Sizce kendimi geliştirebilir miyim (Resim) ?

Sizce kendimi geliştirebilir miyim (Resim) ?

Kırıcı olmadan yorum yaparsanız mutlu olurum. Fotoğrafları cep telefonum ile çektim. Her türlü eleştiriye ve tavsiyeye açığım.
Şimdiden teşekkür ederim.
#YağmurErtesiTazeToprakKokusu 🌂☔

Güncellemeler:
@Nikoncu
@Affedilmeyen
@CeyCess
@EniyiYorumcu
Sizce umut var mı? 😊

0|1
29|44

En İyi Erkek Görüşü

• Iyi, önemli olan bu cok güzel bir hobi...
    Ben de yillardir cekerim resimler.
    Cep telefonu ile cektigin icin kalite hakkinda konusmak gerksiz, yanlis anlamassan bir iki kritik yapmak isterim, belki yardimci olur sana:
    Ilk resimde objektifi bir tik daha yukari kaldirsan, cok yere egmesen daha iyi olurdu gibi...
    Ikinci resimde, agac gölgesi güzel ama kalite yetersiz oldugundan karalti gibi görüyüyor, cekmeden önce gölgelere dikkat edebilirsin...
    3. resim; cep kamerasiyla gece resmi, isiklar falan zor olur...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• öncelikle resim kalitesi çok kötü. bende başta böyle başladım. ve eğitimini alıyorum dolayısıyla teknik bilgi şart. çekmek istediğin görsellik ya da çıkarmak istediğin mana ne ona dikkat et. estetik bir görüntü olsun görsel düzenleme önemli. açıkçası çektiklerine baktığımda fotograflar da pek bişey göremedim bunları çekerken ne düşündün ya da neden çektin hepsi sokakta , gelişigüzel çekilmiş fotograf kareleri benim için.. umarım daha iyilerini çekersin.. başarılar. pek beğenmedim çok basit geldi kusura bakma.

1|0
    0|0
    • Yürüyüş yapıyordum. O anı ölümsüzleştirmek istedim ve fotoğrafını çektim. Daha sonra tutku olmaya başladı fakat profesyonel olmadığım, tekniğini bilmediğim için bir bilene sormak istedim. Kursa gitmeyi düşünüyorum. Sizce kursa gidersem ve güzel bir fotoğraf makinası alırsam bir şeyler olur mu? 😊

• iş sadece makineyle bitmiyor malesef o sende biter. varsa olur zaten. kursa gidebilirsin evde de öğrenebilirsin o kadar zor değil. ilgin olduktan sonra biraz da yetenek varsa olur.

Erkekler Ne Diyor 43

• Istedikten sonra neden olmasın.

2|0
    0|0
  • görüntuler oldukca güzel gorünüyor devam edersen eminim gelistirirsin kendini devam et elestirilere kulak asma

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Sizi, fotoğraflara ilginiz olduğu için etiketledim. 😊

• Çok güzel kardeşim. Kendini geliştirmişsin zaten 😊
    Devam et

1|0
    0|0
    • Boşuna Abi demiyorum. 😂
      İyi günde, kötü günümde yanımdasın. Kendimi geliştirmeye çalışacağım. 😊

• Ben seni hiç tanımadamda beğenirdim bu kareleri. Gerçekten çok güzel. 😊

• Çekim kalitesi düşük yani bir estetik yok. Düz bir fotoğraf çekmişsin. Orada ne gördüğün önemli. Belki küçük bir ayrıntıyı net gerisi flu çekim yapabilirsin. İlla geçiş bir kısmı alman gerekmiyor. Mesela son fotoğrafta dizlerinin üstüne çöküp kayığın birinin arkasına geçip yarısını çekip ( net ) arkada güneşin denize yansımasını flu olrarak alabilirdin geniş bir kare olmasına gerek yok estetik önemli. Siyah beyaz olabilirdi mesela.

1|0
    0|0
    • Böyle düşünmedim. Önerinizi dikkate alacağım. Siz profesyonel olarak ilgileniyor musunuz?

• Meslek olarak değil ama yıllardır kendi makinam var onunla zaman zaman çekim yaparım.

• telefonla olmasına rağmen güzel kareler.. dahada gelişebilir tabiki :) telefondan ziyade fotoğraf makinesine geçmeni öneririm, bende profesyonel olarak yapıyorum bunu, bence bunlardan daha iyilerinide yakalayabilirsin

1|0
    0|0
  • Gayet hos

1|0
    0|0
  • Her zaman umut vardır resimler oldukça güzel :)

1|1
    0|0
    • Teşekkür ederim. Yazın kursa yazılmayı planlıyorum. 😊

• o ruh var sen de ve sahip olman gereken şey perspektif. o da zamanla oluşur, güzel..

1|0
    0|0
  • Gelistirirsin

1|0
    0|0
  • Bende 3. resimde hariç diğerleri çok basit. Ayrıca daha profesyonel çekimler yapmak istiyorsan profesyonel bir kamera ile çalışmalısın : )

1|0
    0|0
  • geliştiebilirsin

1|0
    0|0
  • Umut var 😉, kendini bu konuda geliștirirsen gayet bașarılı olacağına inanıyorum😉. Bende yaklașık 2 aydır bu konuda uğrașıyorum ve kendimi bayağı geliștirdim. ☺

1|0
    0|0
    • Bu arada resimleri normal çekmișsin bir yeri veya bir nesneyi odaklamadan, bu konuda biraz amatör kalmıș eğer kendini geliștirmek istiyorsan bu konuda bilgilendirici video izleyebilirsin 😉

• İstedikten sonra tabiki.

1|0
    0|0
  • fotolar güzel.

1|0
    0|0
  • haıyr

1|0
    0|0
  • Tamda kendine önce düzgün bir foto makinası al diyecektim. Telefonmuş. Heves var ama hala bakış açısı yok bence.

1|0
    0|0
  • manzaraya odaklanmışsın kompozisyonu olmayan resimler odaklamanda sağlıksız ama cep telefonuyla yapılan bir cekime göre başarılı bile sayılır. kendini geliştirmen için ne kadar özgün olmak istersen iste başlangıçta biraz esinlenmek iyiydir hem rol modelin olur hemde yanlışlarını daha kolay anlarsın. bide insanı kullan cekimlerinde artık herkez basit olan manzaraya yöneliyor ama işin max insandır

1|0
    0|0
  • Çok amatör olmuş fotoğrafların renk kontrast iso değerleriyle oyna biraz manuel olarak çekmeni tavsiye ederim. Uğraşırsan tabikide geliştirebilirsin

1|0
    0|0
    • Tonları ile oynamaktan mı bahsediyorsunuz?

• Evet biraz oynamalısın yani çektiğin fotoğraflarda böyle farklı bir şey yok daha perspektif fotoğraflar çekmelisin.

• Teşekkür ederim. Perpektifin ne olduğunu bile yeni öğrendim ama deneyeceğim.

• profossyenel fotoğraf makinası ile çeksen fıstık gibi çıkabilir. Geliştirebilirsin ya var yetenek sende :D

1|0
    0|0
  • sanmam

1|0
    0|0
  • bende o işlerle ilgileniyorum gerçekten çok güzel fotoğraflarım var

1|0
    0|0
  • Olur olur

1|0
    0|0
  • objektif açın güzel değil her resim her lensle çekilmez öncelikle makina ve birkaç lens almalısın sonrası tecrübe :)

1|0
    0|0
  • Güzel çekimler. Daha kaliteli çekimler için profesyonel bir makine almalısın. Renklerin daha canlı olması gerek.

1|0
    0|0
  • tabiki geliştirebilirsin ama gelişime açıksan tabi ?

1|0
    0|0
  • Normall

1|0
    0|0
  • Güzel çekimler 😊

1|0
    0|0
  • Çok güzel valla

1|0
    0|0
  • Açılar çok yanlış

1|0
    0|0
  • Neresi burası kız

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 28

• http://i.hizliresim.com/lvG17r.jpg
    Biraz efekt yapsan fotoğrafları belli edebilirsiniz.
    Çekilen mekânlar güzel :)

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Sizin efektiniz güzel olmuş, tebrik ederim. 😊

• Hiç uğraşmadan öylesine yaptım birsey sadece örnek için :)

• Vayy, anladım ! Güzel bir örnek oldu. 😊👍

• Üçüncü resme bayıldım (alabilirmiyim) Ve bence denemelisin. Fighthing👊💪👍

1|0
    0|0
  • Geliştirirsin. Biraz eğitim alsan tamamdır bence. Bir bilgin olmamasına ragmen ve cep telefonu olmasına ragmen gayet iyi görünüyor

1|0
    0|0
  • Evet guzel cekim yapmisin burasi neresi

1|0
    0|0
  • Mekankar cidden guzel ama ekstra birsey bulamadim

1|0
    0|0
  • Git ve kendine bir kamera al, bakış açını sevdim.

1|0
    0|0
  • Prof bir kamera lazım

1|0
    0|0
  • Çok güzel. Bu işten Anlıyorsun. Belkji daha güzel efektler ya da daha iyi makinalarla çeken süper olur. Umut her zaman vardir

1|0
    0|0
  • Açılar hep aynı. Kameranın açısını farklı tut. Daha iyi our.😊

2|0
    0|0
  • Kalite olursa iyisin aslında :)

1|0
    0|0
  • Bence geliştirsen çok hoş olur :) ben sadece ikinci resmi beğenmedim diğerleri güzel

1|0
    0|0
  • 1. si resim değil fotoğraf. 2. si kadrajın fena değil ama telefonlar en dandik fotoğraf makinasının yerini bile tutmaz çünkü bir çok el ayarını yapamazsın. amatör de olsa fotoğrafçı olmak istiyorsan telefondan çektiğin fotoğrafa güvenmemelisin. eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsan kendine bir fotoğraf makinası al.

0|0
    0|0
    • Hangi markanın fotoğraf makinasını önerirsiniz?

• herkes farklı marka söyler önemli olan senin nasıl bir makina istediğin dış çekim için nikon iç çekim için canon öneririm ben nikon kullanıyorum ama iyice araştır öyle al.

• Harika

1|0
    0|0
  • Cok guzel cekmissin canim

1|0
    0|0
  • elbette. yeter ki kendini gelistirmek iste harika sonuclar bile alabilirsin sonunda :)

1|0
    0|0
  • Istersen evet

1|0
    0|0
  • Burası neresi?

0|0
    0|0
  • Geliştirebilirsin

1|0
    0|0
  • shop destekleyerek daha gğzel fotolar yakalayabilirsin

1|0
    0|0
  • geliştirebilirsin 3. sü iyi çıkmış

1|0
    0|0
  • 1.3. Ve 4. Oldukca guzel. gelistirebilirsin tabi. bizim elimizde olmayan bisey degil ogrenmek

1|0
    0|0
  • Sıfır efekt ve acı eksik ama yinede daha iyi olabilir

1|0
    0|0
  • Telefonla çekilen resimden anca bu kadar güzel olur.. sen paranı birleştir kendine bir fotoğraf makinesi al ama kaliteli olsun. Bende canon var harika manzara çekimleri yapabilirsin. Kendine iyi bir kamera al emin ol daha da güzellerini çekeceksin

1|0
    0|0
  • Fotoğrafçılık kursları var onlara katıl eğer ilgin varsa peşinden gitmelisin olmamış diyenler olabilir ama sen kimseye aldırma istiyorsan peşinden git

1|0
    0|0
  • Fotografcilikta isigin yonu onemliymis ogle saatlerinde isiga yan don veya arkana al

1|0
    0|0
  • Resimlerin Gerçekten güzel çok beğendim Özellikle de o ilk koyduğun resim gerçekten hoş bir resimleri Fakat daha güzel resimler çekmek için seyahat etmeyi düşünebilirsin Ayrıca da Instagram'da sana uygun işler olacağından eminim Eğer bu konuda Çalışmak istiyorsan 😄😄

1|0
    0|0
  • bence guzel resimler cep telefonuyla cekilmis bile olsa ;) gelistirirsin ama instagramda bile sirf telefonla ceken unlu fotografcilar var

1|0
    0|0
  • Telefon markasi ne?

1|0
    0|0
    • Samsung Galaxy S4.

• Yaz tatilinde kursa gitmeyi düşünüyorum. Güzel yorumun için teşekkür ederim. 😊

• Bencede rica ederim :)

Yükleniyor...