Aziz nesin neden ateist idi?

ben bu adamı sevmiyom hiç istediği kadar yardım etsin istediği kadar güzel şeyler söylesin müslüman olarak yaratılıp allaha inanmaması dini sevmemesi gözümden düşüyo o insan yazık geberdi gitti öteki dünyada ne azaplar ne ızdıraplar çekiyordur keşke müslüman olsaydım demiştir bence sizcede öyle değilmi bu ateist insanlara acıyom öteki tarafta azabın kralını görücekler bunu biliyorlarmı gerçekten onuda bilmiyom yazık ebediyen cehennem ateşi

0|0
9|9

En İyi Kız Görüşü

• Ateist olması beni hiç ilgilendirmez ama hiç sevmedigim insanlardan biridir 😣

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Siz o adamı hiç sevmeyebilirsiniz.
    Müslüman olup Allah'a inanmaması da sizi alakadar etmez.
    Bundan mütevellit o zat-ı şahane insan yaşasaydı ve sizin şu düşüncelerinizi okusaydı umurunda bile olmazdınız.
    O geberip giden, cehennem ateşlerinde harıl harıl yanan, keşke Müslüman olsaydım diye iç geçiren adamın çocuklara ve gençlere hizmet veren bir vakfı var biliyor musunuz?
    Sizin daha kapladığınız alana kıymetiniz yokken o adam siz doğmadan evvel çoluk çocuk için girişimlerde bulundu.
    Gerçekleri söyledi, canlı canlı yakılmaktan son anda kurtuldu. Düşündü, sorguladı, sordu ve hep kötülendi,
    Cehaletin kör ettiği gözlere, balçık haline gelen beyinlere giremese de bir kesim insanın aklına, fikrine, gözüne ve gönlüne ziyadesiyle iyi girdi.
    İlaveten, bu kadar Müslüman olan birisi çıkıp da onu bunu kötülemez. Susmayı edep bilir. Ama, kime konuşuyorum ki ben?

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• napsaydi sizin gibi cikar gözeterek cennet hayaliyle veya cehennem korkusuyla mi yasasaydi?
    hanginiz daha cok insansiniz acaba? karsiliginda cennet isteyen yobaz sürüsü mü karsilik beklemeden iyilik yapabilen mi?
    gözünden düsmüs müs ahsafhcgg. senin gözünden düsse ne düsmese ne?

0|1
    0|0
    • herkesi aynı kefeye koyma temiz olan insanda var sonuçta o adamın yaratıcısı var onu yarattığı halde inanmadı o ateistim dedi istediği kadar iyilik yapsın dinine inanmayanın işi biter kurani kerimde bile böyle yazıyo sen sonuçta dinine inanmıyon ALLAHINA inanmıyon iyilik yapsan ne fayda ben çıkar olarak cennet veya cehennem gözetmiyom iyi olan insanda var kötü olanda

• kurana göre zaten cennete gitmenin sarti iyi insan olmak degil iman etmektir, o yüzden islam alemi insan olmadan dindar olmaya calisiyor o yüzden birak ölmüs insana gebersin demeyi inancsiz insanin yasam hakkina bile tahammül edemez.
      özet olarak kuran inancsizlara kin kusarken islam asla hosgörü dini olamaz dolayisiyla nefretiniz kininiz yadirganamaz.
      fitratinizda var kin nefret.

• aziz nesin aslen tatar ve dindar bir aileden gelir. bir söylentiye göre de islama aldığı düşmanca tavır ailesi tarafından gönderildiği kur'an kursundaki oğlancının teki tarafından uğradığı taciz neticesiyledir ve taktir edersiniz ki dünyayı yaşadığı travmatik bir olayın etkisiyle değerlendirmek pek sağlıklı değil. şahsen edebi kişiliğine hayranım.

1|0
    0|0
  • sayın cahil o adamlar pi sayısına inanıyor bilim adamlarının birçoğu ateisttir çünkü bilim onlara göre daha üstündür somut bilgilere inanırlar. Sanamı kaldı hem?

0|1
    0|0
    • sayın cahil hanım bir insan ilk başta islamına dinine inanmalı o insan müslüman doğduysa ALLAHA inanmalı bilmiyormu acaba bu öteki dünyada ben ne olucam diye insan biraz araştırma yapar kurani kerimde bile yazıyo ALLAHA inanmıyan islama inanmıyan öteki dünyada cayır cayır yanacaklar ebediyen azap görücektir sen bu dünyada her bir boku yap bu dünya neki asıl taraf öteki yer orda hesap vericeksin istediğin kadar pi sayısını bul öteki tarafta sana pi sayısını sormayacaklar İNANCIN nerdeydi diyecekler

• '' insan biraz araştırma yapar'' dan sonrasını okuyamadım insanlar profesor oluyor ve sen insan biraz araştırma yapıyorsun önce saygı kelimesini araştırıp öyle gel karşıma. Daha fazla muhattabım görmüyorum seni. Herkes kendinden sorumludur sen önce bir kendine bak sonra başkalarına bakarsın

• Onlarla beraber yanmayacağına göre seni ilgilendirmez. Şu insanların din özgürlükleri olduğunu hatırlayın az

0|0
    0|0
  • Siz temelde bu yüzden problemlisiniz lan

0|0
    0|0
  • Atatürk de müslüman değildi insanların neden dinden çıktığını bilemeyiz

0|0
    0|0
    • Hehe müslüman değildi Ramazan'ın her günü şehitler için evinde dua okutuyordu, müslüman değildi meclisi dua ile açtı.

• Halk desteği için bunları yapması lazımdı

• azap çekecekse kendi çekecek sen kendin allahın gözünde ne kadar iyi bir insan olduğunu biliyor musun ki?

0|0
    0|0
  • insanları inancına göre yargılamamayı ne zaman öğreniceksiniz?

1|1
    0|0
    • ben yargılarım bir insan müslüman doğduysa ALLAHA inanmalı onun var olduğuna inanmalı körü körüne ahiretine yakıyo o acınası durumda insanlar yazık

• Kuranın değişmediğine inanıyomusun sen mantığın alıyo mu? Evet maalesef korkak ve kabuğundan çıkamayan bir milletiz hadi inanıyorsun inanmayanlara nrden saygın yok herkesin inancı kendine seni neden ırgalıyo? Bu ülkede sizin gibiler olduğu surece iç savaş devam eder elalemin ülkeleri gelişirken biz anca alevi sunni ateist kurt turk davası yaparız

• doğru millet gelişirken siz 1 m2 lik başörtüsüne takıldınız 90 yıl. nerdeydiniz? millet uzaya giderken siz bol bol heykel diktiniz. hadi ordan

Erkekler Ne Diyor 8

• Salaklığın tavanı bu senin yazdıkların olsa gerek.. Ölen insanın arkasından geberdi demek herhalde o yüce dininin bir yansıması.

1|0
    0|0
  • İyi şeyler yaptığını öğrenmişsin. Allah O'nu mutlaka mükafatlandıracaktır. O kul hakkı yememiştir, insan öldürmemiştir, çocuk yaştaki kızlara tecavüz etmemiştir. Müslüman olupta her türlü haltı yiyenlerden daha makbul bir kuldur Yüce Allahın yanında.

0|1
    0|0
    • Terbiyeli ol senin gibi müslüman olacağına onun gibi kafir olsun daha iyi, utanmıyormusun sen bana hakaret etmeye, ben sadece fikrimi yazdım. Boşsunuz siz, kafirin icat ettiği bilgisayarı kullanıp insanlığa zerre hizmeti dokunmayan zavallısın. Allah insanlığa hizmet edenleri cennetine alacaktır, yobazları değil.

• İçinin pisliği yüzüne vurmuş olan bir kişi, İlyas Salman gibi

0|0
    0|0
  • ateş cömert insanı yakmaz. bu sabittir. cehenneme gitse bile cömert kişi. alevler arasında olcaktır ancak ateş onu yakmıcaktır. tabi kesin birşey diyemeyiz. aziz nesin ateist ama cömert ise cehennemde olup daha az azap görebilcektir. bu Allahın adaletinde vardır. ayrıca bile bile inkar etmişse o ayrı birşey. çünkü bile bile inkar isyandır. tanıyıp bilip red etmek ne demektir? bu 2 türü karıştırmayalım. bile bile inkar en acı zulumleri görmeye haktır.

0|0
    0|0
    • farketmez ama? sonuçta ALLAHA islama inanmıyo iş biter orda ben sonuca bakarım şu lafada güldüm ateş cömert insanı yakmaz nasıl bir mantık bu?

• Kardeşim Allah her müslümana aynı mı davrancak?

Her gayri müslüme aynı mı davrancak?

Cömert kâfirlerin azapları ise, diğer kâfirlere göre daha hafif olur. Bir hadis-i şerif:
      (Allahü teâlâ, Cehennem kapıcısına, cömert kâfir için, “Bunu cömertliği derecesinde hafif yere koy” buyurur.) [Deylemî, Ebu-ş-şeyh]

• Gerçek ateist (özenti olmayan) insanların beyin yapısının şizofrenlerle aynı çalıştığı ispatlanmıştır. Bu durumda muaftır ve cennete girebilir bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • aziz nesin mi? who is it

0|0
    0|0
  • Türk Milleti'nin %60 gibi bir kitlesine aptal diye hitap etmiştir :)

0|0
    0|0
  • Tanımıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...