Istiklal Marsini bilmeyen?

Ben Almanyada dogumluyum. Istiklal marsini bilmiyorum ama cünkü hic gerek olmadi olmiyacakta sanirim. Ama ben türküm ve bilmek istiyorum. Nasil ezberlemek gerekir 10 satir cok fazla önce bir 1 satir mi ezberleniyor mesela Mac baslamadan önce hep 1 dk Söyliyorlar. O hanngisi dir? Ipuclari verirmisiniz nasil kolay ezbermek icin. Siz biliyormusnuz? Bence bilmem lazim mi?

• Evet Türksen bil
    74% (23)100% (11)81% (34)Oy Ver
  • Hayir Fazla gerek yok
    16% (5)0% (0)12% (5)Oy Ver
  • Sadece 1 satir yeter
    10% (3)0% (0)7% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Servus. Die meisten türken die hier in der Türkei sind kennen nur die ersten 2 teile. Und die meisten können nicht die anderen teilen sagen. Es ist wichtig dass du die 2 teilen bemerkst. Arbeite fleissig daran. Ich bin sicher das du es in kurzer zeit schaffen wirst :) Und bitte drück auf "En iyi görüş". Danke.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Almanya 'daki kuzenim de bilmiyor. Fakat Türk isen bilinmesi gerekiyor. Ezber işini yazarak yapabilirsin

0|1
    0|0
  • İlk iki kıtayı bilmelisin...

0|1
    0|0
  • İlk 2 satırı hemen ezberlemelisin. Bir Türk'ün İstiklal Marşının 10 kıtasını bilmesi gerekir.

0|1
    0|0
  • Çok basit sen bunu her gün 2 kıta ezberlesen 1 hafta ya kalmaz ezberlersin tabi bunu bilmek her Türk vandaşının borcu

0|0
    0|0
  • Hikayesi bile bilinmeli diye düşünüyorum. Özün bu sonuçta

0|1
    0|0
  • Ya saçma sapan şeyler gündeme koymayın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• aslında maçlardan önce okunan ilk iki kıtası..
    ayrıca her hafta başı okullar açılırken ve kapanırken cumaları okunuyor..
    özel bayram günlerinde vs vs
    digerleri bestesi yok.. sadece şşir babında kalıyor..

0|0
    0|0
  • en kötü ilk 2 kıta bilinmeli.

1|0
    0|0
  • Bizi 10 kıtasını ezbelemedik mi sınıfta bırakıyorlardı. Ellerini ayaklarını öpeyim o hocaların. Şimdi hepsi yalaka.. Türk isen kesinlikle öğrenmelisin.

1|0
    0|0
  • İlk iki kıta okunur ama sen tüm kıtaları ezberle ama aslında ruhu anlamak gerekir her satıtın anlamı büyük

0|1
    0|0
  • Trolleme

0|0
    0|0
  • Özünü unutma Almanyadanda olsan fizandada olsa TÜRKSÜN . En azından iki kıtasını öğren

0|0
    0|0
Yükleniyor...