye sevk ediyorlar. Inception başlı başına güzel bir film ve bu muhtemelen gerçek boyuta da taşınacak. Çünkü zihin, bilinç, bilinçaltı cidden el değmemiş bir hazinedir.
      Süper bir yorum.

• Arkadaşım olmaması insanlara güvenmememden kaynaklanıyor, kaybedeceğimi bilerek birileriyle yakın olmak aptalca geliyor. Kaybedecek bir sürü sevdiğim insan var
      Kafa yapımızın aynı olduğunu düşünüyorum.

• Psikolojik bir boyutu yok derken yani anlatmak istediğim şu 3 İdiots dediğimiz film seni düşündürüyor hayatını etkiliyor ama Inception, Prestij, Fight Club gibi filmler yani filmler :) Bunun biliyorsun, hayatına bir etkisi olmuyor :) Genel anlamda tabi :) Bunu anlatmak istedim :) Umarım gerçek olur Inception :) Bu zihinle ilgili konulara bende çok meraklıyım :)

Benimle aynı düşünen insanlara rastlamak aslında korkunç bir şey :) Bizim mantığımıza göre insanlık yok olmaya doğru gider ama bir yandan da kaybetmekten korktuğumuzu bu şekilde açıkça söyleyerek insanlıktan uzak durmak delilik derecesinde mantıklı ve böyle insanlar olduğunu bilmek korkunç olsa da güzel :)

Ve teşekkür ederiiim :)

Erkekler Ne Diyor 19

• alper canıgüz gizliajans
    sabahattin ali kürk mantolu madonna
    film, dizi onerısı ıstersen onu da yapabılırım, onlarla aram daha ıyı.

1|0
    0|0
    • Çok iyi olur cidden.

• Rica ederim :)

• senın favorı fılmlerın, dızılerın, kıtapların neler?

• Fıller sultanı ıle kırmızı sakallı topal karınca kanks

1|0
    0|0
  • Hatırlamıyorum

1|0
    0|0
  • hiç kitap okumadım

1|0
    0|0
  • Samuel Beckett - Godot'yu Beklerken

1|0
    0|0
  • Kursun asker :/

1|0
    0|0
  • Nietzche ağladığında

1|0
    0|0
  • Ölüm Ne Renk / İ. Serdar Kaya uzun bir süre etkisinde kalmıştım.

1|0
    0|0
  • Otostopçunun Galaksi Rehberi :)

1|0
    0|0
    • Başka kitaplar istersen;
      Jose Saramago - Körlük
      Platon - Devlet
      Salinger - Çavdar Tarlasında Çocuklar
      ve distopik kitapları seviyorsan
      Orwell - 1984 ve Aldous Huxley'in Cesur Yeni Dünya'sı

• Jack London - Martin Eden

1|0
    0|0
  • Kitap ne? :D

1|0
    0|0
  • Zaman Çarkı-Robert Jordan

1|0
    0|0
  • film olarak "umudunu kaybetme" kitap ise game of thrones

1|0
    0|0
    • Game of thrones spoiler'ı alabiliriz demek ki sizden. :D
      Umudunu kaybetme çok güzel bir filmdir.

• spoiler istiyorsan veriyim ama bence kendin izle bir heyecanı kalmaz

• Hiç kimseyle paylaşamam.

0|0
    0|0
  • Pis moruğun notları Charles Bukowski

1|0
    0|0
    • Charles Bukowski hastası bir insanımdır.
      Teşekkürler yorumunuz için.

• Bende öyle kitapları elime geçtikçe okurum daha okuyamadığım çok kitabı var olayları olduğu gibi anlatır samimidir çok severim

• Kardeşim Razdanovun yolu
    Kafkasya yaraları
    Bu ikisi ama daha çok var

1|0
    0|0
    • Hiç durmadan yazabilirsiniz. :D
      Çok teşekkürler yorumunuz için. Bana da ek oldu ilk kez duyuyorum ikinci kitabı sağolun.

• Ben aşk kitaplarından uzak biriyiö tarihçi ve siyasetçi olduğum için daha çok böyle kitaplar okurum
      Sovetski Atnaşeniya
      Büyük Ermenistan ve Kürdistan yalanları
      Osmanlı gerçekleri ile
      Tarihin iç yüzü
      Falan işte bunlar :)

• Sovetski Atnaşeniya okumuştum ben de.
      Tarihi daha çok belgesel halinde seviyorum. Alamut'un Fedaileri de bayağı güzel bir kitap. Şu anki ışid'in temelini anlatmış sanki.

• Kürk Mantolu Madonna

1|0
    0|0
  • Sefiller-Victor Hugo
    Tutunamayanlar-Oğuz Atay

0|0
    0|0
  • Ayn randın bir kitabı bebeğim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Ateşböceği yolu-Bu kitabın kesinlikle okunması gerek..
    Senden önce ben-Dramın tescillenmiş hali
    Cehennem-Bilm kurguya özel bir ilgim yoktur fakat bu kotaba hayran kaldım
    Suç ve ceza-Hem sevdim hem sevmedim ama beni çok etkilediği kesin..

1|0
    0|0
    • Ateşböceği yolu çok merak ettim. Çok teşekkür ederim. Suç ve Ceza'yı iki kez okudum ağır bir roman ama çok güzel gerçekten.

• Figan.

1|0
    0|0
  • Paulo Coelho ''Simyacı''

1|0
    0|0
    • Simyacı... Enfes bir kitaptır. İlk okuduğumda 10, ikinci okuduğum da ise 16 yaşındaydım. Ama hâlâ okuyabilirim.

• Benim için yeri çok farklı. ;)

• Böğürtlen kışı tabi ki öyle bir kitap yok yaa

1|0
    0|0
  • Kuran

1|0
    0|0
  • Uçurtma Avcısı ve İpek Ongun'un Bir Genç Kızın Gizli Defteri Serisi

1|0
    0|0
  • Kristin Hannah - kış bahçesi.

1|0
    0|0
  • Son zamanlarda okuduğum en güzel kitap Kürk Mantolu Madonna ayrıca Uçurtma Avcısı da güzeldi

1|0
    0|0
  • Olasiliksiz diye bir kitap adam fawer miydi neydi yazari hatirlamiyorum kitap mukemmeldi

1|0
    0|0
  • en son lisedeyken okumuştum :D

1|0
    0|0
    • Birde şimdi okuyun isterseniz, değişiklik olur lise yıllarınızı hatırlarsınız. :D

• Tutunamayanlar Oğuz Atay

1|0
    0|0
Yükleniyor...