Yılın en iyi filmi diyebilirim, Diriliş'i (The Revenant) izlediniz mi?

Sinemaya bugün gittim. Filmde baştan sona kadar çok büyük bir emek var. Makyajdan tutun da oyunculuğa ve efekte kadar.Çok başarılı bir film. Oskarı hak ediyor. Bence yılın en iyi filmidir. Leoanorda DiCaprio yine oyunculuğunun hakkını vermiş, muhteşem bir yapıt olmuş. İzlemeyenler için spoilere girmeyeceğim, fragmanını paylaşıyorum. İzlemezseniz çok şey kaçırırsınız.

Güncellemeler:
Filmi izleyecek olanlara önden bilgi vermek isterim, spoiler içermez. Bol aksiyonlu bir film değil. Aslında filmin ismi niye Diriliş, bilmiyorum bence intikam olmalıydı. Filmin konusu, bir insanın doğaya ve o gün ki koşullara en ağır durumda bile meydan okumasıdır. Ana konusu ise intikam.

0|1
7|15

En İyi Kız Görüşü

• Dün akşam gidecektim olmadı. İzlemeyi çok istiyorum. Leo her zamanki doğal sanırım ve büyük emek harcadı. Yapımcı 3 sene harcadı, balık yeme sahnesi ve soğuk hava şartları tamamen doğal ve sahi. Kesinlikle izleyeceğim geç bile olsa.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İzledim ve çok beğendim. 4-5 dalda Oscar alacağını düşünüyorum. Özelikle Leonardo Dicaprio'nun en iyi erkek oyuncu ödülünü alarak bu sefer şeytanın bacağını kıracak gibi gözüküyor.

Bazı sahnelerin nasıl çekildiği mantığımı zorladı. Film hakkında tek eleştirim, Bear Grylls'in çölde sıcaktan korunmak için uyguladığı yöntem olan deve sahnesinin filme uyarlanması beni rahatsız etti. "Orda öyle bir şey yapılmıştı biz de burada uyguladık" der gibi kopya olduğu adeta gözümüze sokuldu. Filmin başlarındaki daha zor şartlarda olsaydı belki bu kadar sırıtmayabilirdi. Bilmiyorum belki de bana öyle geldi. Buna rağmen enfes bir filmdi.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bende bu hafta gideceğim sabırsızlanıyorum geç bile kaldım

0|1
    0|0
  • Ben bu filmi nette izledim. Ve o konuya başarısız bir kurgu olduğunu düşünüyorum. Tek beğendiğim sahne atıyla uçurumdan düştüğü sahneydi. Son derece gerçekçiydi.

0|0
    0|0
  • Bence de güzel ama en iyi film oscarını Spotlight alır diye düşünüyorum en iyi aktörü de Eddie Redmayne

0|1
    0|0
    • Bilmiyorum, haksızlık olur zannımca. Yine de haklı olan kazansın, görüşün için teşekkür ederim :).

• Birazını izledim. Güzeldi.

0|1
    0|0
  • 2016 da daha birçok film çıkacak nasıl karar verdin yılın en iyi film olduguna?

0|0
    0|0
    • Kusura bakma, aslında doğru söylüyorsun. Okunuşundan o anlaşılıyor ancak bu film 2015 filmleri ile kıyaslanacak. Kastım 2015 yılı için.

• ayı saldırısından sonra yama diker gibi dikişler. 3 günde ayaklanması. O kadar şeye rağmen birtürlü kalıcı hasar almaması en büyük mantık hatasıydı

• Hmm, bana soracak olursan mantık hatası değil o. Ayı saldırısından sonra neredeyse bir hafta ayağa kalkamadı, kalktıysa da bir sopa ile destek alarak kalktı. Onda da zor bela, acıdan inleye inleye hareket etti. Ayrıca dikişler acele ile dikildiği için öyle gözükebilir. Zaten dikenler de tabip değil. Filmin sonunda bile ağrı içindeydi, bunu hissettiriyordu. Belki daha iyi hazırlanabilirdi ancak yine de bir şaheserdi diye düşünüyorum.

• Henüz izlemedim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Dün akşam izledim.
    Öyle dolu dolu aksiyon göreyim diyenler mümkünse para harcayıp ne kendilerini ne de diğer izleyicileri rahatsız etmesin.
    Film cidden enfes...
    Şiddetle tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • İnanamıyorum söylenenlere... The Revenant kesinlikle kötü bir film... Birçok açıdan kötü hemde... Sevene eyvallah, lafım yok. Ama iyi bir film olduğunu iddia eden buyursun yazsın neyini sevdiğini, cevap vereyim...

The Revenant kötü bir filmdir. Baştan sona gazdır. Hİç bir tekink zorluğu da yoktur sinematografik olarak. Ayrıca sinematografik bazı tercihleri de kötüdür. Varsa delikanlı buyursun, tartışalım...

0|0
    0|0
  • şu an için bildiğim kadarıyla 12 dalda oscar adayı leo zaten en iyi oyuncu ödülünü bu filmde geçenlerde almıştı bakalım oscarı alabilicek mi? zaten bu filmde aldı aldı birdaha çok zor

0|1
    0|0
  • Yakında gideceğim çok övüyorlar.

0|1
    0|0
  • evet izledim, kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film.

0|1
    0|0
  • İzledim güzeldi. Ama hateful eight kadar değil. İns

0|1
    0|0
  • İzlemedim ama izleyeceğim bu kadar iyi diyorsan :)

0|1
    0|0
  • Henüz izlemedim ama en kısa zamanda izleyeceğim.

0|1
    0|0
  • çok basit ve durağan bir film bence... pek beğenmedim ben..

0|1
    0|0
    • Aslında kişiden kişiye göre değişir. Bazısı aksiyon sever, bazısı böyle filmleri. Ben aslında her iki türünü de seviyorum. Film sanatı aslında kendini içine çekmeli. Yani bir film yapılıyorsa kendini izlettirmeli. Bunun nasıl olduğunun bir önemi yok. Ve bu film de o başarıya ulaşıyor. Filme bakarken gerçekten,"Ya bu film olamaz, bu kesinlikle gerçek olmalı." diyorsun. Bence muhteşemdi.

• @ekinegemen, yutmayın be dostlar :) :)

• Benim şahsi görüşümdü bu. @ekinegemen abiciğim, film sektöründen pekâlâ anlıyorum demedim ben. Benden daha iyi bilebilirsin. Bana soracak olursan oyunculuk harikâydı. Ancak ben şuana kadar ki en güzel film demedim. Benim o filme puanım 10 üzerinden 8. Ancak beğenmeyenler tâbi bir şekilde olacaktır.

• izlemedim henüz

0|0
    0|0
  • Gideriz kanks

0|0
    0|0
  • Bence çok iyiydi sadece bazı kısımlarda fazla uzatılmıştı birde..

****SPOİLER****

Gömüldükten kısa süre sonra oradan çıkıp yine kısa sürede yürümeye hatta koşmaya başlaması garipti

0|0
    0|0
    • --Spoiler--
      Gömüldükten kısa süre sonra sürüne sürüne ilerledi. Ertesi gün kendine bir destek için sopa yaptı, onda zor bela ayakta durdu. Bence oyunculuk üst zirvedeydi. Koşarken, at üstünde, yürürken bile filmin başından sonuna doğru acı içindeydi.

• Ayı ile boğuşma sahnesi güzeldi. Ama o yaraların iyileşme süresi filan mantık hatasıydı. Film'i Leo Oscar alsın diye çekmişler resmen.

0|0
    0|0
    • Adam bi' alamadı oskarı ya :D. Ancak gerçekten süper oyunculuktu. İyileşme mantık hatası mı, bilemem ama gayet acı çektiğini belli ediyordu.

• Leo'yu severim, sayarım iyi oyuncudur. Keşke alsa Oscarı. Adam zaten What's Eating Gilbert Grape'de ki engelli rolü (19 yaşındaydı) ile Oscarlık oyuncu olduğunu göstermişti. Bu zamana kadar alamaması talihsizlik.

• izledim beğenmedim. biz daha iyisini yaparız

0|0
    0|0
Yükleniyor...