Okuduğunuz kitaplarda en çok neye dikkat edersiniz?

Evet bir genel kütür yoklaması yapalım, kitap kurtlarının özellikle cevaplarını merak ediyorum.
Okuduğunuz kitaplarda en çok neye dikkat edersiniz?

• Kim tarafından yazıldığı
    7% (6)12% (6)9% (12)Oy Ver
  • Yazarın siyasi ve ideolojik görüşleri
    6% (5)8% (4)7% (9)Oy Ver
  • Kitabın İçeriği
    43% (37)38% (19)41% (56)Oy Ver
  • Kitabın Popülerliği
    3% (3)2% (1)3% (4)Oy Ver
  • Kitapta herhangi bir yönlendirim olup olmadığı
    1% (1)4% (2)2% (3)Oy Ver
  • Kitaptaki derin anlamların bolluğu ve bu gizli anlamları avlamak
    17% (15)12% (6)15% (21)Oy Ver
  • Kitap sürükleyici olsun kafi
    23% (19)24% (12)23% (31)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kitabın ifade etmek istediği şeyleri güçlü bir şekilde etkileyici bir şekilde aktarması. Aktardığı fikre ister katılayım ister katılmayayım bana kendi fikirlerimi sorgulatıyorsa ya da hiç değilse fikirlerimi tekrar gözden geçirmeme neden oluyorsa o kitap iyidir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ilk yazarı diyecektim ama daha sonra vazgeçtim. Çünkü bir yazarın her kitabi aynı duyguları veremeyebiliyor. Örneğin ben Canan Tan'ın romanlarını çok seviyorum. Beğenerek okuyorum. Ama öykülerine aynı ilgiyi gösteremiyorum. Bu yüzden benim için kitabın içeriği çok daha önemli.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• olaylarin konusundan daha fazlasi vardir verilmek istenen gizli bir mesaj varmidir diye onu incelerim genelde ben ;)

2|0
    0|0
  • once ıcerık.. sonra yazar sonra popularıte.. ıdeolojık kıtaplar seçmem

2|0
    0|0
  • İçerik yazar falan önemli tabide onlar kadar önemli olanda mis gibi kitap kokmalı o kitap:/

2|0
    0|0
  • edebi kitapsa yazara bakarım. ve edebi açıdan değerini değerlendiririm. edebi değilse bana katacağı şeyi ve konusunu, derin anlamlarını düşünerek seçimimi yaparım ve okurum.

1|0
    0|0
  • İlgimi çekmeli. Kendimden bişeyler bulabildiğim kitapları severim.

2|0
    0|0
  • Kitabın içeriği dedim. Ama bence bu soruda insanlar samimi cevap vermeyecek çünkü çoğu kişi kitabın popülerliğine gore okuyor kitapları, yani o şıkkın %90 olması lazım.

1|0
    0|0
    • evet maalesef zevklerine göre değil toplum zevklerine göre okuyorlar.

• olabilir, zevk meselesi, herkesin tercihi farklı olabiliyor.

• Kitabın İçeriği.

1|0
    0|0
  • Yazar ve içerik... Ama ozellikle icerik tabiki

1|0
    0|0
  • Icerigi

1|0
    0|0
  • Kitaptaki derin anlamların bolluğu ve bu gizli anlamları avlamak

1|0
    0|0
  • içeriği ilk sıradadır sonra akıcı yalın bir dil ve sık kelime tekrarı olmazsa iyi olur

1|0
    0|0
  • İçerik önemli..

1|0
    0|0
  • Okuma kitabimi

1|0
    0|0
  • o kitabı okurken hayal dünyamda canlanmasına

1|0
    0|0
  • Yazarla ilgili geçmişine ve genel olarak herşeyine dikkat ediyorum pikachu

0|0
    0|0
  • kim yazmış, eleştiriler, arka kapaktaki yazı, genel olarak içinden rastgele bir paragraf

0|0
    0|0
  • Bir kitaba bakarım kitap mı diye bir de yazana bakarım adam mı diye.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Genellikle içeriğine bakarak alıyorum. Kitap ne kadar popülerse o kadar da beğenemiyorum. O yüzden popüler olan bir kitabı çoğunlukla almaktan kaçınıyorum. Yazara da önem veririm yazarını bildiğim ve dilini sevdiğim için de aldığım kitaplar olmuştur içeriğine bakmaksızın.

1|0
    0|0
  • Aslında bir kitabı alırken içini, dışını, yazarını, kapağını kontrol eden bir insan değilim. İyi veya kötü, amatörce ya da geliştirilmişce yazılan her kitabın okunması gerektiğini düşünüyorum. Bir kitap ne kadar kötü yazılabilir ki? Bence her yazarın emeğine saygı olarak insanların kitap seçerken çok okunmuş olmasına dikkat etmemeleri gerek, ne yazık ki bu aralar biraz şov yapıyor çoğu insan. İlla herkesin dilinde diye bir kitabı almayı sevmem, bence eski kitaplar daha kıymetlidir

2|0
    0|0
  • önce kimin tarafından yazıldıgına bakarım sonra anlatım şekline bakarım 1. kişimi diye ondan sonra betimlemesine bakarım

1|0
    0|0
  • Beni düşündürmesi, karakterleri ve anlatımına dikkat ederim. Yani içeriğine.

1|0
    0|0
  • İçeriğine ve yazarına bakarım📖

1|0
    0|0
  • Icerik onemliii

1|0
    0|0
  • Kitabın içeriği benim için daha önemlidir.

1|0
    0|0
  • İçerik

1|0
    0|0
  • Kitabın içeriği, anlatım biçimi ve yazarı..

1|0
    0|0
  • Kitabin icerigi

1|0
    0|0
  • İçerik ve anlatımı. Aslında anlatımı daha önemli. İçerik güzel olsa bile güzel aktarılmıyorsa at çöpe.

1|0
    0|0
  • Sürukleyici olmasina

1|0
    0|0
  • Kitabın içerigine😊

1|0
    0|0
  • Kitabın içeriği ;)

1|0
    0|0
  • kesinlikle içerik , takıntılı bir okuyucu değilim mutlaka şu yazar ya da şu görüşü benimsesin gibi

0|0
    0|0
  • Her zaman öncelikle içeriğine bakmışımdır..

1|0
    0|0
Yükleniyor...