Köpüklü TÜRK KAHVESİ Nasıl Yapılır?

Köpüklü TÜRK KAHVESİ Nasıl Yapılır?
Değerli Arkadaşlarım: Köpüklü TÜRK KAHVESİ Nasıl Yapılır?

Lütfen %100 Çözümlü #Doğal Yolu Tarif Etmeyin. ;)

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @pilav_ustu_az_kuru_2 @Sonra_danGurme @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @minik_şirine @pizzaşığı @RenkliRuya

0|0
15|4

En İyi Kız Görüşü

• Kahvesi çok olsun ateşe koyunca hiç kariştirma ve kısık ateşte pişir köpürmeye başlayıncads yavaş yavaş al kopuklerini birde soda ile yapinca çok kopuklu oluyormuş daha denemedim yarın düşünüyorum denemeyi.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler. Burada Verilen Tüm Önerileri Deneyeceğim. :)

• Teşekkürler

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• Kaç fincan yapacaksan o kadar su koyuyorsun. Daha sonra her fincan için bir tatlı kaşığı khve ilave edeceksin. Üzerine de şekeri isteğe göre ilave edipkarıştırıyorsun ve ocağa alıyorsun. Ara ara karıştırarak kahvenin üstünün renginin açık renge dönemsini bekliyorsun. Renk açıldıkça üstünü kaşıkla alıp fincanlara koyuyorsun. Kaynayınca da kahveyi dolduruyorsun. Yanına lokum veya çikolata ile servis yapıyorsun.
    Dipnot: köpüklü ve lezzetli kahve taze çekilmiş ve ve tek kavrulmuş kahveyle olur. Tiryakiler daha yoğun ve ağır bir tat isterlerse çifte kvrulmuşu tercih ederler. :)

0|1
    0|0
  • Bir kmfincan kahvenin kirk yil hatiri falan olurmus. bir bakayim dedim. bilgi aldim. bakalim belki yarin misafirim gelir ve kopuklu kahcesv seviyordur iyi oldu bunu ogrendigim. biliyordum qma iyice detqylari ogrenmek de lazim herseyde. kup seker bulundurmak lazim evde.. hayirli geceler olsun.

0|1
    0|0
  • Bol kahve koy ilk basta çok az bir kere kaşıkla çevir çok karıştırma ocağa bırak pişsın yükselmeye başlayınca al o siyah gibi görünen sonra sarı köpüğe dönüşecek merak etme fincanlara 1 2 şer kaşık üstten koy sonra karıştır cezveyi sarı köpük olacak yine koy biraz daha koynasin yine üstünden al koy siyah sari kopuk karışır yoğun köpük olur sonrada 1 taşım daha kaynat fincanlara hızlıca koy bakır cezve kullaayı unutma yanında su ve lokum koy afiyet olsun
    Evet türk kahvesi bağımlısıyım :D

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum çok karıştırınca köpük oluyor 😛

0|1
    0|0
  • Vallahi soruyu görünce keyfim yerine geldi:) yorumlarda suyla tarif etmişler ama bence sütle daha güzel oluyor

0|1
    0|0
  • Soğuk suyla, bakır cezvede, kısık ateşte yapman lazım.
    Annem söyledi.

0|1
    0|0
  • Kısık ateşte yavaş yavaş olacak. O zaman köpüğü bol oluyor. Bir de kesme şeker koyunca daha köpüklü oluyordu sanki

0|0
    0|0
  • Bizi etiketlememişsin cevap vermiyoz😒 @Öcüü_Öcüü?

0|1
    0|0
  • Kahve makineleri şimdi çok güzel kahve yapıyor. 😂😂 o kadar uğraştım onun yaptığı kadar köpük olmadı yaptıklarımda😂

0|0
    0|0
  • Kahvesini bol koymalısın kısık ateşte yavaş yavaş pişir. Köpükleri topla yavaşça fincana koy. Ama kahveyi kaynaşmadan ocaktan al yoksa acı olur.

0|0
    0|0
  • Bütün ksyi etiketlemişsin :D

0|0
    0|0
  • bosverr

0|0
    0|0
  • Karbonat koy

0|0
    0|0
  • Aşçınıza söylersiniz yapar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Soğuk su şart önce şeker eritilecek sonra kahve konacak eritilecek ve kısık ateşte arada çalkalayarak pişirilecek.

0|1
    0|0
  • pek bilgim yok kahve hakkında ama bilen varsa bilgilendirsin :)

0|1
    0|0
  • Yapım değil içim kısmı önemli :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...