Türk edebiyatının en önemli yazarı kim sizce?

Sizce Türk edebiyatının en önemli yazarı kim? Düşünceleri verdiği eserlerle hangi yazar okunmaya değer. Sizce kimin eserlerini alıp okumak lazım. Elbette birçok edebiyatcimiz var ama size göre hangisi ön plana çıkıyor?

0|0
19|10

En İyi Kız Görüşü

• Sabahattin Ali-Çok ince düşünceli bir adam. Yazıları beni etkiliyor.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Turgut uyar der geçerim tartışılabilir bir konu belki fakat uyar'ın türk edebiyatına kattığı imgesel eserleri ingiliz ve fransız edebiyatında dahi cok nadir yakalarsın çünkü gerçekten çok özel bir kalemi vardır turgut uyarın geyikli gece şiirinden başlayıp palyaço ile devam edebilirsin ben ilk okudugum anda gidip büyük saat adlı kitabını almistim ve çogu siiri ezberimde. Emin ol sana farklı bir bakış açısı katar. Ben imgeci olduğum için tabikide turgut uyar dedim türk edebiyatinda bircok muhtesem yazar mevcut Necip fazıl kısaküreği tartışmicam bile hayat hikayesi ve eserleri ile seni kendine direkt olarak aşık esebilecek kapasitede eserler vermiştir. Nazım hikmette dunyaca degerli bir şairdir fakat anarşist bir şairdir ve bana göre herkes bira anarşisttir ancak hikmet eserlerinde dozunu biraz edebiyat dışına çıkarmıştır anarşizmin.

0|1
    0|0
    • Nazım, şiirlerinde ideolojiyi çok kullanmış ama mükemmel bir şair. Turgut Uyar da çok kaliteli. Ama ben Kemal Tahir'i çok beğeniyorum

• Özellikle bir seçim yapma benim sana önerim sana hitap eden bir kaç şairi düzenli okurken diğer akımlardanda beslenmen. Cumhuriyetten, birinci yeniden özellikle 2. yeniden ve gelecekte 3. yeniler olarak adlandirilacak bu donemin yazarlarundan benim onerim murat menteş onur unlu ah muhsin diyede gecer bu adamlarida okumak şart bie yanda çağa ayak uydurabilme açısından

• Tamam teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 18

• Nazım Hikmet'in ayrı bir yeri var bende.
    Mehmet Akif Ersoy da olmadan olmaz tabii ki.

0|1
    0|0
  • benım en en en en cok sevdıgım şair yahya kemal beyatlıdır aşığım resmen o adamın şiirlerine oku oku bıkmıyorum :)) yazar olarak da bilemicem fazla bilgim yok

0|1
    0|0
  • Halid Ziya Uşaklıgil.

0|1
    0|0
  • Nazım Hikmet, Sabahattin Ali

0|1
    0|0
  • en onemli hangisi bilemem ama Abdulhak Hamit Tarhan cok ilgimi cekiyor

0|1
    0|0
  • nazım hikmet

0|1
    0|0
  • Atilla İlhan Ve Nazım Hikmet

0|1
    0|0
  • Herhalde Nazım Hikmetin yeri bende çok başka

0|1
    0|0
  • Özdemir Asaf ve Cemal Süreya.

0|1
    0|0
  • Sabahattin ali nin eserlerini okumak diye bir sey var okumaklarin en güzeli

0|1
    0|0
  • Necip Fazıl

0|1
    0|0
  • Kasgarli mahmut

0|1
    0|0
  • Hepsi önemli

0|0
    0|0
  • Yaşar kemal

0|1
    0|0
  • Şüphesiz Atsız

0|0
    0|0
  • En iyi kalem Atsız.

0|0
    0|0
  • Mehmet Akif Ersoy
    Olabilir.

0|0
    0|0
  • Bence Orhan Pamuk

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• necip fazıl kısakürek...

0|1
    0|0
  • Tanzimat yazarlarını tek geçerim. Hem hikayesini anlatır hem okuyucusunu bilgilerle doldurur.

0|1
    0|0
  • şu devirde olmayanlar

0|1
    0|0
  • Sabahattin Ali ve Kafka

0|1
    0|0
  • Nazım Hikmet

0|0
    0|0
  • Üstad Necip Fazıl Kısakürek

0|1
    0|0
  • niye en iyisini arıyoruz ki, hepsinin düşüncesi ve tarzı farklı. Sana hangisi iyi geliyorsa aç oku

0|0
    0|0
    • En iyisini aramiyoruz size gore en iyisi hangisi onu nedeniyle beraber soruyoruz. Herkese göre en iyi farklıdır ve sebebiyle bunu istiyoruz

• Yusuf has hacip

0|0
    0|0
  • Necip Fazıl Kısakürek

0|0
    0|0
Yükleniyor...