Ben deistim herkes dinini ya da inandığı şeyi tek kelime ile anlatsın olur mu?

Deist : Doğru tanrıyı arayan demektir ve herkes tanrısını tek kelimeye sığdırsın istiyorum mantıklı cevaplar vermenizi istiyorum teşekkürler :)

• Hristiyanım
    3% (1)6% (1)4% (2)Oy Ver
  • Müslümanım
    71% (22)56% (9)66% (31)Oy Ver
  • Yahudiyim
    3% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • Diğer
    6% (2)25% (4)13% (6)Oy Ver
  • Ateistim (İnancı olmayan)
    3% (1)6% (1)4% (2)Oy Ver
  • Deistim (Doğru yaratıcıyı arayan)
    14% (4)7% (1)11% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• inancım Tengricilik

Bu inanca göre Gök'ün yüce ruhu Tengri'ydi. Kişiler kendilerini gök baba Tengri, toprak ana Ötüken ve insanları koruyan atalarının ruhları arasında güven içinde hissedip onlara ve diğer doğa ruhlarına dua ederlerdi

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Müslümanım

0|1
    0|0
  • Müslümanım

0|1
    0|0
  • Anti teist.

0|1
    0|0
  • Müslümanım.

0|1
    0|0
  • Elhamdülillah Müslümanım
    dinimi tek kelimeyle anlatırım:Kün yekün (ol der ve olur)

1|1
    0|0
  • Çok merak ediyorum baskıya dair ne gördün bana ait

0|0
    0|0
    • sevabı günahı gayet güzel öğrenmişsiniz ama doğru insan nasıl olunur görüşe nasıl sahip çıkılır nasıl birine saygı duyulur öğrenememişsiniz buda seni saldıtgan savunmacı yapıyor sana dinini savunman için bir fırsat ya da konu açmadım bana dinini tek kelimeye sığdır dedim sense başka bir dine mensup kişiye saldırdın kuranı okudum kitabınızda bunu yazmıyor benim yaratıcımla senin gibi kitabındakileri bilmeyip bildiğinide yanlış yorumlayanın yaratıcısı tabiki aynı olamaz bence sen o kitabı hak etmiyorsun iyi akşamlar rahatsız etmezsen sevinirim blocklamak zorunda kalmiyim :) @HristiyanTurancıTurk

• Şunu size öğretmiş olayım bir Müslüman Allahtan başka hiçbişeyden korkmaz cahil diye isimlendiremezsiniz genelleme doğru değildir hiçbir konuda iyi akşamlar.

• hayır sizin ordan kopup bana yazmanız anlamsız olmuş :D

• İslam dini tek kelimeyle anlatılacak birşey deyildir Elhamdürillah müslümanım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• teslimiyet

0|1
    0|0
  • "Tevhid" bütün peygamberlerin gönderiliş amacı bu kelimeyi insanlığa ulaştırmaktır.

1|2
    0|0
    • peki bütün insanlığa ulaşılmadığı halde neden gönderilmesi durdu?

• İslamiyeti duymayan var mı? Ayrıca eğer duymayan varsa bildiğim kadarıyla sorumlu değiller.

• inancım diğer kategorisine giriyor ama bizim dinde inanç gizli tutulur konuşulmaz yaşanır,

0|1
    0|0
  • deistlik =din zor geliyor ama ben ne olursa olsun işi bir nebze garantiye alıyım da belki öbür tarafta vardır mardır da sana inanıyordum derim hesabı birşey galiba yanlış mı biliyorum?

0|1
    0|0
    • yanlış biliyorsun :) bütün kitapları değiştirilmiş değiştirilmemiş bilemem ama okudum bana mantıklı gelmiyor evren tek noktadan yaratılmıştır filandır büyük bir patlamada yayılmıştır diye yazılıyor evreni dağıtcak kadar büyük bir patlama dünyanın yaşanabilir bir ortam olmasını nasıl etkilemez?

• hayvanlarda yok mu boran kuşlarını tema alalım boran bir kuş türüdür ve dağlarda vadilerde gezer ama boranı yakalayıp bir kafese koyarsan kendine o küçük yeri layık görmeyip kafasını dellere sürte sürte öldürür. boran fırtınası diye arat youtubede görürsün hikayesini ve bir çok hayvan var egolu dünyanın bile egosu var insanoğlu atar yapıp böyle kentleşmeye giderse daha çooook depermler heyelanlar tsunamiler olur :)

• boran kuşlarının kendini öldürmesi tutsaklık korkusudur Türkler gibi esaret altında yaşamayı sevmezler o yüzden osmanlı zamanında saraylar avlularında kafessiz ancak yaşancak bir alanda bırakılırdır

• Müslümanım kelime ise HOŞGÖRÜ

0|1
    0|0
  • Hristiyan isa mesihe iman eden demektir

0|1
    0|0
    • HTT dinini tek kelimeyle özetleyebilen tek sen oldun diğer yanıtları okuduysan fark etmişindir eline sağlık :)

• Sen yazdıklarınla güzel bir kalbe sahip olan insanları kötü şekilde ithaf ettin sen beni yazdıklarınla rahatsız ettin ve asıl cahillik budur okumadan bilmeden konuşmak Müslümanlarla ilgili yorum yapmadan önce 2 kere düşün ben olmasam başka bir Müslüman buna izin vermez Allahın dinine sahip kişilere korkak diyemezsin

• baskı içinde büyümüş müslüman genci örneği bak bu arkadaş tanıştırım :D

Yükleniyor...