Kitaplardan alıntı filmler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence kitabın ruhunu öldürüyorlar çünkü kitapdaki o detaylar sizin kafanızda kurduğunuz kişiler mekanlar hiçbiri birbiriyle örtüşmüyor çok yüzeysel geçiyor ve o ruh ölüyor bence kitaplar olduğu gibi kalmalı filmlerde film gibi kalmalı haksız mıyım?

0|0
16|7

En İyi Kız Görüşü

• 'Kitabın ruhu'doğru diyosun, reyting , uyarlama derken bambaşka şeyler ortaya çıkıyor

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İyi bir yönetmenin elinde çok başarılı işler haline gelebiliyorlar. Ben de kitapların ağırlığını savunan bir adamımdır ama kesinlikle kitap ruhunu öldürmez. Bilinçli bir kişi filmi film olarak izler zaten kitaptan ayrı bir şey olduğunu bilerek gider bence. Kitapların ön plana çıkması ve okunurluğunun artması adına da çok faydalı olduğunu düşünmekteyim. Ben sonuna kadar destekliyorum kitapların beyaz perdeye ve ekrana uyarlanmasını.

0|1
    0|0
    • ama şöyle bişey var senaryo kitaptakinin aynısı ama benim kafamda canlandırdığım kişiler mekanlar olaylar filmde olmuyor o yüzden kitabın ruhunu öldürüyor

• Köküne kadar hak verdim şu sohbet sayesinde. Haklısın hakikaten.

• teşekürler

Kızlar Ne Diyor 15

• Kitaptaki duyguların hiçbirini veremiyor. Bu yüzden pek sevemiyorum. Merak edip izliyorum evet. Bir şans vereyim diyorum. Ama her seferindr aynı hayal kırıklığını yaşıyorum.

0|1
    0|0
  • Aynen. Okurken yasadigimiz heycan ve duyguyu filmden alamiyoruz

0|1
    0|0
    • birde filmde çok yüzeysel olaylar gelişiyor kitaptaki ayrıntıcılık yok

• Haklısın fakat sinemada bir sektör oldugu için doğal karşılıyorum. Çok satan kitapların sinemaya uyarlanması sektör için bulunmaz bir nimet

0|1
    0|0
    • evet sinema için öyle ama kitabın ruhunu öldürüyorlar hiç hayal ettiğim gibi çıkmıyor

• ayrıca herşeyi harcadın. Lord of the rings en iyi sinemaya uyarlanan serilerden biriydi

• ben iyi işler yapılmıyor demiyorum arada istisnalar olabilir

• Düşüncende çok haklısın. Ama birçok iyi uyarlamayı da yabana atmamak lazım Harry Potter serisi, Dövüş kulübü, ölü ozanlar derneği, Narnia, Talihsiz serüvenler, Da Vinci şifresi bunlar bence çok iyi uyarlamalar. Ayrıca alacakaranlık ve açlık oyunları serileri de fena sayılmazlar

0|1
    0|0
    • ben yapılan filmler kötü demiyorum ama kitapdaki tadı vermiyor sadece filmi izlesen beğenirsin ama önce kitabı okuyup filmi izleyince hayal kırıklığı oluyor

• Sadece şunu söylemeye çalıştım. İki ayrı ifade biçiminden bahsediyoruz biri sadece sana gösterilenden ibaret -ki bu film oluyor- diğerindeyse kendinle, hayal gücünle baş başasın. Dolayısıyla ikisini kıyaslayarak baştan yanlış yapmış olursun. Çünkü başka birinin hayal gücüyle ya da anlayışıyla oluşmuş bir şey seni tam anlamıyla tatmin etmez zaten. hele ki olacakları daha en baştan biliyorsan. Bunun farkında olursan filmlerden de haddinden fazla bir beklenti içine girmemiş olursun zaten. Böylece hayal kırıklığı da yaşamazsın

• aslında tamda sorduğum şeyi yazmışsın işte demek istediğim bu filmler kitabın ruhunu öldürüyor sende yazmışsın işte

• eğer filmden sonra kitabı okursan ruhu ölmüş olur ama film olmadan kitabı okuduysan bir şey olmaz

0|1
    0|0
    • aqslında ben her zaman önce kitabı okurum sonra filmini izlerim ama ne görim kitaptaki kişiler mekanlar olaylar hiç hayal ettiğim gibi çıkmıyor

• Çok başarılı uyarlamalar da var.

0|1
    0|0
  • Genelde bu konuda gömuyordum, sonra Shining'i gördüm. Bazen kitap kurgusuna farklı bir boyut kazandırıyorlar.

0|1
    0|0
  • Katılıyorum kesinlikle.. Her seferinde bir hayal kırıklığı yaşıyorum..

0|1
    0|0
  • Haklısın ben o yüzden filmi izlemeden ônce kitabı okurum

0|1
    0|0
    • bende filmi izlemeden kitabı okurum ama kitap la filmin arasında dağlar var

• Hepsi öyle değil ama hakkini yemeyelim

• genel olarak böyle

• En iyi uyarlam. harry potter ötekileri sanmiyorum olabilecegini

1|1
    0|0
    • izlemedim ama genelde o filmle ilgili beğeni var ama dediğim gibi genel olarak kitabı okuyup filmini izlersen kitaptan aldığın haz yok oluyor

• Haklısın Ertuğrul mesala berbat ettiler kitap daha iyiydi bence

0|1
    0|0
    • ertuğrul dediğin kitap sanırım

• evet haklısın akşama kadar ampüllerle bunu tartışıyoruz bu adam müslüman değil sadece öyle görünüyor ama dipten dipten islamın türklüğün kökünü kazıyor diyorum ama kimse beni dinlemiyor

• Aynen öyle haklısın kardeşim

• Kesinlikle haklısın izlediğin hayal gücü asla bir olmaz bu yüzden kitapları daha çok seviyorum

0|1
    0|0
    • bende çok seviyorum ama hemen filmini çekiyolar izlemesen meraktan çatlarsın izlersen hayal kırıklğına uğrarsın

• çünkü onlar kitabın tadını bilmiyorlar oysaki hiçbirşeye değişmem kitapları

• Genelde fiyasko oluyo

0|1
    0|0
  • Ben begeniyorum

0|1
    0|0
  • Hayal kırıklığı yaşıyorum

0|1
    0|0
    • evet bende bu arada bu soruda bile neden gizleniyorsun ne gerek varki

Erkekler Ne Diyor 6

• Biraz abartma oluyor.

0|1
    0|0
  • uyarlamalar daima yeterli tadi vermiyor olabilir ama yinede uyarlama film ve dizileri izlemek hosuma gidiyor

0|1
    0|0
    • aslında evet güzel şeyler yapıyorlar ama kitaptaki ayrıntıcılık filmde yok o yüzden kitabın bende bıraktığı izi siliyor

• Sana hak veriyorum ama üretkenlik bir süre sonra bitiyor
    Ayrıca kitap okumayanlar için görsellik ortaya çıkıyor

0|1
    0|0
    • kitabı okumayanlar için evet film güzel gelebilir ama okuyan için tam bir fiyasko

• Hikayenin içine zıçıyorlar.

0|1
    0|0
    • al benden de o kadar

• Bollwood sineması hariç hint filmleri son on yılda senaryo da sınır tanımaz oldu.

• televizyon konusunda haklısın bir çözümü var mı bilmem çünkü masonları destekleyenler en başta abd olmak üzer haçlılar film konusunu bilemem çünkü çok fazla film izlemem sadece okuduğum kitapların filmlerini izlerim

• Filmler sayesinde o kitapları okuyan kişi sayısı artıyor.

0|1
    0|0
  • bence çok iyi oluyor. filminin yapılmasını istedigim bir çok kitap var.

0|1
    0|0
Yükleniyor...