''Konuşmadan duygu akışı sağlama'' amaçlı sanatsal sunum... Yorumlarınız nedir?

''Konuşmadan duygu akışı sağlama'' amaçlı sanatsal sunumda, kendisini terkeden adamı, 21 yıl sonra ilk kez gören marina'nın tepkisi..

7|1
29|13

En İyi Kız Görüşü

• bir kadının kaybediş hikayesi..
    Şaşkınlık ardından özlem.. Acı acı.. Hasret ve bir affediş.. ilk damlalar düşerken nasıl sessiz cığlık atıyor öyle.. İçim ezildi..

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 1975’te sanatçı özel hayatını ve hareketli sanat hayatını paylaşacağı Ulay (Frank Uwe Laysiepen) ile tanıştı. Birlikte oldukları yirmi sene boyunca beraber yaşadılar ve çalıştılar. Eserler ürettiler ve seyahat ettiler. Eserlerinde güç ve bağımlılık ilişkilerini izleyici ile üçlü bir iletişim kurarak incelediler. 1977’de ürettikleri bir işte, dudakları birbirlerine yapışıkken, boğazlarının yan tarafına yara bandıyla yapıştırılmış mikrofonlar Abramović ve Ulay’ın sırayla birbirlerinin ciğerlerindeki havayı içlerine çekişlerini kaydediyordu. Bu eylem iki taraf da susuz karbondan başka bir şey çekemeyinceye, bu da nefes darlığına varıncaya kadar sürdü. 1980’de gerçekleştirilen bir başka işte ise, Abramović’in göğsüne yöneltilmiş yaya gerili okun gerilimini taşıyan sadece vücutlarıydı. Mikrofonlar kalp atışlarının hızla yükselişini kaydediyordu.

1981-1987 yılları arasında, Abramović ve Ulay Nightsea Crossing adını verdikleri bir aksiyon serisini tüm dünyada gerçekleştirdi. Müzelerde canlı birer tabloymuşçasına kendilerini yerleştirdiler. Beraber yaptıkları son çalışma -Büyük Duvar Gezintisi (1988)- her birinin Çin Seddi üzerinde 2000 km. yürümesini gerektirdi. Her biri bir uçtan yürümeye başlayarak ortada buluştular.[ve burada ortak olarak ayrilirlar]

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Kendimi görüyorum bu videoda her hatrima geldiğinde gözlerim doluyor iki sene oldu bunu ilk izleyeli gönülden sevmek diye bişey varsa işte böyle biseydir bence herkes istediği şekilde yorumlar ama sevdiğin adamı bunca sene sonra bile gözlerin dolarak karsiliyosan bu nasıl anlatılabilinir ki sözcüklere sığmaz

1|1
    0|0
  • Bunun kısa halini instagramda görmüstüm cok etkilenmiştim tam halini ilk defa izledim. Kadinin ilk nefes alışı, gülümseyisi... Iyi ki 21 sene sonra karsılasmaları böyle olmus konusmamışlar bu cok daha anlamlı olmuş. Kadın cok içten ağladı biraz duygulandim galiba 😢

0|1
    0|0
  • Ulay Marina'yı terketmemişti, başka bir kadından çocuğu olunca ayrılmak zorunda kaldılar. Çin seddinin iki ucundan birbirlerine yürüyüp sarıldılar ve bir daha hiç görüşmediler.

3|3
    0|0
  • Bu sadece tanıdığı ya da tanıdık gelen simalarda yapılabilir bence.
    Birbirini tanımayan insanlarda zor. Videoda da gördüğümüz gibi.
    Bu uygulamanın bir ismi var mı?

0|1
    0|0
  • Eğer gerçekse hikayesi etkileyici olmuş. 21 yıl gerçekten uzun bir süre dile kolay.

1|1
    0|0
  • Kadının canı çok yanmış be

0|1
    0|0
  • Enterasan

0|1
    0|0
  • ben bunu icra ettiği performans sanatının bir parçası sanıyordum. adamla bir mazisi olduğu için mi o kadar hislendi hiii. şaşırdım.

0|1
    0|0
  • Kadinla birlikte agladim 😠 boyle seyler paylasmayin.

0|1
    0|0
  • iki yıl birlikte olduğum adamdan (aldatıldım-terkedildim) iki ayda soğuyunca, ruhsuz ruhsuz izledim şahsen. kendimden örnek verdim ki: "duygular yaşanmadan bilinmez" algısı oluşmasın^

1|1
    0|0
  • öyle iyi yürekli bir kadın ki... garip

0|1
    0|0
  • Ay kiyamam yaa. Öyle bir kadin terkedilir mi. Hem terketmis hem 21 yil gecmis ve kadin yinede ellerini uzatiyo. Helal olsun

0|1
    0|0
  • Bu belgeselin tamami izlenmeli fikrimce. Abramovic zamaninda esiyle bircok farkli deneyimler yasamis. Performans sanatina önyargi ile yaklasanlar icin iyi bir film olmus.

0|1
    0|0
  • Adamı çoktan affetmiş 😕

0|1
    0|0
  • Çok etkileyici 👍

0|1
    0|0
  • Ben bundan çok etkilendim... kadinin duygularini anlayabildim :(((

0|1
    0|0
  • Affetmek her zaman kolay değildir ama başarabilmekte bir cesarettir

0|1
    0|0
  • Dili ne?

0|1
    0|0
  • Kadının gözleri dolmaya başlayınca ben ağlamaya başladım anasını satayım.

0|1
    0|0
  • vaayy çok etkileyici

0|1
    0|0
  • güzel gibi

0|1
    0|0
  • Gozler sayesinde olur

0|1
    0|0
  • Gozler anlatir herseyi

0|1
    0|0
  • enteresan

0|1
    0|0
  • ulam duygu bana geçmedi tecavüz ettti bıraktı resmen çok etkilendim

0|1
    0|0
  • Çok iyi

0|1
    0|0
  • Cok hos video

1|1
    0|0
  • Çok ilginç

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Böyle şeyler genelde avrupadan çıkar. Ama bir Türk olarak kadının ifadesinden 21 yıl sonra terkedildiği adamı görmüş mesajı değil daha çok kabız olmuş da 5 gündür tuvalete çıkamıyormuş ifadesi var. Biraz da karşısındaki insandan kabıza etkili bir çözüm önerisi verir mi acaba ifadesi.

0|1
    0|0
  • ilginç

0|1
    0|0
  • Güzel

0|1
    0|0
  • İyiymis

0|1
    0|0
  • Insani duyguyla alakali bence