Hristiyanlar İncil dağıtıyor tepkiniz ne olur?

Yaşadığınız şehirde Hristiyanlar İncil dağıtıyor insanlara vaaz veriyorlar ve bir çok insanda onlara ilgi gösteriyor tepkiniz ne olurdu? Ama adamlar yetkili kurumlardan izin almış yapıyorlar bu işi

• Hem Misyonerleri hemde dinleyen insanları taciz ederdim.( Allahu Ekber olmadan )
    10% (3)0% (0)6% (3)Oy Ver
  • Allahu Ekber diye bağırır hem dinleyenleri hem misyonerleri taciz ederdim
    13% (4)14% (3)13% (7)Oy Ver
  • Diğer
    77% (24)86% (18)81% (42)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
16|19

En İyi Kız Görüşü

• İnsanları anlamanın ve huzurun yolu onları dinlemek ve öğrenmekten geçer. Tepki vermek cahillerin, ilgiyle dinleyip birşeyler öğrenmeye çalışmak akıllı, zeki ve sağduyulu insanların işidir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Ailem Hristiyan Hristiyanlara her zaman saygılıyımdır çok iyi insanlar

0|1
    0|0
  • Benim için vatan önemli.
    Vatanıma ihanet etmedikleri, diğer insanlara saygı duydukları sürece dinleri kendilerine

0|1
    0|0
    • Hristiyan Türkler vatana ihanet etmez etmediler de tarih bunun en güzel kanıtıdır. Sizlere din kardeşi dediğiniz araplar ihanet ederken Karamanlı Türkler Osmanlı safındaydı.

• İhanet ettiniz demedim.
      Araplar benim kardeşim değildir

• İnsanların diğer dinleri de dinlemelerinin ve bir kıyaslama yaparak seçmek istedikleri dini tekrar seçmelerinin bir yanlış olduğunu düşünmem. İslamın en doğru din olduğunu bilen incili de okuyabilir, hristiyanlığın kurallarını da öğrenebilir bunda neden sakınca olsun? Seçeceği bellidir.

0|0
    0|0
  • Bana uzak bir durum degil. Kapimi calip bir seyler paylasmak isteyeni oturur dinler, sohbet ederim.

0|1
    0|0
  • Hemen alirim 😊

0|1
    0|0
  • onaylarım. sonuçta okuyupta saçma oldugunu anlayıp, tatmin olmakta fayda var dostum ;) ben

0|1
    0|0
  • Almam

0|0
    0|0
  • Türkçe (açıklamalı ) ise çok sevinirim çünkü okurum.

0|1
    0|0
  • Müslümanlar gayet rahat bir sekilde dinini yaşıyorlar her açıdan. Hristiyan veya yahudi.. Her dine saygım sonsuz herkes dinini rahatca yaşamalı böyle bisey keşke olsa ben cok severim Hz. Isayi 😊

0|0
    0|0
  • açıkçası bende kendi görüşümü yaymaya çalışırdım. İnsanlara onlardan uzak durmaları tavsiyelerini verirdim

0|0
    0|0
  • Umrumda değil, arkamı dönüp giderim.

0|0
    0|0
  • alırım okurum merak etmişimdir hep diğer kitapları. ama sorarımda yani değiştirildiğini bildiğiniz halde nasıl inanıyorsunuz diye

0|0
    0|0
    • Değiştirilmedi bu bir yalan ve iftira hiçbir kanıt ve delil yoktur değiştiğine dair

• Neden bu denli savunmaya geçiyorsunuz onuda ben anlamıyorum beyefendi. Benim bu konudaki görüşüm bu sizinki bu. Ha benimki yalnıştır sizinki doğrudur ya da tam tersi bilemiyorum. Kötü birşeyde demedim zaten konu hakkındaki görüşümü söyledim. Haklıda olsam haksızda bir insana dini için saygısızlık yapmam belliki uzayacak bu ama gerek yok.

• Bir sürü incil var diyorsun kaçını okudun gördün diyorum hemen konuyu değiştirme çabası.
      AHkam kesiyorsunuz ama bilginiz yok cevabı alıp altta kalınca da böyle cevap siz müslümanlara yakışoır

• önüme bakar döner giderim

0|0
    0|0
  • Müslüman bir ülkede Kur-an dağıtılması gerekirken heryerde incil akımı olması elbetteki saçma

0|0
    0|0
    • 1- Türkiye İslam ülkesi değildir.
      2- Herkes istediğini dağıtabilir
      3- Anayasal suç yoktur.

• Türkiye nin islam ülkesi olmadığını ilk defa sizden duyuyorum din münakaşası na giremem ya.

• 20 Nisan 1924'te yürürlüğe giren 1924 Anayasası, Teşkilât-ı Esasîye Kanunu'nu yürürlükten kaldırmıştır. Birkaç önemli değişiklikle (Altı ilkenin eklenmesi, devletin dininin İslam olduğuna dair ibarenin kaldırılması ve kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkının verilmesi gibi) 1961'e dek yürürlükte kalmıştır.
      Yani DEVLETİN DİNİ İSLAM MADDESİ 1924 yılında kaldırıldı.

• Müslümlerin bir de bunlar başladı diye düşünür kendilerini görmeyeceğim bir yere giderim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• insanları zorla hristiyan yapmıyorlar ya ne tepki göstereceğim insanın aklı var olursada hristiyan olur

0|1
    0|0
  • Gidip dinlerim insanlar istedigine inanmakta ozgurdurler birisinin gorusu sirf farkli diye yanlis oldugu anlamina gelmezki belki adamlar dogru bir dusunce paylasmaya calisiyolardir ben konunun yararliligina bakarim cahil adam gibi saldirica bulunmam

0|0
    0|0
  • Bilmenin iyisi kötüsü olmaz alın okuyun Kur an da okuyun her şeyi okuyun her açıdan bakarsanız daha iyi değerlendirirsiniz.

0|0
    0|0
  • Bir tepki vermem, isteyen istediğini dağıtsın. Anket yoluyla da hak din İslamiyet'e mensup insanlarla dalga geçmişsin.

0|0
    0|0
  • Koydugun secenekler Müslümanlarin İslam haricinde diger dinlere karsi saldirgan oldugu yönünde düsündügü gösteriyor ama yanlis bir genelleme..

Dagitabilirler benim acimdan No Problem..

0|1
    0|0
  • İslama davet eder Kur' an hediye eder incilide ben alırdım. Muhakkak ki Allah ' ın kitabı galip gelecektir.

0|0
    0|0
  • İncili alırdım, Sonuçta oda allah tarafından gönderildi ve biryerde saklardım tamam değiştirildi ama hepsimi değişti?

0|0
    0|0
  • hiristiyanlıkta da hepsini yerine yetirirsen allaha şart koşmazsan alllah kabul eder ama son dın muslumanlıktır bırgun herkez muslluman olcak ona kafanı yorma

0|0
    0|0
  • almadan geç devam et

0|0
    0|0
  • Taciz etmek değilde, bende dinimi anlatır hristiyanlığın tehlikesini önlerdim.

0|0
    0|0
  • Saygı duyar dinlerdim. İncili de alır okurdum

0|0
    0|0
  • O kisilere orda yetki verip incil dagitanlar karismiyorsa ben hic karismam.. Ayrica Din ozgurdur..

0|0
    0|0
  • Müslümanlar da kuran dağıtsin hayrına para ile satincaya kadar

0|0
    0|0
  • durup dinlemem ama türkçe incil dağıtıyorlarsa alırım. merak ediyorum zaten ama denk gelmiyor

0|0
    0|0
  • oturur ne anlatıyor diye dinlerdim

0|0
    0|0
  • nerelisin bro

0|0
    0|0
  • Bir tepki vermem. İnsan sözü katılmış bir kitabı roman niyetine okurum.

0|0
    0|0
  • Siz masum insanların kafasını kesiyorsunuz ona ne diceksiniz?

0|0
    0|0
  • Baskı ile din sevdirilmez gerçekten inan müslüman olan biri zaten başka dine geçmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...