DİN İLE BİLİMİN ÇAKIŞTIĞI NOKTADA NEYE İNANIRSINIZ?

Arkadaşlar Din ve Bilimin çakıştığı noktalarda hangisine güveniyorsunuz? Örneğin Bilime göre dünyanın yaşı 4,5milyar yıl ama dinimize göre 50 bin yıl.

Güncellemeler:
Arkadaşlar Din ve Bilimin çatıştığı noktalarda hangisine güveniyorsunuz? Örneğin Bilime göre dünyanın yaşı 4,5milyar yıl ama dinimize göre 50 bin yıl.

0|0
8|16

En İyi Kız Görüşü

• Din görüşümü etkilemeyecegi icin bilime inanirim. Yani bilimi sectim diye ateist olmadim tabii ama bence bilime inanmak manyikli çünkü kanitlanabilirlik daha yüksek.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam "çakıştığı" değil "çatıştığı" olacak. Çakışmak "o konuda aynı yerde olmak anlamında".

Jeoloji mühendisi olarak, kendi alanımdan rahatça söyleyebilirim ki, hiç bir şey dinlerde anlatıldığı gibi değil. Hani burada "bilim adamları Kuranda 1400 sene önceki şeyleri 50 yıl önce keşfetti" diyorlar ya, tamamen yalan ve zırva.

Dünyanın, kıtaların, madenlerin oluşumu, canlı faunası, havadaki oksijen miktarı, milyon yıllarla ölçülen zamanlar vs. Emin olun, dinlerde geçen her şey zırva, masal gibi gelir. "Baah!" deyip geçersiniz.

0|3
    0|0
    • Hocam ünlü jeolog yirminci yüzyılın sonlarında şöyle demişti. Dağlar yeryüzünü sarsmaması için adete kazık görevi görüyor. Kendisi bunu yakın bir zamanda keşfetmişti. Oysa bu gerçek 1400 sene önce Kur'an'da anlatılıyor.

• Bu dinin ilk emri ''Oku'' dur. Okuyalım öğrenelim.

• @Realgar sizin gibi aydın insanları aramızda görmek çok güzel.

Kızlar Ne Diyor 7

• bilim

0|0
    0|0
  • Dine inanırım. Her konuda bilime inanacak olsaydım Müslüman olmayı seçmezdim.

0|2
    0|0
    • Müslüman olmayı sen mi seçtin yoksa müslüman bir coğrafyada doğduğun için mi müslümansın?

• Evet araştırdım sadece İslamiyeti değil diğer dinleri de araştırdım eğer aradığın şey bilimin ışığında bir mantık ise o zaman hiçbir dine inanamazsın. Sen bilime ben ise metafiziğe inanmayı tercih ediyorum.

• Peki teşekkürler

• din ne ara 50 bin yıl dedi ya ben kuranda öyle bişey görmedim?

0|0
    0|0
    • İlahiyaçı profesörler daima 50 bin yıl diyor dinimize göre diyolar

• Ya ver işte hangi profesör o kuranda da hadis kitaplarında da 50 bin yıl diye bisey geçmiyor
      Uyduruk İslamcı yalan söyleyince İslam yalan mi oluyor?

• Bilime inanmak için islamla karşılaştırıyorum. Islaa uyusuyor ise dogrudur.

0|0
    0|0
  • Bilimde kanit var fakat dinde yok

0|0
    0|0
  • Allaha

0|0
    0|0
  • Dininizi bilseniz hristiyanların akın akın neden Müslüman olduğunu bilirsiniz. Katolik annem dışında hepimiz inanç değişimi yaptık nedenini kuranı kerimde geçen bilimsel olarak yeni kanıtlanmış fakat kuranda 1500 yıl önce vahi edilen bilimsel ayetler. Müslümanlar dinlerini bilseydi kilisede yemek pişmezdi **

2|4
    0|0
    • O ayetlerden 1 2 tane yazar misin

• @_psycho araştır otur bak yine aynı şeyi yapıyorsun kendi dinini kendin öğren başkasından dinleme yahu !

Erkekler Ne Diyor 15

• Kur'an'ın 1400 sene önce haber verdiği bilimsel gerçekleri günümüz bilimi 50 sene önce keşfetmiştir. Kur'an'da ve hadislerde ilim yapmaya teşvik vardır.

1|2
    0|0
  • İlim olmadan bilim olmaz ilimin temelinde islam vardır. .. Bu durumda dinin dediği doğrudur şüphesiz ki

1|1
    0|0
  • Bilime göre 4.5 milyar olmasının sebebi dünyayı bizim hor kullanmamızdır. Din ile bilim çakışmaz bilim din üzerinden araştırma yapar dünyanın yuvarlak olduğunu anlamaları saati astrolojiyi mevsimleri doğa olaylarını bilim önce dinden öğrenir sonra üstüne araştırma yapar

0|1
    0|0
  • hangi dine mensupsun sen? nerde diyormuş öyle? benim için islam herşeyden önemlidir zaten bilimin teorileri dışında kanıtladıkları içinde islama ters düşen hiç bir şey göremedim şu zamana kadar.

0|1
    0|0
  • Bilim ancak bilimin de kesin doğrular olduğunu söyleyemeyiz.
    "Tarih, biyoloji" derslerinin içeriğiyle "din tarihi" sürekli çakışıyor.
    "Yazıyı Sümerler buldu." deniyor ancak dine göre insanoğlu, Hz. Adem ile yazıyı öğrenmişti. Hangisine inanmak istediğiniz, sizin görüşlerinize kalmış.

0|1
    0|0
  • dünya oluştuğu gibi yaşam geldimi acaba? sadece rivayetler vardır aslı yoktur.

0|0
    0|0
  • daima bilime

0|1
    0|0
  • bilim değişkendir sürekli gelişiyor senin teorini birisi gelir bir gün çürütür başka bilgi öne sürer o kabul edilir o sebeple din daha güvenilir

0|0
    0|0
  • Din bilimden üstündür.

0|1
    0|0
  • bilime

0|0
    0|0
  • Dinle bilimin hiç çakışmadığına inanırım. Ayrıca verilen süre Kuran veya Hadislerde yok bildiğim kadarıyla. Müslüman tarihçilerin tahminleri.

0|0
    0|0
    • Abdülaziz Bayındır ünlü türk ilahiyatçısı 50.000 demişti bir proğramda

• Bayındır'ın ne dediğinden bana ne? Ben Kuran veya sünnette böyle bir şey var mı diye bakarım. Ona kalırsa Yaşar Nuri ile Zekeriya Beyaz da ilahiyatçı.

• Çakışmaz din ne diyorsa bilim bunu açıklıyor çoğunlukla

0|0
    0|0
  • Ooo ayıp ettın tabı kı bılım.

0|1
    0|0
  • Tabiki de bilim...

0|0
    0|0
  • Ünlü bir düşünüründe dediği gibi Tanrı'nın izin verdiği kadar bilim ilerler.

1|0
    0|0
Yükleniyor...