DiCaprio'nun son filmi Diriliş'i (The Revenant) seyrettiniz mi?

DiCaprio'nun son filmi Diriliş'i (The Revenant'ı) seyrettiniz mi?

Filmin bir çok ödüle aday olduğunu öğrendikten sonra filmi izlemeye gittim. Ve açıkçası hüsran ile karşılaştım diyebilirim. Beklentilerimin oldukça altında kalmasıyla birlikte, hiçbir albeni taşımadığını düşünüyorum. Tamamen dolu bir sinema salonunda izlemiş olmakla beraber, film bittiğinde herkesten bir homurtu duyuldu. Salonda filmi tek beğenen kişi, yaşlı bir İngiliz hanımefendisi idi. "It was amazing" dediği an, bütün gözlerin ona çevrildiği gözümden kaçmadı.

Film vasattı. İzlemeyen arkadaşları düşünerek soru içeriğinde spoiler vermeyeceğim.

Fakat,

Filmi beğenen varsa eğer, ciddi ciddi hangi noktaları beğendiğini dinlemek isterim.

DiCaprio'nun son filmi Diriliş'i (The Revenant'ı) seyrettiniz mi?

0|1
8|14

En İyi Kız Görüşü

• Film kesinlikle vasat degildi ancak fragman kurbani bir film oldugunu kabul etmek gerekir. Herkesin anlayabilcegi bir filmdi. Intikamin kaynagini gecmisindende alarak hirslanan bir adamin hikayesiydi ve filmin on temasi kesinlikle dogaydi bu konuda tatmin edici bir filmdi.

0|1
    0|0
    • Doğa sahneleri açısından kesinlikle oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Belgesel tadı vardı.

• teşekkür ederim eig için.

• Rica ederim. İzledikten sonra da yorumlarını merak ediyorum.

En İyi Erkek Görüşü

• bu adama yapılan oscar capslerine çok gülüyorum ya :D bu filmde de alamicak desene :D

0|1
    0|0
    • İzlediğim incelemede bu filmle kesinlikle Oscar'ı alabileceğini söylediler.
      Alırsa gerçekten şaşırırım, Inception gibi bir "başyapıt" ile bile Oscar olamayan Caprio'nun, bu film ile Oscar alması beni gerçekten şaşırtır.

• valla bu adamın oyunculuğuna ciddi anlamda hayranlık duyuyorum oscarı alamaması da bir o kadar şaşırtıcı :D bu filme gitmeyi düşünüyodum aslında ama sen böyle diyince hevesim kırıldı :D

• Film güzel değil. Ama şöyle bir gerçek var. Beğenmediğim tek DiCaprio filmiydi diyebilirim rahatlıkla. Bu film vasat.

Beğeneceğini sanmam ama gidip izlemekle bir şey kaybetmezsin.

Kızlar Ne Diyor 7

• yarısına kadar izledim sıkıldım pek anlayamadım ama bakalım tekrar izlerim.

0|1
    0|0
    • Ben de çok sıkıldım. İtiraf etmek gerekirse, eğer sinemada değil de evde izliyor olsaydım kesinlikle televizyonu kapatır, başka bir şeyler izlerdim.

İzlerken, hep bir patlama, bir heyecan bi' şey bekledim. O da olmadı zaten.

• Tabiki izledim ve muhtesem kesinlikle o ayi sahneleri falan

0|1
    0|0
    • Ayı sahnesi tek hareketli sahneydi ve filmin temeli idi. Ama bana realist gelmedi. O denli güçlü bir ayı bir insana 3 kere saldırmayla bile nasıl öldüremez, çoktan omurgasına kadar paramparça olması gerekirdi.

Kaldı ki, o denli bir saldırıdan sağ kurtulan bir adamın o kısıtlı yiyecek imkanlarıyla toparlanabilmesi bana gerçekçi gelmedi. Konu olarak da klişe bir konu, ihanet ve intikam.

DiCaprio filmlerinin altında kalan bir film oldu kanımca.

• Selale sahnesi de guzeldi. Konu da gayet guzel bence

• Şelale sahnesi müthiş bi' doğa manzarası içeriyordu. Tat aldım oradan.
      Konu kötü değil aslında, sadece alışığız.

Fakat neticede zevkler ve renkler tartışılmaz :))

• Gitmiyim mi şimdi

0|0
    0|0
  • Dün gittim, aslında gayet kaliteli bir film. Yani oyunculuklar olsun çekim vs. Ancak hani bilmiyorum ya eksik gibi geldi bana. Filmde bişey eksik ve tat alamıyorsunuz izlerken. Aslında gayet iyi bir filmdi ama işte.

0|0
    0|0
  • Izlemedim

0|0
    0|0
  • Sahne geçişleri, prodüksiyon oldukça güzel.. Ama izlerken eski DiCaprio filmlerinin tadını alamadım.

0|0
    0|0
    • Evet benim de bahsettiğim buydu. Bu Filmi başkası oynamış olsa güzel derdim. Ama Dicaprio çıtayı öyle bir yükseltti ki :)

• İzledim bende pek begenmedim, bir kaç sahne dışında çok durgun boş bir filmdi bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Yüzeysel bir açıyla bakacak olursak tipik bir hayatta kalma ve intikam filmi sonucuna varırız. Ama daha geniş bir perspektifle bakacak olursak filmin yorumu farklı yerlere çıkıyor aslında. İnnaritu gerçekliği diye bir kavram oluştu artık yönetmeni takip eden izleyici kitlesinde. Bunlardan biri de benim. Konuyu işleyiş tarzı, karakterlerin gelişiminden tutun, görsellikle içinde bulunulan durumun pekiştirilmesi sizi filmin içine sokuyor. Bende bu izlenimi uyandırmayı başardı. Bu yüzden de soluksuz izledim. Filmin müzikleri ve kullanıldığı sahneler de yine dört dörtlüktü. Elimden geldiğince spoiler vermeden aktarmaya çalıştım..

0|0
    0|0
    • İnarritu zaten yine aldı en iyi yönetmen ödülünü. Başarılı olduğu konusunda hiç şüphe yok.
      Ancak olayı DiCaprio yönünden ele aldığımızda diğer filmlerine göre sönük kaldığını düşünüyorum.

• Ben oyunculuğu da beğendim ama itiraf edeyim biraz olumlu bir ön yargıya sahibim Di Caprio konusunda. Büyük oyuncu olduğunu düşünüyorum ve istisnasız her filmini başarılı buluyorum.

• Ben de aynen o şekilde düşünüyorum fakat bu filmine çok ısınmak istesem de ısınamadım nedense anlamıyorum.

• İzlemedim filmi o kadar kötü olduğunu hiç düşünmemiştim ama bence Mad Max filmi tahmin ediyorum bu filmden daha iyi bir film genele olarak ama filmde Dicaprio nun oyunculuğu bence Oscar ı alabilecek düzeyde çünkü izleyenlerin çoğu hemen hemen bu konuda hem fikir bu da filmi olduğundan daha iyi gözükmesine neden olabilir bir de Wall Street i anlatan bir film var çok üst düzey oyunculuk sergilemişti Oscar ı alamamış olması şaşırttı biraz belki yine aynısı olur bilmiyorum kaç kez bu durum olduğunu bakmadım kaç kez aday olduğunu bu kaçıncı demek istediğim evet bazen filmi beğenmiyorsunuz ama kötü filmi ortalama yapıyor ya da iyiye yakın yapıyor vasat filmi iyi yapıyor oyuncular ya da bazı etkenler özllikle bence müzik çok önemli bazı filmler kötü olsa bile müzik o filmi bir kaç basamak çıkartabiliyor bunlar benim görüşlerim tabii herkes için aynı olmayabilir

0|0
    0|0
    • Eğer bu film ile Oscar'ı alırsa, tek açıklaması şu olabilir: 156 dakikalık bir filmde tek başına oynadı denebilir. O kadar kısıtlı bir oyuncu sayısı ile çekilmiş film. Bu yüzden Filmde çok baskın geliyor.

• Tek faktör olduğunu düşünmüyorum Tom Hardy de çok iyi bir oyunculuk verdiğini söylüyorlar ama zorluk derecesine göre Dicaprio nun oyuncluğu daha zorlayıcı olan rol Dicaprio nun olduğu konusunda görüşler var çünkü Tom Hardy daha çok repliğe sahip Dicaprio ise daha çok fiziksel ağırlıklı filmi sırtlamak zorunda kesinlikle zor bir rol hatta çok zor olabilir izlemediğim için kesin yargıya varamam ama kolay bir rol diyenler objektifliğini yitirmiş olacaktır bir kaç tane oyuncu olduğunu biliyorum filmde oynayan bence Oscar ı alıp almamasında daha önce hak ettiği Oscar ı vermediler ondan verebilirler hani futbol da bir önceki pozisyonda penaltı vermiyor hakemler başka pozisyonda olmayan penaltıyı veriyorlar onun gibi belki daha iyi performans sergileyen vardır adayları bilmiyorum ama rolün zorluğunu da göz ardı etmemek lazım ben filmin kötü olduğunu tahmin etmiyorum çünkü gerçek yaşamdan alıntı film bu da benim gözümde bir artıdır filmde tabii bire bir yapmadıklarını biliyorum çektiklerini

• Tabii canım. Neredeyse konuşmadan oynadı Leonardo.
      Dediklerine katılıyorum.

• film kötü adamın oyunculuğu iyi sadece

0|0
    0|0
    • Bence oyunculukta da başarılı değil. Zaten film 2-3 oyuncudan kurulu bir kadroydu denebilir. Tek başına oynadı.

• Evet Kanlı Elmas da harika gerçekten. Benim en beğendiğim, Inception idi.
      Bu filmden aklımda kalan tek sahne Ayı ile boğuşma sahnesi idi ki o da filmin temeli zaten. O da realist gelmedi bana. O büyüklükteki bir ayı 3 kere ayrı ayrı saldırmaya gerek duymaz. Çoktan omurgasıyla beraber söküp almış olmalıydı.

• aynen tek sahne oydu

• Di Caprio'nun da Tom Hardy'nin de oyunculukları üst düzeyde. Doğa manzaraları muhteşem, intikam teması ise fena işlenmemiş. Hangi Oscar'ları alacağını gerçekten çok merak ediyorum. Akıllardaki en önemli soru işareti ise tabi Di Caprio'nun bu sefer Oscar'ı alıp alamayacağı.

0|0
    0|0
  • seyrettim fena değil ama diğer işlerinin yanında sönük kalmış. Leo abi son zamanlarda öyle mükemmel işler yaptı ki haliyle çıtayı yükseltti.

0|0
    0|0
  • Bu kadar Bütçeyle çekilen bir filmin konusunun bu kadar basit olması, inanılır gibi değil. Filmden DiCaprio'yu çıkar izleyen olmaz. Filmin en güzel yanıda ayıyla güreşmesiydi :)

0|0
    0|0
  • tek beğendiğim nokta sahneler çok gerçekçiydi ama senaryo çok kötü ve basitti

0|0
    0|0
  • İzlemedim ama illaki ciddi bir istir yaptiklari emege saygi

0|0
    0|0
  • izledim moktandı leo için izledim o derece

0|0
    0|0
  • Filmi sevmeyen biri ne beklentiyle izlemiş ki diyeyim. burda filmi kotulemek için elinden geleni yapmışsın kardeşim. film çok gerçekçi sadece tek sıkıntı oğlunu öldürdükten sonra filmin nasil biteceğini anlıyorsun bu yönden kötü ama yine de sahneler gerçekçi oyunculuk müthiş.

Daha fazla film izleyin ve perspektifinizi değiştirin bence birazcık da olsa tek tip filmden hoşlanmayin her zaman filmin sonunda sasiracaginizi zannetmeyin. Konuyu nasıl ele alıp ne anlatmaya calistigina bakın biraz da.

0|0
    0|0
  • Hayır izlemedim

0|0
    0|0
  • Recep İvedik' i bayılarak izleyen bir toplumun, bu tür filmleri anlamaması gayet normal.

0|1
    0|0
    • Doğru bir önerme olabilir. Fakat, türler birbirinden çok farklı.
      Sonuçta Jim Carrey ile Recep kıyaslanmıyor burada.

• Gitmeyi planlıyorum ama biraz da korkuyorum aslında :D Konusunu falan hiç okumadım

0|1
    0|0
Yükleniyor...