Osmanlıdaki cariyelerin Türk olmama zorunluluğu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soyu sopu belirsiz kadınların çocuklarının padişah olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Osmanlıdaki cariyelerin Türk olmama zorunluluğu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Alınganlık edenler yazmasın türk değilim soyum sopum belirsiz mi diyor konu osmanli padişahlarının anaları size noluyor
Seviyesizlerle muhattap olmuyorum.

0|1
5|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Aynisini bende gecenlerde dusunmustum. Babadan soy gelse deselerde hepsi melez

1|1
    0|0
    • Aslında anne daha önemlidiye biliyorum. Osmangazi ve Orhangazinin dışında bütün padişahlar yabancı

Erkekler Ne Diyor 3

• O uyduruk fotoğraf böyle bir şey yok saçmalamışsın bu sadece Fransız sapık sanatçıların meraklarından ve satabilmek uğruna iğrenç hayal gücü yansıtması. Cariyelerde yabancı değil köle olma zorunluluğu vardı Saray ile halk arasında uçurum oluşmaması adına

0|0
    0|0
    • Foto öylesine konmuş ayrıca sorunun fotoyla alakası yok nerden çıkardın anlamadım. Sen soruya odaklan sadece.

• Soruna cevabını verdim zaten yabancı olma değil köle olma zorunluluğu vardı. Üstelik Padişah eşlerininde yabancı olması bilimsel olarak soyun babadan yürüdüğünü değiştirmez

• Harem cariye kavramları dizilerde izlediklerin gibi değil

0|0
    0|0
    • Dizilerden takip etmiyorum. Ayrıca hepsinin yabancı olmasını değiştirmez. Dizilerle ne alaka nerden çıkardın anlamadım.

• Irkçı olmayı göğüslüyorsan ezik olmayı da göğüsle

• @Neslihansubasi ırkçıyım mutluyum. Elin oğlunu izliyorum moralimi bozamassin 😂😂

• Türk olmayınca soyu sopu belli olmuyor mu?

0|0
    0|0
    • Git araştır analarını bazılarının tam belli değil "Sırp, rum olduğu hakkında da düşünceler vardır"gibi benzeri yazılar var cogunda. Ayrıca bu soru osmanlı torunu olduğunu düşünenlere sordum. Hiç biri türk değil ama Türkmüsler gibi davranıyorlar rahatsız edici.

Kızlar Ne Diyor 4

• Çünkü Osmanlı bir Türk İmparatorluğu olmasına rağmen üst kimliği İslamiyet üzerinden yürüttüler. Osmanlı'nın Türklüğü tartışılır ama tarihimizin bir parçası olduğu için sahip çıkıyoruz. Türklük sadece ırk bağıyla olan birşey değildir. Kendini Türk olarak hisseden ve tanımlayan herkes Türk olarak kabul edilebilir.

0|1
    0|0
  • her zaman çok saçma gelmiştir, yabancı düşmanı değilim yanlış anlama, fakat türk kanının korunması açısından türk kadınlarla birlikte olunmalıydı sonra hürrem, nurbanu, safiye, kösem derken yediler bitirdiler sarayı

1|1
    0|0
  • saçma buluyorum

1|0
    0|0
    • Orta asyada da çinli prenses sorunumuz vardı hâlâ devam ediyor bu yabancı kadın sevdası hepte sorunlar açtı başımıza. Atalarına scti sıvadı yabancı kadınlar ama bu sevdaları bitmedi. İşte hep egitimsizlikten bunlar.

• ama şu var ki beni pek de alakadar etmeyen bir durum yıkıldı gitti işte

• 2. Osman Türk bir kadınla evlendi kadın osmanın yenicerileri kaldırmak istediğini ailesine söyledi ailesi halka yaydı ve bir padişah pazarın önünde suruklenerek kulede öldürüldü.

0|0
    0|0
    • Bize de hoca yabancı bir elçiye söylediği ve elcinin herkese yaydigi için öldürüldü dedi

• Dünyanın jandarması dedim algılama sorunun var Şu an Amerika nın olduğu gibi süper güç olarak 300 normalde 630

Yükleniyor...