Kitap okumayı seviyor musunuz?

Neden kitap okumayı seviyorsunuz? Ya da sevmiyorsunuz? Evet sevmeyenler neden sevmediğini söylesin. Sevenlerde neden sevdiğini? Ben seviyorum çünkü hayatın gerçeklerinden biraz da olsa çıkıyorum. Unutuyorum. İçine çekiyor böyle.

1|1
43|48

En İyi Erkek Görüşü

• Seviyorum çünkü kitap okumak hayallerimi süsler her zaman. Çok iyi bir vakit geçirme ve eğlenme aracıdır. Kitabın sağlamına denk gelirsen akıllara durgunluk veren bilgiler edinebilirsin. Dahası kitap okumak mucizevi bir şekilde insanın ufkunu genişletiyor. Bir ortamda bir sohbet açıldığında konuyla ilgili bir kitap okumuşsam elbette söylecek bir çift güzel lafım oluyor. Ve ben konuşurken insanlar hayranlıkla dinliyor. Dolayısıyla kendimi kanıtlama ve tamamlama ihtiyacımı da gideriyoruz. Kitap okumanın faydası anlatmakla bitmez. Okumadığı gibi okumayı eziyet sanan gerzekler mahşer günü sapla saman ayrıldığında okuyanlarla okumayanlar ayrıldığında... Vay onları haline.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumayı seviyorum çünkü üzerimdeki yüzeyselliği götürüyor, beni düşünmeye itiyor, hayal kurmamı sağlıyor. Karakterlerin dünyasına en yakın benmişim gibi. Onlara bir izleyici gözüyle bakıyorum. Kelimeler, betimlemeler gözümden film şeridi gibi geçiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• Okumak yaratıcılık anlamında insana çok fazla şey katar kültürünü bilgisini artırır yeni dünyalar açar insana. Kelime hazinesi genişler.

1|0
    0|0
  • Seviyorum, çünkü hayal dünyamı genişletiyor ve yeni fikir akımlarını da böylelikle görmüş oluyorum.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak kendi hayal gücümle özgürce şekillendirmemi sağlıyor. Filme kıyasla bu yüzden severim

1|0
    0|0
  • Hayal gücümü geliştiriyor, başka bir insanın kaleminden çıkan karakterleri benim yaratmamı sağlıyor.. Filmden daha eğlenceli..

1|0
    0|0
  • fantastik kitaplari seviyorum bu dünyada yapamayacagim seyleri yapabilmek büyük maceralara felan cikmak...

1|0
    0|0
  • kitap okumak bana dertlerimi bir nebze'de olsa unutturuyor... İnsanlardan sonra kitaplar arkadasım olur. Butun gunumu kitap okuyarak geçirebilirim.

1|0
    0|0
  • Sevmem vakit kaybı

0|0
    0|0
  • kör oldum zaten bu kitaplardan. ama pişman değilim

1|0
    0|0
  • Yeni bilgiler ve görüş tarzları edinmek, kendimi geliştirmek için.

1|0
    0|0
  • İçimdeki boşluğu doldurmak için.

1|0
    0|0
  • Seviyorum çünkü bana entelektüel bilgi birikimi sağlıyor ve toplumda sözüne önem verilen bilgili kişi konumuna koyuluyorum bu benim için hoş bir durum.

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Sevilmezmi

0|0
    0|0
  • Bilgisayar almadan, İnternet bağlatmadan önce kitap kurduydum. Yine okurum ancak eskisi gibi değil. Bir kitabı elime alınca da bir günde bitiriyorum o kitabı. Severim ancak şu bilgisayar, İnternet; daha bir büyülüyor insanı.
    Yeni sözcükler görmek, yazarın anlattıklarını kafada canlandırmak; insanı başka bir boyuta taşıyor. Kitaplar, candır. Kurgu romanın katkısı bir ayrı, tarihî romanın katkısı bir ayrı. Özetle insanı eğittiği gerçeği, yadsınamaz.

0|0
    0|0
  • Aslında sevmek istiyorum başlıyorum ama sonu gelmiyor.
    Okumadadığım bir yığın bir kitap. neden okumadığımı soruyorsan özetlerini ya da anafikrini internetten kolayca edinebiliyorsun

kolaylık batıyor bize

0|0
    0|0
  • Bayılırım, kitaplarda beni severler.

0|0
    0|0
  • Hiç sevmem :D

0|0
    0|0
  • Seviyorum zihnim renkleniyor sanki

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • 27 yıllık ömrüm boyunca sadece 2 kitap okudum 1 lisede edebiyat dersinden sınıfı geçmek için mecburen victor hugonun meşhur sefilleri digeride askerdeyken sıkıntıdan ve malum abazalıktan elizabeth hoyt eseri olan çirkinin aşığı okuyan bilir bu kitabı muhteşşem bir erotizm askerden sonra yazarın diğer kitaplarına ulaşmaya çalıştım bulamayınca okumaktan soğudum o gün bu gündür okumadım

0|0
    0|0
  • Herkes kitap okumayı sever aslında ama karşısına doğru kitabın çıkması lazım :D Benimde bir Markus Zusak hastası olduğum doğrudur :D

0|0
    0|0
  • Kitap benim için tutku yatak başımda arabamda banyomda her yerde vardır okurumda

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı seviyorum çünkü öğreniyorum

0|0
    0|0
  • Seviyorum

0|0
    0|0
  • çok denedim ama sevemedim gitti

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • çok seviyorum çünkü hiç tanımadığım insanlarla sohbet etmeyi seviyorum ve onların yaşadıklarına ortak olmak heyecan verici.

0|0
    0|0
  • Çnkü güzel vakit geçiyo ve eğlenceli ve öğretici

0|0
    0|0
  • ben sevmiyorum çünkü üşengeçi. angarya geliyor bana

0|0
    0|0
  • Pek sevdiğim söylenemez ama okurum :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 42

• Kitap okurken kafam dinleniyor. Heyecan duyuyorum. Hele gerçekten hoşuma giden bir kitapsa benim dünya ile bağlantım kopuyor nerede ise :) :)

encrypted-tbn2.gstatic.com/images

2|1
    0|0
  • Çok seviyorum. Birçok insanla konuşmayı sevmiyorum onun yerine kitap okumayı tercih ediyorum. Birçok insanın hayatına sızabiliyorum ve kendimi de bulabiliyorum.

1|0
    0|0
  • Evet insanı içine çekiyor ama okuduğun kitaba göre değişir mesela ben yeni yazarları asla okuyamam mesela birinde 4N1K diye bir roman gördüm yani beleş verseler almam o kadar kötü kitaplar yazarlar kalitesiz konular aynı ergen kitapları o yüzden daha ünlü yazarların kitaplarını almaya çalışırım boş olduğum zamanlarda okurum fakat Şu an daha çok bilgi içeren kitaplar okuyorum..

1|0
    0|0
  • Kitap sevilmez mi.

1|0
    0|0
  • Nedenini bilemem ama o gün okumasam gerçekten uyuyamam yatmadan önce okuyum derim bir 10 sayfa ama alınca bırakamam kitap dayanmıyo artık

1|0
    0|0
  • Evet çok seviyorum çünkü kitap okurken kitapta olanları bir köşeden izliyormuşm gibi geliyor kendi hayatımdan uzaklaşmış sadece kitabın kahramanlarının sorunlarıyla hayatlarıyle ilgileniyormuşum gibi geliyor kitap okurken kendi sorunlarımdan uzaklaşmış gibiyim

1|0
    0|0
  • Evet seviyorum

1|0
    0|0
  • Kitap kurduyum çok seviyorum. Çünkü gidiyo görmek istediğim yerlere hayal gücümle yolculuk ediyorum kendi hayatımdan sıkılınca başka hayatlara dalıyorum orda olan öğütleri uygulayıp daha olgun ve kültürlü oluyorum

1|0
    0|0
  • Seviyorum

1|1
    0|0
  • severim

1|0
    0|0
  • Seviyorum çünkü apayrı bir dünyanın içinde kendimi buluyorum. Gerçeklerden uzaklaşmak iyi geliyor ve bunu yaparken ufkumu da geliştirmiş oluyorum :)

1|0
    0|0
  • Sevmiyorum

0|1
    0|0
  • Evet seviyorum, kafamı meşgul ediyor 😊 orası ayrı bir dünya

1|0
    0|0
  • kitaplarla konuşmayı seviyorum,)

1|0
    0|0
  • Seviyorum. Çünkü kitap seni başka dünyalara hayatlara götürüyor. Ayrı bir tadı ve huzuru var. Benim kaçış yolum

1|0
    0|0
  • İnsan okudukça ufku açılıyor ruh olgunluğuna faydası çok kitap okumanın.
    Fazlasıda zarar farkındalık arttıkça geliştikçe beyin çok fazla sorguluyor en sonunda kafa örror bknz. Ben
    Yani Sakıncalı kitaplardan uzak kalarak arada sırada okuyunuz arkadaşlar bişey olmaz.

0|0
    0|0
  • Kitap okuduğunuz zaman zekaniz dahada canlanir bir film gibi deildir kitaplar.. Kitap okurken kendi karakterinizi olusturursunuz filmde hali hazirda karakter vardir zaten kitap okumak hayal kurmak gibidr o kadar ozgur o kadar sonsuz :)

1|0
    0|0
  • seviyorum.

0|0
    0|0
  • Ben çok seviyorum çünkü hayal gücümü genişletmeme yardımcı oluyor. İstediğim gibi bir dünya kurabiliyorum düşüncelerimde. İstersem ana karakter olurum istersem başka biri. Dünyanın gerçeklerinden kötülüklerinden uzaklaşıyorum dediğin gibi

1|0
    0|0
  • bazen okurum başından kalkmam saatlerce

1|0
    0|0
  • Her ay mutlaka okuyorum. Konsantre sorunum oldugu icin daha fazlasinda zorlaniyorum :(

1|0
    0|0
  • evet cok severım

1|0
    0|0
  • evet çok seviyorum birde edebiyatçı olduğun için benim daha da artı oluyo

1|0
    0|0
  • Yapmaktan en çok zevk aldığım şeydir kitap okumak. Olgunca düşünmeme olaylara farklı bakış acılariyla yaklasmama olanak sağlıyor Gerçeklerden biraz olsun çıkıyorum demişsin benim için ise tam tersi gerçekleri kitaplrın içinde görüyorum

1|0
    0|0
  • Ben seviyorum çünkü hayal etmeyi seviyorum ve filmlerdense kitaptaki anlatılanlar daha gerçekçi geliyor. Kitap okurken bana faydası olan bir eylem yapıyorum ama tv izlerken hem vakit kaybı hem de göz bozukluğu vs o yüzden kitap okumayı severim

1|0
    0|0
  • Seviyorum çünkü kısa bir sürede olsa başka bir dünyadaymışım gibi hissetmemi sağlıyor. Hissederek okumak önemli :)

0|0
    0|0
  • Birazz seviyorum

0|0
    0|0
  • bayılırım. bütün hayal gücüm okuduğum kitaplardan ibaret benim

1|0
    0|0
  • Seviyorum sürekleyici kitaplar film gibi geliyor bazen ama bazende sanki ben yasiyormusum gibi geliyor

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    12
Yükleniyor...