Kapat

Oscarda ırkçılık var iddialarına ne diyorsunuz?

Ben artık esas siyahilerin ırkçılık yapmaya başladığını düşünüyorum. Her yerde "Black Power" diyerek insanları ayıran onlar şimdi de mağduru oynayıp kazanç elde etme peşindeler. Hayır bugüne kadar bir sürü siyahi de oscar aldı almasa tamam. Yahudilere ırkçılık yaptılar yahudiler ırkçı oldu şimdi de siyahilerde aynı sorun var bence. Her yerde burada siyahi var mı diye bakmak insanları ayırmak değil midir?

1|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Alakasiz olacak ama bugün milliyetçi Kürtler de o çizgiye kayıyor. Aynı dedigin gibi.

"Kürtler kadar merhametli ırk var mı?" ifadesini güya eşitlikten yana, güya sınırların kalkmasından yana ama bir yandan bir coğrafyanın bölünmesine yağ süren, yine bir ulus devleti kurulmasi için destek vermekten cekinmeyen -o da sırf kendi ulusundan oludugu icin- guruh kullanabiliyor.

İşte ırkçılığa maruz kalanlar zamanla bu duruma geliyor. Etki tepki meselesi gibi.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Oscar da en büyük ırkçılık Leonardo Dicaprio ya yapılıyor. Adam muhteşem yapımlara imza atıyor. Oscar vermemek için yırtınıyorlar.

0|0
    0|0
    • Dedesinin dedesi siyahiymiş ondan vermiyorlarmış ona da :) Bunları görmeyip sadece bu sene siyahi aday yok diyorlar. Ya sunuculardan bir kaçı da siyahi oysaki.

• Bilemem sanki denk gelmiş

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• sektör asıl siyahilerin elinde

0|0
    0|0
  • oscarda ırkçılık değiş görüş anlayışı vardır.

0|0
    0|0
  • O zaman NBA'de de ırkçılık mı yapılıyo beyazlara karşı? Bu ne saçmalık kim daha iyiyse ona verilir.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle ne yani hak etmiyor diye aman şimdi buraya siyahi birini koymazsak ırkçı derler diye mi düşünsün ne istiyorlar. O zaman her sene oscarda %10 siyahi kotası olsun

• Irkçılık her yerde var. oscarda da olmuş çok mu?

1|0
    0|0
  • bişi sormk istiyorm mesaj atsan sorabilirmym

0|0
    0|0
  • Bazı insanlar gerçekten hiç değişmiyor. Mağduru oynayanlar kadar nefret ettiğim bir şey yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Irkçılık her insanda var olan bir duygu. Kimsende az kimisinden çok. Ama benim gözümde iki ırk var. Türk olan ve olmayanlar. Olmayanların canı cehenneme.

0|0
    0|0
  • Değildir. Hakettiği halde adaylık almayan siyahi oyuncular var. Oscar ödül töreni hem cinsiyetçi hem de ırkçıdır.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|0
  • Irkçılık adı altında sadece siyahilere örnek vermek bile bir ırkçılıktır. Yani artık ırkçılık deyince akla zenciler geliyor. Adamlar ne yapsın? Haklılar.

0|0
    0|0
    • Nasıl ya bir ırkçılık onlara mı yapıldı. Irkçılık denilince aklıma benim yahudiler geliyor adamların yaşadığı zulmü kimse yaşamadı.

• Aksine Yahudiler zaten ırkçıların babasıdır. Sen aç Yahudilerin geçmişini bir oku, ondan sonra geç bana buradan klavyecilik yap.

• ya he he

• Fazla şımartmayacaksın hepsi bu

0|0
    0|0
Yükleniyor...