Çok fazla Osmanlıca ve süslü kelimelerle yazmak entelektüellik midir?

Hani vardır ya bir cümleyi olabildiğince süslü ve Osmanlıca kelimeler de kullanarak yazanlar.

• Evet..
    36% (9)40% (8)38% (17)Oy Ver
  • Hayır
    64% (16)60% (12)62% (28)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• galat-ı meşhur fasih-i mehcurdan evladır :/

1|1
    0|0
    • Hah işte tam da bunu söylemek istiyordum ☺(senle alakası yok bu arada)

• Bende şaapmak için şaaptım zati:/

En İyi Kız Görüşü

• Anlatmak istediğini anlatabiliyorsa entelektüel, saçmalıyorsa süslü cahildir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bundan 100 sene önce yaşayan dedesinin dilini anlamayan, mektubunu okuyamayan dahası alfabesine öcü gibi bakan kaç millet var şu yeryüzünde?

Büyük bir zenginlik olduğu ortada.
    Bugün dilimizin kısırlaştıgi da ortada.
    Dil kısırlaşınca, zihin kısirlaşmaz mi?

0|0
    0|0
  • Ata dili bilmenin neresi entellektuel

0|0
    0|0
    • Ata dili mi? Hayırdır senin atan sarayda mı yaşıyordu? Sarayda yaşıyorsa Rum, Ermeni, Yahudi, Slav kökenlidir. Osmanlıca sarayda ve üst düzey memurlar arasında konuşulan bir dildi.

Senin atan reâya idi. "Sürü" anlamına gelir, yani halk. Anadolu'da ya da Rumeli'de yaşayan halk. Çoğu zaman yönetici zorbalığına uğramış, ya da sekban olup, eline tüfeği bir kere aldıktan sonra çeteleşip köy basıp oğlan kız demeden tecavüz etmiştir.

Osmanlı hakkında hiç bir şey bilmeyip fantazilere kapılanların durumu gerçekten acınası.

• Aceme okusan anlamaz araba okusan anlamaz farsa okusan anlamaz türke okusan o da anlamaz nesi entellik 😊

0|0
    0|0
  • Fazlası evet.

0|0
    0|0
  • Gerçekten bilen az sözle çok şey söyler bilmeyende çok kelimeyle hiçbir şey soylemez

0|0
    0|0
  • hayır alakası yok

0|0
    0|0
  • Değildir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayır hatta genelde öyle konuşanlar daha bir cahil oluyor

0|1
    0|0
    • İlginç birşey söyledin de herkes için de geçerli değil tabi

• Genelde dedim zaten. Çoğunluk için geçerli. Aptallıklarını gizlemek için bu yolu tercih ediyorlar ve inan bana sen onları entellektüel sanarken çoğu kelimeyi yanlış anlamda kullanıyorlar.

Yükleniyor...