İstanbulda mutlaka gezilmesi gereken yerler nelerdir?

İstanbula yeni tayinim çıktı AVM lerde gezmekten başka bişey yapamadım daha. Bana gerçekten görmem gereken Cafe, Restoran, Manzara, Müze, Antik kalıntılar vb. gibi yerler önerebilirseniz çok sevinirim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sultanahmet e mutlaka git orda gezilecek çok yer var topkapı sarayı yerebatan sarnıcı ayasofya sonra kapalı çarşı miniatürk e de git türkiyenin çeşitli illlerin de ki ünlüü yapıların minyatür maketleri var rahmi koç müzesine gidebilirsin araba koleksiyonu mutlaka görülmesi gerek dolmabahçeden ortaköye kadar yürüyerek gezebilirsin çeşitli mekanların güzelliklerini görüp ortaköy de çayını içip tezgahları dolaşabilirsin istiklal caddesi nden inip tramvay la tekrar taksime çıkabilirsin orda ıslak hamburger yemeyi unutma ve çiçek pasajına da uğrayabilirsin ucuza alışveriş yapayım dersen terkos pasajına uğra bayrampaşa da forum istanbulda megic ıce a gidebilirsin rumeli hisarı , çamlıca tepesi , ulus parkı , pier loti , kız kulesi , manzara için gidilecek yerler aşiyan da balık tutup , kanlıca da yoğurt yiyebilirsin istanbul gez gez bitmez iyi eğlenceler :)

• bak bunu bilmiyordum ben araştırmam lazım mutlaka teşekkürler .. gidip yerin de görmek lazım :)

• sultanahmet köftecisinden yerebatansarnıcına doğru yürürken görürsün zaten hemen kaldırımın kenarında osmanlı döneminden beri duruyor o dönemde kervan sahipleri birine not ileticeği zaman o taşa asarlarmış notlarını

• gerçekten mi ? merak ettim şimdi hangi taşmış o detaylı bilgin varmı

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 5

• Topkapı sarayı, Sultanahmet , Ayasofya camii, miniaturk kesinlikle süperdir, Kapalı çarşı, boğaz turuda yap derdim ama bu havada donarsın.İstiklal caddesini dolaş, beyoğlu hatırası çektir.kanlıcada şekerli yoğurt ye. kadıköye gitme her yeri pislik götürüyor, kadıköyde sadece antikacılar güzel onları gezebilirsin, kadıköyün boğasıyla resim çektirebilirsin (insanların neden boğayla resim çektirdiğini hala anlayamadım.)Eminönünde balık ekmek ye.Kız kulesinde yemek yiyebilirsin.

• taksim ortaköy istiklal ayosofya yerebatan istinye bebek besıktas adalar

• evet buyukada super oraya gt:D

• Adalar olabilir

• piyerloti' de bir cay icmeni tavsiye ederim manzara süper (ama havalar soguk) :D, camlica tepesine cikabilirsin (anadolu yakasi daha yakin ise) orda güzel bir yemek esliginde manzaraya hayran kalirsin, ben fazla müze gezmeyi sevmem ama minyatür müzesi cok hosuma gitti cok tatliydi :D ... eminönü de mutlaka balik yemeye git benim yerimede ye bitane, kapali carsi'ya mutlaka ugramalisin cok güzel seyler var.. baska baska baska... Aya Sofya Camii'sini ziyaret edebilirsin, gercekten cok enteresan.. valla ben istanbulda tabi daha cok cok yerler gezdim ama sen özel olarak bi kac isim istedigin icin, en cok hosuma gidenlerin arasinda bu yerler var.. iyi gezmeler

• Avrupada oturuyorum hemde en avrupada nerdeyse edirneye yakınım ama çay için giderim teşekkürler.Sabahtan çıksam anca giderim

• bizim ev mutlaka uğranmalı curcuna mübarek

• zıkkım

• Misafir benim sen yemesende olur

• pasta okey ama havuçlu kek sevmem ben

• Öncekileri Göster
  • Eminönü, Kapalı Çarşı, Üsküdar, Taksim, Bebek, İstinye vs vs vs çok var çok...

• 360 neresi orayı görmedim

• Eh Taksim'de git 360'a sonra değerlendir. Ha Taksim'i ben de sevmem ayrı.

• Öyle olsun

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 6

• bölge1...suriçi...kapalıçarşı, sultanahmet, ayasoyfa, yerebatan, kariye müzesi, süleymaniye, mısır çarşısı, türk-islam eserleri müzesi, mozaik müzesi, çemberlitaş, alman çeşmesi, patrikhane, aya irini, zeyrek camisi, şehzadebaşı camisi, gülhane parkı, çemberlitaş hamamı,...asitane, hamdi restorant, konyalı, borsa restorantları hacı bekir lokumcusu, four season hotelin cafesi, sultan pub, Darüzziyafe, cibalide balık, subaşı lokantası...bölgesel oldu ama herkes gibi yazmak istemedim.

• 4 adayı da mutlaka göre, hele şimdi yapraklar felan harikadır ya, kadrolar bir ilan edilse de ben de istanbul istiyorum ama tabi bakalım kısmet,

• konak kafede kahvaltı yap açık büfe manzarası süperdir nete yaz görürsün.orada in sahile yürü ortaköye .ortaköyde bir çay içersin denize sıfır.çık oradan ulus parkına manzarası çamlıcadan çok daha iyidir.bebek parkıda oynayan bebekleri izle boğazın dibinde.sarıyere git bir rakı balık yap.yolda rumeli hisarına uğra boğaz manzarasında en yakışıklı resimleri çektir .çirkinde olsan güzel gösteriyor boğaz.in aşağıya balıklara ekmek at.sarıyere gitmişken zirve denilen tepeye çık boğazın en muhteşem manzarasın gör.dönişte etilerde ki kafelere uğra .bir dahaki haftada kültür turu yaparsın sorarsan söyleriz

• İstanbul gezmekle bitmiyor ama en çok önde olan yerler ;Avrupa yakası : Bebek , İstinye , Ortaköy , Beşiktaş , Eminönü , Taksim , Beyazıt .Anadolu yakası : Kadıköy , Üsküdar , Anadolu kavağı , Anadolu hisarı , Çengelköy ,

• Bu dediğim yerlere gitmen yeterli her yer mekan buralarda .

• Mekan lazım bana

• Ortaköy : Banyan, The House Cafe,Ortaköy Mantı Evi, Moncafe, Bebek : Chilai, Starbucks, Lulu, Lucca, Fishmekan,Poseidon,Taps,Mangerie, iL PORTOBebeğin biraz ilerisinde Oba Cafe var orası da kahvaltı için muhteşem bir yer. Deniz manzaralı gene ve gerçekten zengin bir kahvaltı çeşitliliği var.Maçka 10 numara da çok güzel bir mekandır. Nargilesi meşhurdur. Nargile için aynı zamanda bebek koru kahvesi de çok iyidir.Gece kulubü de öğrenmek istersen onları da sana öneririm.

• tuzludur söyliyim :)

• çok sağol pahalı bir mekanmı

• e dedik sana aslan gel takıl diye :)) ankaradayım ben dedin napiyim. :)

• Öncekileri Göster
  • Ekle beni...

• ekleyeli çok oldu

• İStemiyorsan ekleme arkadaşım. Ekle dediysek vardır bir sebeb iyardımcı olmaya çalışıyorz.

• olur tabiki de buradanda söyleyebilirdin bu kadar gizlimi

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...