Düşünecek kadar s*lak değilim. Nasılsa her bilginin fikirin hazırı var?

Bazıları düşünmeyi seviyor hani. Ya sen Niçe misin en fazla sen de daha önce söylenmiş bir fikri değiştirip sunarsın.

Düşünmeyi sevin tabi ama abartmayın. Kendini yoran net malaktır kusura bakmasın. Ya her konunun hazır paketleri var zaten onlar size yeter. Sizin beyniniz o koca yazarlar filozoflar kadar göremez. Onlar herşeyi doyurucu yazmış zaten senin niçecilik oynamana gerek yok budala. Ben merak ettiğim her konuy için yerli yabancı kaynaklardan tüm fikirleri bilgileri alıyorum.

Fikriniz nedir?

Güncellemeler:
Normal bizim gibiler için konuşuyorum. Bu devirde yeni fikir üretecem diye kendini yoran net aptallık yapar. zaten sunduğu da birilerince zaten daha doyurucu şekilde yazılmıştır

0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi ebmesiller bu "sorunun" anında anti-entelektüelizm diye yorumlayacak ama tam tersi. Ablamız, "3 kuruşluk donanımınızla fikir falan üretemezsiniz, insanlığın bu konuda derya deniz tarihsel bir birikimi var, onları bilmeden düşünce üretiyorum demeyin" demek istiyor. Haklı da.

Şimdi bizim hıyarın "aha ben böyle düşnüyorum" dediği şey, atıyorum, MÖ'2000'de Anaximandros tarafından zaten söylenmiş çıkıyor. Adam bilmiyor tabii bunu.

Niçe miçe değil de, Marx ve Hegel yeterince doyurucu zaten. Kant okuyayım demiştim, bir bohk anlamadım bıraktım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Doğrudur alıyorsundur da. Bazı evrensel kanunlar vardır. Hareket etmeyen maddeler zamanla çürür ve hareket etmeyen organizmalar zamanla küçülür. Bu yüzden bir bacağı sakat olan insanların sakat bacakları diğer bacaklarına nazaran daha zayıftır. Ve sen beynini kullanmamaya devam ettiğin sürece hücrelerin küçülecek ve her geçen gün şu ankinden daha mal bir hale geleceksin. Kısaca düşünmek bir lüks değil ihtiyaçtır. Aklını sadece belli başlı şeylere yorup zihnini körertirsen bedelini illaki ödersin. Sapla saman ayrıldığı gün senin gibi beynini kullanmayı reddedenlerle onu elmas gibi ışıl ışıl yapanların bir farkı olacak. Asla niçeyle aynı kefeye konulmayacaksın.

0|0
    0|0
  • Kendi aptalligini ortmek icin genelde saga sola aptallar, mallar diye saldirir senin gibi. Eskiden de insanlar ne gerek var dusunmeye deseydi su an daha geride olacaktik. Neyse ki herkes senin gibi beynine zincir vurmuyor da insanoglu her an gelismeye musait yasamaya devam ediyor. Beynini bu kadar kullanmaya usendigine gore koca parasi yiyip, evinin kadini cocuklarinin anasi olmaktir kesin hayalin de. Ee neden calisip beynini yorasin ki dimi ama? Sen merak ettigin bilgileri kaynaklardan da arastirma bosver, hicbir katkisi olmamis ne de olsa.

1|1
    0|0
    • Çok ağır olmamış mı. Susmak asalettendir diyip karşılık vermicem ama şunu da bil bir insan bilgiye kategorik olarak ulaşabilmeyi öğrendiğinde ve ingilizcesi de varsa karşılaştıkları karşısında hayranlığa düşünüyor. Aklına gelecek " herşey" birilerince muhteşem şekilde döküm yapılmıştır hem bilgi hem fikir olarak. Onları al, sonra istersen kendi çapında ürettiğin fikielerle sentezlersin ama önce bir aramaya inan. Kolaylık çağındayız bu insanlar o yazdıklarını bizler için yazdılar yazmayada devam ediyorlar

• Arastirmak da beynini kullanmanin bir cesidi degil midir zaten? Insanlar senin gibi dusunmedigi icin her bilgiye kolaylikla ulasabiliyorsun. Herkes bilgisi dahilindeki her seyi insanlarla paylasmis ve boylece her seye ulasabiliyoruz. Bunlari daha ileriye goturmek, mevcut neslin gorevidir. Daha sonraki asama da bir sonraki neslin gorevidir. Su anki gelismislik sonsuza dek yeter mi diyorsun? Degisim, gelisim hicbir zaman bitmez ve bu kadar sig dusunul mevcut sartlarla yetinmek aciz bir dusuncedir. Ingilizce ogrenmis olman bile bir dusuncenin sonucudur. Yaptigin eylemlerle fikirlerin celisiyor. Beynimiz dusunmek icin var ve fiziksel yorgunlukla hayatini surdurmek istemiyorsan zihnini yormalisin. Gidip atomu parcala diyen yok zaten ama dusunmeyi bu kadar yuk olarak gorme kendine.

• Böylece sen de düşünmüş bu iş için kafa yormuş ve bir sonuca ulaşıp değerlendirme yapmışsın!
    Sanırım bu denli insanların düşünmesi üzerine düşünüp düşünmemeleri üzerine bazı sonuçlar çıkarıp sunarak sen de "malak" kavramına nail olmuşsun böylee!
    Malaklığına sağlık diyelim...

0|1
    0|0
    • Benimki küçük çer çöpten birşey. Elmayla armutu karıştırmayalım

• Tamam karıştırmayız, neden sonuç ilişkileri kurmaya devam et sen...

• Makine kafa mantigi

0|1
    0|0
    • Gerçek bu. Kimse kahrAmancılık oynamamalı

• Fazla egoist ve dar geuslu bir fikrin var. Tekrar oku bence o felsefecileri.

• Düşünüyorum bir kerede cevap veriyorum her şeyin fazlası zarardır, aşırıya kaçmadan düşünmek gerekir, hala insanlık olarak çözümleyemediğimiz bir çok şey var...

Descartes ne demiş Düşünüyorum öyleyse varım...

0|0
    0|0
    • Senin bu fikrin ve çıkarımın bile bir düşüncenin ürünü öyleyse sende bir net malak oluyorsun yanii kusura bakma

• Hazıra dağ dayanmaz, düşünce kılıçtan keskindir, savaşlar düşünce ile kazanılır kaba kuvvettle değil, dünya var oldukça düşünmek insanoğluna emredilmiştir...

• Sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün :)

0|2
    0|0
  • Yeni fikirler, yazılımlar, düşünceler üreten insanlar aptal değildir. Tam tersi zeki insanlardır. O gibi insanlar olmasaydı şimdi hala daha mağaradan çıkamamıştık. Daha da gelişmemiz için bu insanlara ihtiyacımız var. Sen bir şey üretmek zorunda değilsin. Yay poponu otur aşağı. Fakat senin küçük düşünceciklerini başka insanların önüne çıkarma.

0|0
    0|0
    • Sen kendi çapında filozofluk oynamaya devam et o zaman. Dahi olmadığını vatsayıyorum, emin ol ürettim sandığın fikirlerin bin misli hacimlisi şu an bir yerlerde var sadece aramaya inan

• Filozofluk oynamak mı? :) Bir yerlerde yok maalesef. Ben zaten çoğu bilim insanlarının ve filozofların kitaplarını okumuş ve okumaya da devam eden birisiyim. Bölümüm gereği de bu kitapların İspanyolca ve İngilizce çevirilerini yapıyorum. Şu ana kadar çıkmış olan teknolojik cihazlar, yazılımlar, bina teknolojisindeki gelişmelerin kurucuları hiçbir zaman ''daha önce yapılmıştır, denmiştir evde göt büyütelim'' demediler. Biz filozof olamayız fakat dönemin filozoflarından daha çok şey bildiğimiz aşikar. Sen kendi kısa çizginde devam et. Büyük düşünen insanların yoluna çıkma, böcek diye ezilirsin.

• Düşünmeyen insan sorgulayamaz. Sorgulamayan insan, algılayamaz. Sonra da koyuna dönüşür. Çoban nereye yönlendirirse oraya gider. Bakınız Türkiye' nin şu an ki genel sosyolojik yapısı.

0|0
    0|0
  • Dur bir yerlerden araştırıyım copy+paste yapayım. Düşünmeye gerek yok bu soruyu.

1|0
    0|0
  • 1 saat tefekkür 1 yıllık ibadetten daha yeğdir. Swn dusunmeyi bıraktığın zaman baskalari senin yerine dusunecek ve senin nasıl yaşamana onlar karar verecek ki günümüzde olan tam olarak da bu :))

0|1
    0|0
    • Çok yanlış geldin. Eminol hazır ve muhteşem dolulukta fikirleri aldığında sen de onu yazanın beynine girip o şekilde bakabiliyorsun

• Bn mevzuyu yanlış anlamisim haklisin. Yeni fikirler bulmak icin degil de mevcut fikirleri kavramak icin dusunuyorum bn ki dusunmeyi de seviyorum

• nietzsche de bunu deseydi ünlü bir filozof olamazdı. hiçbirimizin ünlü filozof olması gerekmiyor kendi fikrini oluşturmayan insan insan değildir.

0|0
    0|0
    • Kendi çapında herkes birşeyler geveleyebilir insanız tabi ki fikrimiz olacak. Ama büyük iddialı noktaya geldik mi orada duralım ve haddimizi bilelim

• Pratik olalım. Emin ol senin kafa yorduğun mesele mutlaka birilerince tahmin edemeyeceğin doygunlukta dolulukta yazılmıştır. Burada sorun işte ona nasıl ulaşanileceğin. Bilgiye ulaşma yolu herkes için kolay olmayabilir kabul

• tamam ama benim kafa yorduğum mesele benim bakış açımdan yazılmamış olabilir, yazılmış olsa bile benim düşünmemi engellemez bu. 1000 sayfalık kitabın 1 kelimesi bile bana uymuyorsa yeni bir şey katmışım demektir.

• Tüm konuların önümüze sunulmuş olduğunu nereden biliyoruz ki? Evet, önceki görüşlerden yararlanıyoruz ancak düşünmeden de yeni bir şey üretemezsiniz. Düşünülmese, insanda merak duygusu olmasa buluşlar olmazdı. Sürekli düşlenen şeyler, uygulamaya konulunca ve başarılınca buluşlar ortaya çıkıyor.

0|0
    0|0
  • O yazarlar filozoflarda senin gibi dusunseydi...

0|0
    0|0
    • Kısmen haklısın o da şunun için. Aramızda gerçekten dahiler varsa onlar düşünsün ama diğerlerinin yaptığı hazır okyanusu görmeyip kendi çapında o okyanusun damlalarıyla avunmak. üstüne üstlük kendini yormak

• Onlar bellidir zaten

• fikrim tüketim toplumunun son aşamasını dile getirmen olmuş.
    düşünme, düşünceyi sana paketi 5 dolardan aktaralım güzel kardeşim

1|0
    0|0
  • Sen bir mallsın dostum

0|0
    0|0
  • Bu soruyu soracak kadar bile düşünüyor olabilmek çok garip. Soruyu okuyunca aceba bir embesil mi dedim ve sorudan sonra kesin moron kanısına vardım.

0|0
    0|0
    • En azından bir kanıya varacak kadar kullanabiliyormuşsun beynini o da bir gelişme

• Var var. Bir de EİGyi okuman tavsiye olunur

• Okudum ben musluman filizoflardan takılıyorum. Onlarda her daim nasıl doğru düşürüleceğini iletiyor ve diyorlar ki zaman değiştikçe insan anlayışlarında değişecek lakin islam anlayışı değişmemesi. Siz düşünüp o çağa göre anlatmalisiniz.

• 😊 Aptalın biri kamerayı, bilgisayarı, telefonu vs. Cebimize koyacağım diye düşünmüş len ne aptalmış kendine yazık etmiş.

0|0
    0|0
  • reelde tanışsak yalan yok döverdm seni :D hayatmda hiç bir bayana el kaldırmamış biri olarak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Nietzçhe ve bende aşırı düşünmenin bize zarar vereceğini düşünüyorum. Eğer çizgiyi aşarsak yolumuz Bakırköy ve filozoflar kadar göremezsekte bizim küçük beyinlerimiz müthiş bir güce sahip. Bunu kullanmamak yazık olur.

0|0
    0|0
  • Başkalarının düşüncelerine göre hareket edeceksek kendi düşüncelerimizin ne anlamı kalır?
    Oscar Wilde...

0|0
    0|0
  • Düşünmezsen ne anşamı kalır bu hayatın. Neden bana verilen bilgi ile yetineyim ki yenilerini bulmak varken? Belki yorulurum evet ama o yorgunluğun sonucunda amaca ulaşmanın mutluluğunu yaşamayan bilmez

0|0
    0|0
  • Ot gibi yaşayın anasını bir düşünüyodunuz onu da yapmayın

0|0
    0|0
    • Hayır sadece pratik olalım ve aramanın gücüne inanalım

• Sen yorma o ufak beynini zaten :Ddddd

0|0
    0|0
  • Nerden biliyorsun belki biz onlardan daha zekiyiz ve ayrica Şu an lisede okuyan bile o saydiklarindan cok sey biliyor

0|0
    0|0
    • O saydıklarım sdece eskiler değil şu an aktif halde yazan koca koca insanlar yerli yabancı.

Yükleniyor...