Osmanlı İmparatorluğu dile kolay 623 sene .. neleri eleştirebilirsiniz?

Osmanlı İmparatorluğu dile kolay 623 sene .. neleri eleştirebilirsiniz ?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Dini kullanmasını eleştirebilirim.

Hemde ağır şekilde.

0|2
    2|2

Kızlar Ne Diyor 3

• hirbir yönünü eleştiremem . dediğin gibi 623 yıl dile kolay . TC de daha 100. yılımızı görmeden yaşadığımız düzen ortada .

0|1
    0|1
  • Osmanlı'yla ilgili az çok okumuşluğum var fakat 623 seneyi bu kadarlık bilgi birikimiyle eleştiremem. Buna hakkım olmadığını düşünüyorum. Bilmeden eleştiren insanlarında konuşmak amacıyla eleştirdiğini düşünüyorum.

0|1
    0|1
  • eleştirmeye oturursak sayfalar dolusu yazı çıkar malesefki

0|1
    3|2
    • Toprak kaygısı mı? :) osmanlı devletinin dünyayı etkileyen 3 imparatorluktan biridir.Daha beylik halinde iken gaza akınlarının neden yapıldıgını biliyor musun? peki orhan gazi osman gazi unvanlarının neden verildiğini biliyor musun? Arapça yazılmamış,arapça,farsça,türkçe sonralarda fransızcanın da etkisiyle osmanlıca denilen dil kullanılmış.daha bunu bile bilmiyorsun.Kardeş katli yasasını çıkaran fatihti ve bunu şeyhulislama danışarak kararı almıştı.

• ha bu kararı şeyhulislama baskıyla kabul ettirmiş olabilir bu söylenebilir.Fakat devlet in sürekliliği için sadece ve sadece yetenekli komutan ve devlet adammlarının başa geçmesi için dönemin şartlarına göre bu en dogru hareketlerden biriydi.Kaldı ki eski türk geleneklerinde kağanlar görevlerini yapacak durumda olmadığı zaman oğul ya isyan ederdi ya da yerine başkasını getirirlerdi. kafes usulunden sonra (ne oldugunu biliyorsundur umarım ) osmanlı devletinin çöküşü hızlandı.

Erkekler Ne Diyor 9

• Osmanlı İmparatorluğunu doğru düzgün tanıma imkanı verilmedi ki çok fazla yorum yapalım. Tarih kitaplarında 2-3 ünite Osmanlı, sonra hurraaa inkılap tarihi dersleri... Harf inkılabı ile koskoca bir imparatorluğun bütün kültürünü çöpe attılar da adına da modernlik adı altında insanları kültürlendirdik dediler!

2|2
    0|2
  • Osmanlı imparatorluğunu eleştirebilmek için önce osmanlı tarihini farklı kaynaklardan iyice araştırın.

0|1
    0|0
  • Laleler olabilir.

0|1
    0|0
  • Padişahlığın babadan oğula geçmesi olabilir. Kardeş katli olabilir.

0|1
    0|0
  • 623 seneyi 5-10 sayfaya sığdırdıkları için pek fazla bir şey diyemeyeceğim. Ama padişahların bahşiş dağıtma sistemini eleştirebilirim.

0|0
    0|1
  • Son yıllarında padişahların kendi menfaatleri için ülkenin sömürülmesine göz yummasını eleştirebiliriz.Zaten tam o dönemlerde halk buna isyan etti ve devlet yıkıldı.

0|0
    0|2
  • Cumhuriyeti benimseyin artik unutun osmanliyi, kara carsafi...

600 yillik eziyet..

0|0
    4|3
    • 600 yıllık eziyetin üzerinde yaşamını sürdürüyorsun dikkatini çekerim.

• kala kala bir kara carsafla susmayan minareler kaldi , egitimimi bile avrupada aliyorum.

Ben Mustafa Kemal in armagan ettigi ülkeliyim.

• Duraklama ve gerileme dönemindeki olan olayların hepsi eleştirilir. Dinin yönetimdeki olumsuz etkileri, çağa ayak uyduramama avrupadan üstün olduğu düşüncesiyle sırtını dönmeleri.

0|0
    0|0
  • Kimi lale demiş kimi kara çarşaf ben bunlara diyorum ki tarihi derinlemesine araştırın okul kitapları elbet yanlış bilgiler verecektir ben bunlara şunu soruyorum dünyada atasına bizden başka söven bir millet var mı

0|1
    0|0
Yükleniyor...