Yaşamın varoluşsal trigonometrisi? (Kısmi entelektüellik içerir)?

Yaşamın son derece ağır gramerizasyonunda insan ekzistansiyalist bunalımlara kapılır o yüzden Zweig isimli bilim adamı da Robin Williams komedyeni de suicide yolunu seçmiştir. Peygamberler gibi holy yani kutsal bir dava güdenler bile dünyanın kirli halü durumuna bakıp ızdırapa gark ederler. Tamamen self determinasyon eksenli düşünün. Varoluşçu bunalımlara kapıldığınız oluyor mu?

Güncellemeler:
Stefan Zweig yazar olacaktı klavye sürçmesi yapmışım

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sen çok havalara girmişsin. Al şunu dinle, yatıştırır. Bir daha da kısmîliğin içine gark etme bizi hemi. Eksenimize uymuyorsun suicide yollarınla, yoksa şeyden değil yani...

Ayrıca belki sendeki kısmîliğinin içinde yoktur ama, biz normal insanlar, entelektüeller karşısında ızdıraba, "ıstırap" diyoruz.
    İşte belki de bu yüzden bunalımlara girmiyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=h6oURf0WQxU

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynen :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Allaha şükür öyle bir sıkıntım da intihara eğilimim de yok. Allahın bana emrettiği üzere yaşıyor ve yaşamayı seviyorum. Dahası benim öldükten sonra yok olup gideceğim gibi bir korkumda yok. Doğruların en doğrusu olan Yüce Rabbim bizzat söz veriyor tekrar dirilip hakkım olanı alacağıma dair. Artık neyi hak etmişsem. Ahiret inancı olmayan insanlar zayıf kalırlar ve şeytanın cazibesine kapılıp canlarına kıyar ve kendilerine yazık ederler. Biz inanlar için asla bir son yoktur.

0|0
    0|0
  • :) varoluşsal bunalıma kapıldığımız oluyordu. zweig bilim adamı olmadı hiç. denklemi yanlış kurmuşlardır, ikisinin de nedeni kendi içinde farklıdır bu arada.

0|0
    0|0
  • İnsanları yabancı kelimelerle etkileyemezsiniz küçük hanım. Bu basit ve boş insanların yaptığı bir iletişimdir. Bu sizi bilgili yapmaz, havalı yapmaz, etkileyici yapmaz. Komik düşüyorsunuz benden söylemesi

0|0
    0|0
  • Bir ateist olarak celal hocanın kitaplarını internetten satın alın KURANI KESİNLİKLE EN AZ 2 DEFA OKUYUN sonra gerçeği ve saçmalığı bulucaksınız odamı olmadı incili ve tevratı okuyun. (değiştirlmesi saçma degılmı)

0|0
    0|0
  • Kısaca varoluşu düşünüyorum evet neden diye sorarım hep bir

0|0
    0|0
  • Hep merak ederim böyle yazmak iyi mi hissettiriyor?

0|1
    0|0
    • Evet. Kitap okuyorum bu ara harıl harıl

• Çok yapmacık geliyor bana sana da geliyor mu? Niye ben böyle konuşmaya çalışıyorum diyor musun?

• zaten yaşam varoluştur ve bunun için kafayı tırlatmamak elde değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Oluyor hem de sıklıkla ama can sıkıntısının kendisi bir varoluş sancisidir zaten.. ama bence bu yazı kısmi entelektuellikten çok kısmi turkce dezanformasyonu olmuş...

0|0
    0|0
Yükleniyor...