''Kedi sevmek imandandır'' hadisini biliyor muydunuz?

Kedi düşmanlarına söylenecek bir hadis. Hz. Muhammed'in kedi sevgisi zaten bilinen bir şey

"Hubbül hırratı minel iman" Türkçesi: "Kediyi sevmek imandandır"

Burada okudum:
http://www.haber7.com/hayvanlar-alemi/haber/984173-islamda-ozel-bir-hayvan-kedi

0|1
4|12

En İyi Kız Görüşü

• Evet biliyordum. Ben hayvanların hepsini severim ancak eşimin pek arası yoktur. Evde bir kedim var :D Esim kedinin islamdaki yerinin özel olmasından dolayı kabullendi. :D

1|0
    0|0
    • Çok sevindim kedinizin sıcak yuvaya kabul edilmesine :)

• Teşekkürler basta zar zor ikna ettim zavvallı yavrucak annesiz sokakta filan diye aldım. Buyuyunce atarız diyodu sonra bunu öğrenince artık atarız demiyor. :D

Erkekler Ne Diyor 12

• Kedi beslemek sünnettir Hz muhammed Sav uhud savaşaına giderken karşısına yeni doğum yapmış bir kedi çıkmıştır, ve rahatsız etmemek için 5 bin kişilik ordusunu etrafından dolandırmıştır..

başına iki adet muhafız dikmiş ve dönüşte kedileri almış ve içinden birine müzezza ismini vermiştir...
    onun için kedilere merhamet edin ki Allah katında peygamberin şehadetine nail olasınız ebu hureyre kedi babası demektir... bu ismi Hz muhammed SAV koymuştur kedileri olduğu için

1|0
    0|0
  • Peygamber Efendimizin kedisi müezza. Kedi özel bir hayvandır. Battığı su temizdir. Abdest alınır. Tükürüğü antiseptiktir mikrop barındırmaz.

1|0
    0|0
  • Kedi sevilmez mi. :D

1|0
    0|0
  • Evet biliyorum. Ama bu demek değil ki kediyi alın evde besleyin. Bugün apartman dairelerinde kedi beslemek pek doğru değil. Hem kediyi doğal yaşamından tümden koparmak zorunda bırakıyorsun. Koparmasan da komşuları rahatsız edebiliyorsun. Kedi kıymetlidir ama insan her şeyden kıymetlidir. Komşu hakkı dinimizde çok önemlidir. Kimseyi rahatsız etmemeliyiz. Kediden korkanlara da saygı göstermeliyiz. Kedileri seviyorsak eğer onlara güzel barınaklar yapmak, ihtiyaçlarını düzenli temin etmek gibi yollarla yapmalıyız.

0|0
    0|0
  • Evet biliyordum.

1|0
    0|0
    • Bilen biri olmasına sevindim

• Hayır, bilmiyordum. Fakat bir kedi sahibi olarak benim için kedilerin yeri her daim ayrıdır.

1|0
    0|0
  • Kedilere hayvanlara zulüm edilmez

1|0
    0|0
  • Kedi sevmek imandandır diye bir hadis hiç duymadım ama kedinin beslenilmesinin caiz oldugunu hatta kedinin bir ekmekten ısırsa o ekmegin temizligini korudugunu ve fark ettiniz mi bilmiyorum ama kedinin dili çok temiz gozukuyor.

0|0
    0|0
  • evet ve kedi necis olmayan hayvanlardan biridir bu yüzden

0|0
    0|0
  • sonuca gel islamı tümüyle yaşıyormuyuz ki

0|0
    0|0
  • öldürmek?

0|0
    0|0
  • Ben hiç duymadım. Uydurma hadislerde olabilir

0|0
    0|0
    • Buhari kaynaklıymış

• Sahih hadislerdendir kediler sırtı düşmezler hiç bir zaman çünkü peygamber efendimizi yılan sokacakken kedisi müezza yılanı boğmuştur ve HZ Muhammed kedinin sırtını okşamış veam siz nesiliniz devem ettikçe sırtınız gelmesin demiştir o günden beri dört ayağının üstüne düşerler sürekli

Kızlar Ne Diyor 3

• Bunu bilmiyordum. Kedi düşmanı değilim hatta fotolarını görünce çok sevimli geliyor ama normalde görünce korkuyorum sanki her an saldıracak gibi hissediyorum ve çok soğuk geliyor bana

0|1
    0|0
  • Bende çok seviyorum ve bunu duymamıştım. Peygamber efendimiz kedinin içtiği sudan abdest almış. Kedilere pis diyen insanlar bilmeli bunlari. Öğrenmemize vesile olduğun için teşekkürler.

1|0
    0|0
    • Rica ederim. Nankör diyerek kedilere etmedikleri laf yok. Sanki insan hiç nankör değilde bir kediler nankör

• Aynen insanlar kadar nankörünü görmedim. Küçücük hayvanlardan nefret eden bir çok insan var acıyorum onlara

• sevemiyorum nankör hayvanları

0|0
    0|0
Yükleniyor...