"Zikir" işlemini saçma görmek dinden çıkarır mı?

Merhaba arkadaşlar ben zikir konusunu biraz saçma buluyorum, Yani şöyle düşünüyorum diyelimki ben bir Hristiyanim ve bir Müslüman bana çılgınca hareketler yapan adamlari görsem müslüman olmak istemezdim. Yani zikir farz mı ya da saçma bulmak dinden çıkarır mı? (Zikirden kastım beden hareketleri ile olan) Allahı zikretmekle ilgisi yok. Teşekkürler

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Zikir farzdır o da namazdır gerisi insanların tercih ettikleri yöntemler peygamberin böyle uygulamaları yok sanırım dibdende çıkarmaz dinde girilip çıkılan birşey değildir zaten.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hareketli olan meshep de var ama Kuran da geçen zikirin farz olduğu rad 28 e bak mesela ya da nette yaz zikirle ilgili ayetler diye görürsün turban gibi namaz gibi zikirde farzdir

1|1
    0|0
    • Zikir derken Allahı anmaktan, kalben zikretmekten bahsediliyor bildiğim kadarıyla. Bedensel olan zikir kastedilmiyor, kendinden geçenler falan oluyor. Yine de bilemiyorum tabi.

• Yok ya ben Allahi anmanin farz olduğunu söylüyorum o hareketler bana da tuhaf geliyor bilmiyorum artık ne mantığı var

• Allah affetsin ama ben de öyle düşünüyorum 😕

0|1
    0|0
  • Ya ben de biraz saçma buluyorum hanı şu çeçen tarikat var ya booka shakeli
    Ama oturup düzgünce tevhit falan getirmekte bir sakınca yok

0|0
    0|0
  • Hayır tabi ki

0|0
    0|0
  • tövbe estağfurullah banada saçma ve komik geliyor beden hareketleri ile olan :( inançlı biriyim aslinda ama bilemiyorum :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• tam olarak bilmiyorum ve lakin senin bahsettiğin tarzda olan zikir böyle vücut hareketleri bazı geleneksel çalgılarla olanlar , açıkcası bunlara biraz enerji boşaltma yeri gibi bakmak gerek.

0|2
    0|0
  • sanmıyorum ama yinede yetkili birine sorsan daha iyi olur

0|1
    0|0
  • bence şöyle düşünmelisin. bu sekilde zikir yapmaları bana garip geliyor ama saygı duyuyorum çünkü belki yaptıkları Allah katında makbuldür. Hani yapmıyorsam bile laf söyleyip de kendimi çok zor durumlara düşürmeyeyim. diye düşünebilirsin. hani için ısınmıyorsa hiç yoktan kötü konuşma. mesela saçma deme :) başka bir isim bulalım buna. bir türlü hareketlerle yapıaln zikre ısınamadım diyebilirsin.

0|0
    0|0
  • Öyle düşünme yeter.

0|1
    0|0
  • Beden ile yapılan islamda hiçbir zikir yoktur bunlar sonradan uydurulan ve dinin asıllarından uzaklaştıran bidatlerdir hurafe ve batıldır bilhassa tarikatler tamamen barikattır eğer gerçek islamı öğrenmek istiyorsan peygamber sahabe ve onlardan sonra gelen hayırlı nesillerin hayatına ve yaşamlarına bak.

0|0
    0|0
  • Müslüman değilim ama zikir çok hoşuma gidiyor öyle ortam bulsam girerim o derece :D
    Soruna gelince kuranda sana göre bana göre diye bişey yok. İnanıyorsan herşeyine uyarsın ya da dinden çıkarsın ortası yoktur.

0|0
    0|0
  • imanın şartları var 6 tane düşünce olarak onların dışına çıkmadın mı dinden çıkmış sayılmazsın

0|0
    0|0
  • hep beraber bağırarak zikir çekmeyi ben de çok doğru bulmuyom sonuçta zikir gizli yapılmalı

0|1
    0|0
Yükleniyor...