HZ. ALİ [R. A.] Efendimizin 'ŞEHİT'' Edilişlerinin 1355'inci Yıldönümünde Aziz Ruhlarına Bir Fatiha Okur musunuz?

HZ. ALİ [R. A.] Efendimizin 'ŞEHİT'' Edilişlerinin 1355'inci Yıldönümünde Aziz Ruhlarına Bir Fatiha Okur musunuz?
HZ. ALİ [R. A.]'nin Kabri Şerifleri..


HZ. ALİ [R. A] ''ŞEHİT'' Edildikleri Küfe-Necefte Kaydedilen Bir Görüntü.Alanya Kalesi'nde Yürütülen Restorasyon Çalışmaları Kapsamında, 1227 Yılında I. Alâeddin Keykubad Tarafından Yaptırılan Selçuklu Mescidi'nin İç Temizliği Sırasında 2 DuvardaHZ. ALİ [R. A]'nin Kılıcı Olan #Zülfikar Freskleri Ortaya Çıkarıldı.

-------------------------------------------------------------------------------------------

HZ. ALİ [R. A.] Resülullah Efendimizin Amcası Ebu Talib’in Oğlu İdi. İslam Halifelerinin Ve Cennetle Müjdelenen 10 Kişinin 4’üncüsüdür. Hicretten 23 Yıl Önce Mekkede Doğdu. 10 Yaşında İman Etti. Bütün Savaşlarda Üstün Kahramanlıklar Gösterdi.

HZ. ALİ [R. A.] Hicri 35 Yılında Halife Oldu. 40’ıncı Yılın Ramazan Ayının 17. Cuma Günü Sabah Namazına Giderken Abdürrahman İbni Mülcem İsminde 1 Haricizi Yezid Tarafından Kılıçla Alnına Vurularak ‘’ŞEHİT’’ Edildiler. (24.01.661)

Kabri Küfe’de Yani Necef Denilen Yerdedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S. A. V.)'in, Damadı. Ehl-i Beytin de Birincisidir.

HZ. ALİ [R. A.] Efendimizin Buğday Tenli, Uzun Gerdanlı, Güler Yüzlü İri Siyah Gözlü Geniş Göğüslü İri Yapılı İdi. Sakalı Sık İdi. Son Zamanlarında Saçı Ve Sakalı Pamuk Gibi Beyaz Olduğu Rivayet Edilmiştir.

Yaşamı Boyunca Göstermiş Olduğu Kahramanlıklar Ve Üstün Yiğitliklerden Dolayı Kendisine ALLAH’IN, ARSLANI Denilmektedir.

HZ. ALİ [R. A.] Uhud Savaşında Kureyş’in Önde Gelen Savaşçılarından Dokuz Kişiyi Öldürmüş Bu Savaşta Bedeninden Yetmiş Yara Alarak Son Ana Kadar Hz. Muhammed'i Savunmuştur Bu Sebeple de Cebrail A. S.

“Zülfikar'dan Başka Kılıç, Ali’den Başka da Yiğit Yoktur.”

("Lâ Fetâ İllâ Ali, Lâ Seyfe İllâ Zülfikâr" Arapça: لا فتى الا على لا سيف الا ذوالفقار) Dediler.

Zülfikar HZ. ALİ [R. A.] Efendimizin Vasiyeti Üzerine Necef'te Denize Atılmıştır.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @pilav_ustu_az_kuru_2 @Sonra_danGurme @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @minik_şirine @pizzaşığı @RenkliRuya


0|0
77

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...