Alevi-sünni ilişkisi

ben sünniyim sevgilim alevi bu tarz şeyleri kesinlikle dert etmem ama ailem edio sizce onları nasıl ikna edebilirim ve sizin görüşleriniz neler?

Güncellemeler:
dinin vicdani özgürlük oldugunu düşünüyorum ve bana göre iki insan var iyi ve kötü...ailemede bunu ne kadar anlattıysam özellikle anneme sıkıntı çıkarıo biz trabzonluyuz bide durumlar biraz daha ağır :)

En İyi Erkek Görüşü

• Toplum malesef biraz kendini aşmaya başlasa da hala bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlar çoğunlukta...

şurdaki yorumları okuyunca ailelerin tutumunu eleştirmeye hakkı kalmıyor insanın..az çok mürekkep yalamış,internet gibi sınırsız bilgi kaynağına erişme imkanı olan insanlar bile hala çağlar gerisinde düşüncelere sahipse, eski toprak olan aileler nasıl aşsın kendini...

yorumlara bakıyorum, herkes bol keseden atıyor...kimisi bilgisiz olduğunu ispat etmek istercesine, insanların yaşam tarzları hakkında saçma sapan iftiralara utanmadan katılabiliyor...bunları okudukça insanlığa dair gerçekten umudumu yitiriyorum...

oysa şunu diyebilmek çok mu zor...aileler karşı çıkabilir, ama siz dünyaya bakış açısı olarak birbirinize yakın hissediyomusunuz...eğer öyleyse ve gerçekten birbirinizi seviyosanız üstüne gidin...toplumu değiştirmek,bir aileyi değiştirmekten başlar diyemiyor kimse...ne acı...

senin, yorumlarda sevgilinle görüş olarak aynı yönde olduğunu söylemene rağmen,sırf mezhepsel farklılık var olmaz bu iş diyebiliyorlar rahatlıkla...yazık çok yazık...