Bas gitar teli temizliği için önerileriniz neler?

Gitar ve bas gitar çalan arkadaşlar, tel temizliği için önerileriniz nedir? kaynatma seçeneğini söylemeyin lütfen teli berbat ediyor. bi takım tel 80 lira yenisini al da demeyin. :(

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• tel temizleyiciler işe yaramıyo mu?

0|0
    0|0
    • max. 3 gün sonra yine aynı. her gitarı elime alışımda elimi yıkıyorum ama nafile. ne yapsan pisleniyor teller

• hmm elektrik gitarıma ernie ball nickel kaplama tel taktırmıştım uzun zaman önce çokta memnun kaldım.bas gitar için yok mu öyle teller?

• bildiğim en iyisi elixir. 5-6 ay ton iyi sürekli silmek lazım tabi. şu an 6. aydayım ton kaybı yaşıyorum. kolonyayla falan çıkardım iyice bi sildim temizledim. yaldır yaldır ediyor ama uzun sureli ton için öneri istiyorum.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• Temizlenebileceğini zannetmiyorum. Ben her kullanışımdan sonra nemli bir bezle telleri siliyorum. Çünkü ister istemez parmaklarından ter bulaşıyo tellere ve daha hızlı oksitlenme yapıyor. Birde spray gibi birşey görmüştüm bir musicshopta ama ben düzenli olarak telleri mi değiştirdiğim için çok ihtiyaç duymuyorum o tarz ürünlere.

NOT: Tele verdiğin paraya acımıycaksın derler ama benimde çok içim acıyo :D

0|0
    0|0
    • hacı sorma ya . elixir kullanıyorum artık kullanmıycam. 12 dolara da tel var adi. ilk taktığında yaldır yaldır ediyo. ondan alıp 3 güne tel değişcem artık ya. 80 Tl nedir :D

• Konser sahne veya bir organizason gibi birşey yoksa dadario kullanıyorum :D

• Kaynatmak tele zarar verir sakın denemeyin.Hazır tel temizlik süngerleri var her çalımdan sonra tellere sürüyorsun.Yada; eczaneden saf alkol al devamlı elinin altında olsun çaldıktan sonra pamuklu beze bir miktar döküp telleri sür.Daha uzun süre kullanırsın telleri.Tele ter ve nemli ortam zarar verir gitarın ağacı içinde geçerli...

0|0
    0|0
  • mavi yada karışık ispirto denen zıkkımı alıyorsun, telleri çıkarıyorsun, bir kabın içine döküyorsun ispirtoyu, telleri bunun içinde yaklaşık 14 15 saat tutuyorsun sonra çıkarıp siliyorsun veeee al sana gıcır gıcır teller... :)

0|0
    0|0
    • bu arada için rahat etsin istiyorsan varsa eski tellerini dene, sonuca göre hareket et, mavi ispirto bulursan sorun olmaz ama sana güvenemiyorum şimdi:P

• ben kolonya ve tel temizleyiciyle siliyorum. 2-3 gün sora iğrenç ton alıyorum. dediğin uzun sureli temizlik sağlar mı ?

• teli yeni aldığında ne kadar sürede temizlik ihtiyacı duyuyorsan hemen hemen o kadar idare edebilir

• Ben elektrik gitar tellerini limon suyu ile silerim genelde. pamuk ile, ama oksitlendiyse mecbur değiştireceksin.

0|0
    0|0
    • pamukla silme. tellerin arasını doldurur tonu kaybedersin.

• sarımlı olanları değil, sarımsız olan alttaki telleri siliyorum zaten... Zaten kalın çelik tellere birşey olmuyor, ne olursa alttaki çelik tellere oluyor.

• benim hepsi sarımlı :(

Yükleniyor...