Bir romanın ilk cümlesi nasıl olmalıdır?

Bir romanın ilk cümlesi nasıl olmalıdır? Şimdiden teşekkürler!

0|0
8|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kalbimi ve ruhumu vermemin bir yararı yok, sen zaten bunlara sahipsin. O yüzden sana bir ayna getirdim. Kendine bak beni hatırla.

K

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkesin aklına ilk geleceği gbi konuya bağlı olmalıdır, bu hislerle ilgiliyse ne hissettiğin, mekanla ilgiliyse orasıyla ilgili ya da günden bahsediyorsan hava ile ilgili olabilir... Daha marjinal şeyler arıyorsan kendini dinlemelisin. Mesela kendinden yola çık bir yerdesin diyelim ve sıkılıyorsun birini beklerken " Bir cumartesi günü, her zamam geldiğiniz bir restoranda artık ayırlmak üzere olduğunuzu söyleyeceğiniz, bir zamanlar ömrünüzü düşünmeyi geçirdiğiniz o adamı beklerken ne kadar sıkıntı içerisinde olabilirsiniz ki? Bir kahve? " gibi soruyla başlarsan okuyanların da kendilerine soru yönelterek senin duygunu karşılaştırmalı olarak paylaşmalarını sağlamış olursun diye düşündüm :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Hayatımda ilk defa bir göz çifti beni yakmıştı sanki , etkisi ateş topu gibiydi. Öyle ki; kalbim sanki kontrolü ele geçirmişti. Sanki o yönetiyordu beni. O gün, diğer günlerin siradanligina bir baskaldiriydi. Ve artık beni bekleyen günler artık eskisi gibi olmayacakti.

Sen bir cümle dedin ama yazdıkça yazasim geldi. :) hahaha

0|0
    0|0
  • Yeni utanclar biriktirdigim eski gunahlarim

1|0
    0|0
  • o romana bagli tabi ama bence cok sicak olmali kendinden sicak tatli bir his olusturmali ilk okudugunda cumleleri icine cektiginde hic sektirmeden gitmeli ne bilim hitap ettigin kesimde onemli bana gore topluma fakir bir kesime (benim gibilere) hitap ettigin zaman şomine degilde odun sobasindan bahsetmek gibi mesela :)

0|0
    0|0
  • En uzun yolculuklar küçük bir adımla başlar

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • Siz bunu okuduktan sonra ben çoktan ölmüş olacağım de biraz gerilim ver :)

0|0
    0|0
  • Su iç gel.

Bence bu olmalı.

#DirenMumya

0|0
    0|0
  • Ben roman yazıyorum ve şöyle başlıyor arkadaşlar.

Soğuk bir Bursa sabahında titreye titreye çalıştığı sigorta acentesine gelen Can Bey, ofise henüz gelmiş bulunan Cemile Hanım’a ‘’Günaydın Cemile Hanım’’ diyerek evrak çantasını masasının üzerine bıraktıktan sonra paltosunu çıkartarak ofis girişinin sol köşesinde bulunan dört ayaklı askılığa astı.

0|0
    0|0
  • Merhaba insanciklar

0|0
    0|0
  • Konuya bağlı

0|0
    0|0
  • soğuk/sıcak/ılık
    bir
    yaz/kış/bahar
    gunuydu/gecesıydı

1|0
    0|0
  • roman mı yazıyorsun

0|0
    0|0
  • Bakmadan şöyle, arkadanki duvarın rengi ne? Bilemediysen kıtabı bırak okuma başka kişisel gelişim oku

0|0
    0|0
  • tanri oldu..

0|0
    0|0
  • Babanlar nabiyo bea

0|0
    0|0
  • naabıyon be yaaa

0|0
    0|0
  • Meraba

0|0
    0|0
  • Herşey yeniden başlayacak ve her şey daha güzel olacak.

0|0
    0|0
  • merhaba roman. sevdiğim çocuk bugün yine bana bakmadı.

0|0
    0|0
  • Sen sevdanın gülü ah canım benim diye uzar gider

0|0
    0|0
  • Selam müşteriler..

0|0
    0|0
  • Dünya'nın bir yerinde..

0|0
    0|0
  • romanıma baslıyrum :):)

0|0
    0|0
  • düşünmedim hiç ☺

0|0
    0|0
  • Giriş cümlesi olduğunu belli eder nitelikte olmalı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• romanı bilmem de benim en sevdiğim giriş cümlesi;

uzun ve şehirler arası otobüslerde vazgeçtim çocuk olmaktan.

0|0
    0|0
  • Bunun gibi olmlıdır. En etkilendiğim giriş cümlesi "Bugün annem öldü.". Yabancı'nın giriş cümlesi. Adamı dumur etmelidir bunun gibi.

0|0
    0|0
  • bir konuşmanın ortasından veya birinin aklından geçirdiği düşünce ile başlayabilir

0|0
    0|0
  • Insanin içini ısıtmalı. Başka kalplere ulaşabilmeli.

0|0
    0|0
  • evvel zaman içinde kalbur saman içinde

0|0
    0|0
  • Romanin konusuna baglidir bir polisiye romanina bir ask cumlesi ile baslanmaz

0|0
    0|0
  • çok klasik olmasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...