Tv ekranlarındaki size saçma ya da çelişkili gelen reklamlar neler?

yada sizin ilginç tespitleriniz var mı ?

örneğin:

-veletken yaptığımız ev resimlerinin;yaz olsun kış olsun niye bacası tüter.?

-Neden süper kahramanlar külotlarını pantolonun üstüne giyerler?

vs vs vs

0|0
16|6

En İyi Erkek Görüşü

• işte en sevdiğim konu.

türkiye'de şimdiye dek yapılıp da oha amk adamlar nası bişi yaratmış yea diyebileceğim reklam sayısı 2 bile değildir herhalde.

misal; eti negro reklamı..

hangi hatun barda, sahnedeki solisti keserken mmmm mmm mmm layarak püskevit yer sorarım size? püskevitin tüketim yeri bar mıdır, ne alakadır? kaldı ki zencilere gönderne yapılıyor o duruma hiç girmiyorum bile.

misal; garanti'nin eşek, köpek, kedi ve horoz yani bremen mızıkacıları ile yaratıcı olduğuna inanması..o horozu kadın sesi ile canlandırmak ayrı bi facia iken, emekli ali amceaaa, belediyeden rızaaaaağ şeklinde sinir bozan bir müzik üstüne içimizden, bizden gibi davranılması çabası..iğreti oluyor, zorlama oluyor beyler, yapmayın.

aklıma geldikçe yazıcam.

0|2
    0|0
    • tuttum bunu adamıım süper :) beklıorum devamını

• @coffein, eyvallah :) yazıcam aklıma geldikçe.

@over, mahallede top sektiren herifler reklam metin yazarı olunca ancak bu kadar yaratıcı reklam yapılabiliyor

• o konuya hiç girmeyelim dude.. :D

Kızlar Ne Diyor 16

• Mesela Head and Shoulders mentol lusunun reklamı :) Göle uçan arabanın banyoda dişlerini fırçalayan sahibinin durumu öğrenmesıyle çıldırmadı ve sevgilisin şampuanı vermesıyle durumun düzelmesi :)

Benım arabam sevgılım tarafından göle ucurulsa bende sevgılımı anında göle doğru uçururum tuhaf valla göle ucan arabanın sınırını şampuanın alması :) Ne şampuanmıs babam çok sınırlenır.. sınırlendıgınde babaama o şampuandan versek sakinleşir mi acaba ?

sonra şu 118-80 / 118-10 reklamları ne alaka abicim davullu zurnalı bilinmeyen numaralar servisi tanıtımı :))

Bi ara da sütaşın bi reklamı vardı inekler falan ucuyordu tuhaftı valla...

0|0
    0|0
  • link süperr bayılıyorum o kadının saçını başını yolasım geliyo :))

0|0
    0|0
  • kedi maması reklamı adamla kadın koltukta oturuyor yanların da kedi seviyor okşuyorlar çok mutlular bi bakıyorum aaa evin çocuğu yerde oturuyor o ne ya o kadar sevgi doluysan çocuğuna göster sevgini

0|0
    0|0
  • 118li reklamlradan nefret ediyorum.En çok da 118 50

Çocukken yaptığımız resimlerdeki tüten baca psikolojiye de konuk olmuş.Tüten baca sıcak bir yuvanın sembolüdür.Çocuğun yuvasında çok rahat ettiğini ya da sıcak bir yuva hasreti çektiğini gösterir.Sıcak derken mecazi anlamda..Rahat huzurlurlu bir yuva anlamında..

0|0
    0|0
  • şu ayşe teyze cart diye yırtılan camasırların ardından vırt die bitiveriyordu milleet,in arkasında ona uyuz oluyordum karı heryerde bitiyor aevin her köşesinde bide yag reklamı cocuk kızartmaları yiyip ucuyor çok hafif bir yag oldugunu belirtmek amacıyla sacmalanmıs bir reklam Şu sıralardada en çok sinir oldugum vesteL in reklamı özge PİRİNÇÇİOĞLUMU neyse işte oynadıgı anasını satim reklam mıı aksiyon filimimi ne ben anlamadım konuda saçma sapan anlıcanız cogu vıttırvızzık :))

0|0
    0|0
  • Turkcell'in son reklamı alakasız ve sıkıcı , Eti tutku reklamlarıda çok saçma saçma reklamlar ürünün kalitesini düşürüyor bence Tutku'yu severim mesela ama reklamını izleyince soguyorum

0|0
    0|0
  • türkcell liyle konuşmanıın en ucuz yolu turkcell'de..

e helhalde turkcell de olcak, turkcelliyi arıyosam şebeke içi yanı.. daha mal bir slogan olamaz

0|0
    0|0
  • ya kubatın seslendirdiği bi turkell reklamı var son zamanlarda dönüyo bi 5 dk sürüyo ve her film rası çok sıkıcııııııııııı..

0|0
    0|0
  • ben bingo reklamında neden Sinem Kobal ve annesi oynuyor anlamış değilim. hayır onlar olmasa biz bingoyu kullanıp kokusunun farkına farmıyacak mıyız ? yeter ama

0|0
    0|0
  • link

bu reklamı anlamadım gitti

0|0
    0|0
  • bu soruyu bn açacaktım yaaaa :( nyse canın sagolsun :D

o perwoll reklamı varya :D kocaman sısenın cantada ne ısı var bıde ne kadar sıyah :D yenı olmalı nerden bılıyorsun sevgılın mı hayır oglum mantıksızlıga bak :D

0|0
    0|0
  • veletken yaptığımız resimlerin tv ye çıktığından haberim yoktu. daha çok tv izlemeliyim:)

süper kahraman olmuşsun ama hala tayt giyiyosun ne ayak?

0|0
    0|0
    • ahh ahhh bak yavrucuğum..Fark ettiysen ki edememişin sizin başka tespitleriniz var mı diye dipnot geçmişim açıklamada...Sadece reklam değil örneklerdeki ilginç tespiti olan varsa söyledim...

• tavul ali bey amca diye salak bi reklam var. çelişki değil ama salak bişey :D

• Tvde ki herşey saçma en başta diziler ama şunu severdim link

0|0
    0|0
    • ahaha kesinlikle bende severdim bunu :) ama bir numaralı reklamımım zamanında ülker çikolatalı gofretın reklamıydı:ETİ GOFRETİ ALANA 2.Sİ AYNI FİYATA'' gibi harikaydı :))

• hahahah o tam felaket :D

• yaratıcı olmak budur işte bak hala bugun bıle konusup hatırlanıorsa

• Reklam deyince o Perwoll reklamlari nedir ya koca siseyi cantalarinda mi tasiyor anlamiyorum

0|0
    0|0
  • nihan doğan mondı reklamı

0|0
    0|0
  • şu anda tvdaki reklamlardan en çok canımı sıkan ve sinir eden türkcell'in reklamları...şarkısını zara nın söylediği hani.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Neden nerdeyse tüm çizgi roman karakterlienin bir çoğunun adı ve soyadı aynı sesle başka

Clark Kent

Lois Lane

Lana Lang

Lex Luthor

Peter Parker

0|0
    0|0
  • Tvde her şey saçmadır.

0|0
    0|0
  • Türkcell,Vestel,Ve çoğu banka reklamları saçma geliyor bana

0|0