Dream Theater'ın yeni albümünü dinleyeniniz var mı?

34 şarkılık, 2 disklik hayvan gibi birşey olduğu için hepsini dinleyemedim henüz. Malum maç var ilk diski bitirince bıraktım maçtan sonra ikinciyi dinleyeceğim.

Uzak ihtimal ama burda DT fanları varsa, şöyle izah edeyim, albüm metal değil, rock da sayılmaz, senfoni orkestrası gibi, ama içinde jazz va rock esintileri ile arada metal soundu var.

Kanımca Labrie'nin gruba dahil oluşundan tam 24 sene sonra, Labrie gruba değil de grup Labrie'ye uymuş gibi.

Ben ortası olmaz, ya çok rezalet olur ya da süper olur diye bekliyordum, albüm kesinlikle rezalet değil, ama 'DT solo atsın ya' tayfasının hoşuna gider mi? Bilmem, klasik müzik sevmiyorsanız sevemeyeceğiniz bir albüm olmuş bu the Astonishing.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Henüz dinleyemedim fakat dinleyenlerden post esintisi varmış diye duydum en yakın zamanda dinlicem

0|0
    0|0
    • Deli dana gibi melodi saçıp 'oha oha' dedirtecek şeyler çalmak yerine ki onu da artık beceremiyorlar, senfonik bişey denemişler.

• Eh işte, bir de hikaye var, şarkı Gabriel denen imparatora verilen bir ultimatom ve 'Hop burda hükümdar benim oğlum' tartışması gibi.

Dediğim gibi, klasik müzik falan sevmeyen adama hitap etmez bu.

Etmesin de zaten, senelerdir mainstream ekole yaranmaya çalışmaktan mala bağladılar.

Eskiden DT'yi çoğunluk sevmezdi.

Rudess'in vürülürlürlüvülüüüüü saçmalıkları yok ya, o yeter.

• klasikten çok post dinleyen biriyim ancak yinede dinlerken içim bayıldı. Teşekkürler bu arada

En İyi Erkek Görüşü

• DT sevemiyorum pek. Bir kaç parçayı sevdim o kadar. Klasik müzik severim, bir indireyim bakayım. Merak ettim.

0|1
    0|0
    • Hiç DT'ye benzemiyor zaten albüm.

• Miksajı 6 sene sonra adam gibi yapmış Petrucci. Başta başarmaya çalıştıkları şeyi başarmışlar.

Bir önceki rezaleti düşününce, bunu öpüp başımıza koymamız lazım.

DT bitti demiştim, 'Bitmedik de o eski sevdiğiniz işleri beceremiyoruz' dediler.

Bırakıp operaya falan yönelseler.

• Bu gidişle yönelirler :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Kuzenim Awake isimli albümlerini dinletmişti, gerçekten müthiş bir çalışma. Anca Awake kadar kaliteli olursa progresif metale katlanabiliyorum, bu yüzden yeni albümlerini dinlemedim.

0|0
    0|0
    • Awake kalitesinde bir albümü en son 1999'da Scenes From a Memory'de yaptılar. 90'lardaki DT kalmadı artık.

Bu albüm rock opera tadında. Hikayesi fena değil.

• Hayır henüz dinlemedim :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Hiç haberim yok dinliyim hemen

0|0
    0|0
  • Dinlemeyi düşünüyorum. Grubu keşfedeli daha 1 ay oldu ama o Pull me under nedir abi? efsane.

0|0
    0|0
    • Bu albümün alakası yok onlarla. Pull Me Under'a kadar daha ne şarkıları var bu arada.

Pull Me Under'ın konusu Hamlet'dir ayrıca.

• Valla 2001 yılinda piyasaya surdukleri Six Degrees of Inner Turbulence albumu ve ondan oncesine kadar yaptiklari her is muazzam.

Komple albumlerini edinin bence.

• Teşekkürler çok yardımcı oldun.

Yükleniyor...