Avrupa tarihine ilgi duyan var mı?

Antik Yunanistan, Roma İmparatorluğu, Keltler, Vikingler, Attila, Kavimler Göçü, Rönesans, Reform, Denizaşırı Avrupa Koloni İmparatorlukları, 1. Dünya savaşı, 2. Dünya savaşı ve daha sayamadıklarım... ilginizi çekiyor mu, hiç araştırdınız mı, hakkında konuşabilecek bilginiz var mı? Avrupa'nın dünyayı şekillendirdiğini düşünecek olursak, Avrupa'yı bilmek Dünya'yı bilmek diyebiliriz, bence 600 yıllık Osmanlı tarihi ile Dünya'yı anlamaya çalışmak tek parça ile bir Yapboz'u anlamaya benzer.

0|1
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Evet severim ilgimi çekmiştir. Sadece avrupa degil Aztec, Sümer , hitit , yunan uygarliklari ayri bir ilgimi cekiyor. Keşke daha çok kaynaktan faydalanabilsek.

0|1
    0|0
    • Helal, tarihe ilgi duyan ve araştıran insanlar bence Dünya'nın en zeki insanları, keşke bizim ülkemizde yaygın olsa.

• :D, o gizli adam Türkiye'nin özeti.

• Aynen öyle :))

Kızlar Ne Diyor 3

• İngiltere tarihine merak salmıştım bir zamanlar Boleyn kızı kitabını okuduktan sonra merakım bir hayli artmıştı doğrusu kan donduran olaylar yaşanmış

0|0
    0|0
    • İngiltere ile kısıtlı değil bütün Avrupa zamanında dünyaya kan kusturdu.

• Yokkkk

0|0
    0|0
  • Özellikle tam bir rönesans aşığım :) ama genel olarak mısır yunan roma iskandinav... gibi eski medeniyetlerin mitolojileri ilgimi çekiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• 1 ve 2. dünya savaşları her türlü belge ve kayıtları olduğu içn yeterince ilgi çekici değil. Ama değerleri gerçekten az bilinen ve çok yorum yapılan ama esasına inilemeyen konular.

0|0
    0|0
    • 1. Dünya savaşı hemen hemen dünya devletlerinin sınırlarını belirleyen bir savaştı, 2. Dünya savaşı ise tam anlamıyla bir ideoloji çarpışması. Her iki savaşta kendi içlerinde özgün, ve derinlemesine araştırılması gerekilen konular.

• türk tarihini araştır dünyayı ozaman öğrenirsin bro

0|0
    0|0
    • Türk tarihi sadece kazanılmış zaferlerden ibaret.

• peki attila konusunda ne diyorsun xd

• Attila konusunda söyleceklerimi söyledim zaten, soruna açıklık getirirsen ben de cevabını veririm.

• Ben duymuyotum

0|0
    0|0
  • Ben KELT soyundan geliyorum annem İrlandalı

0|0
    0|0
  • İyide avrupa sekillendiemedi ki dünyayı endülüs islam sekillendirdi avrupada sorduğunda da bu cevabı veriyorlar yabancı kanalda izlemiştim orada söylüyorlardı

0|0
    0|0
    • Bakış açına bağlı bir şey, İslam dünyasının en önemli özelliği antik yunan eserlerini koruması, orta çağ avrupasında antik yunan eserleri papa tarafından yasaklıydı, bu nadide eserler müslümanlar tarafından alındı, arapçaya tercüme edildi ve saklandı. Avrupa bu eserleri rönesans döneminde müslümanlardan tekrar aldı ve Avrupayı şekillendirmekte kullandı. Daha sonra kendini yenileyen Avrupa, kendi medeniyetini dünya'ya yaydı.

• Ya kardeşim tarih bilgin 0 Allah aksına geç bu işleri hep aynı terane ya rönesans felan yalan ya hepsi endulusten alınan bilgiler islamiyetten adamlar inkârda etmiyor arastirin az ya basma kalıp takiliyorsunjz hep

• AHahahahahHAha xD, tamam konu burada kapansın.

Yükleniyor...