The Revenant acayip kötü bir film... İzleyen var mı? Siz ne düşünüyorsunuz?

Büyük merak ve beklenti ile gittim, gereksiz uzun, çok basit öykülü, sırf acı çeken bir adamı anlatan bir film çıktı, o kadar. Bir sürü de mantık hatası var. Feci sıkıldım... Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Çok kotu diyemeyiz. Ancak fragman kurbani bir film

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Hakkında bir BENCE bile yazdım ;

www.kizlarsoruyor.com/.../a51167-the-revenant-film-yorumu

Film çok beğenildi. Özellikle DiCaprio'nun oyunculuğu ve yönetmen Iñárritu'nun eseri büyük takdir görüyor ve muhtemelen her ikisine de birer oscar gidecek gibi.

Filmden hoşlanmamanızı anlıyorum. Elbette böyle bir şey herkesin ilgisini çekmeyebilir. Bir çok insan daha kolay anlatımı olan macera filmlerini tercih edebilir. Bu konuda da bir eleştiri getirmem. Tercih meselesi. Kimisi meyvalı pasta sever kimisi de çikolatalı. Bunun gibi düşünmek lazım.

Sıkıcı gelen kısımları şöyle görüyorum. Glass (DiCaprio) geride bırakıldığında hemen intikam almak için yola düşseydi bu çok ucuz ve basit olurdu. Önce geçmişiyle ve kendisiyle yüzleşmeliydi. Cehennemi bile donduktan sonra içinde yanan ateş ortaya çıkacaktı. Nitekim böyle oldu. Uzun sahneler ise yönetmenin doğanın kırıcı halini tasvir etmesinden kaynaklanıyor. Doğa adeta bir başrol oyuncusu gibi filmde. 1820'lerin karanlık, soğuk ve umutsuz hali her an hissediliyor. Bu da sizi rahatsız etmiş olmalı. Çekimlerin tamamen doğal olarak yapılmış olması (set ışığı bile kullanılmadan) ve Glass'ın bu kadar az replikle bize bunları bu kadar net hissettirmesi olağanüstüydü.

0|1
    0|0
    • Bahsettiğiniz gibi, ben de sizin ya da benzer algıya sahip arkadaşların filmden hoşlanmanızı anlayabiliyorum. BUrada sorun şu:

Bir karakterin yaşadığı ızdırabın ölçeği, o karakteri daha izlenir ve ilgi çekici kılar fikrine katılmıyorum. Film 156 dakika... O kadar gereksiz, acı+acı+ızdırap+dahaçok acı+daha da fazla acı+bakın ne kadar acı+açlık+soğuk+ayı+susuzluk+akan ve donan sümükler diye ilerleyen bir film var ortada. Doğanın ne kadar çetin şartlara sahip olduğunu anlamamız mı burada önemli olan? Bunu anlamak için Di Caprio'nun oyunculuğuna ihtiyacımız olduğu fikrine hiç katılmıyorum. Bahsettiğiniz, geçmişi ile yüzleşme fikrine de hiç ama hiç katılmıyorum çünkü hayatta kalma güdüsünün, mücadele etme enerjisinin her hangi bir yüzleşme çabasıyla zerre ilgisi yok bence. Bir sümüklü böceği yanan bir tavaya atın, o da önce kurtulmaya çalışır ve kanının (ya da sümüğünün) son damlasına kadar çabalar. Bunlar zaten bildiğimiz şeyler. Devam edeceğim ==>

• Oskara aday gösterildi, falan muhabbetleri vardı. Bilmiyorum ama gitmek gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Aynen kötü

0|0
    0|0
  • Ben bayıldim çok güzel bir filmdi

0|0
    0|0
  • Başka işinmi yok yaaa

0|0
    0|0
    • İkinci mesleğim sinema tarihçiliği... Başka işim bu zaten...

• jack london'u okuyan bu filmi anlar muhteşem bir hayat mücadelesi var biraz abartılı olmuş bu filmden sıkılan fırçana bayıldım boyacı tarzı film seyretsin ne diyim.

Yükleniyor...