Hiçbir bollywood filmi izlemeden nefret edenler garip değil mi?

Adam izlemedim izlemiycem iğrençler diyo. İzlemediysen nerden biliyosun? Sırf bollywood diye 3 idiotsa, Pkye, my name is khana, blacke kötü film deyip, sırf hollywood diye avatara, avengerse başyapıt diyenler var. Adam toplasan hayatında 100 film izlemiştir. Bir sinema öğrencisi ve film hastası olarak garipsiyorum bu durumu.

1|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sinema okumanız ve Hollywood-zede (Hollywood kasırgasıyla savrulmuş) olmamanız ve aksine can olan Asya sinemasına meyliniz takdire şayandır. Tebrik ederim.

Ben de Hollywood ve batı filmlerini sevmiyorum. Aksine Kore, Hint ve İran sinemasına tutkunum. Sırf bunun için Yeppudaa adlı bir siteye takılıyorum. Ayrıca boş zamanımda altyazı çevirmenliği de yapıyorum. Kore ve İran filmlerini Türkçeye kazandıran çevirmenler çok olduğu için ben sadece İran filmlerine Türkçe altyazı geçiyorum. İnternet sitemiz: http://www.yenikaynak.com

Ve, evet. Asya filmlerini izlemeden yargılayan batı çarpılmışları çokça mevcuttur. Ancak kültüründen kopmamış kimseler ve fantastik değil de hayatın içinden sinema arayanlar yüzlerini Asya'ya döneceklerdir.

Bollywood güzeldir ancak tarihi olanlarını severim, mesela Cüda Ekber (Jodhaa Akbar) (2008) beni mest etmişti. Bollywood'un güncellerini sevmiyorum ancak, çünkü onlar da orjinallikten çıkıp yavaşça batıya doğru kayıyor.

Teşekkürler.

0|0
    0|0
    • Ya ben felsefesi olan filmleri seviyorum.3 idiots gibi, chak de india gibi, black gibi, mesela pk da yeni ama harikaydı bence. Bajirao mastani düşer torrenta yakında harika bir tarihi film. Jodhaa akbar gibi yorumları da çok iyi. Deepika ve priyanka oynuyomuş.

En İyi Kız Görüşü

• Kesnlkle garipp. Önyargı dedkleri şey bu oluyor işte. Halbuki Bollywood'da çok güzel filmler çıkıyor ortaya. Anlam olarak özellkle Aamir'in bize anlattığı konu ve ana fikir kısmı kesnlkle çok özgün. Bollywood filmleri izlemeden asla yorum yapmayınn :))

1|0
    0|0
    • Kesinlikle. Adamların mesaj kaygısı var. Boş film yapmıyolar hollywooddaki yeni filmler gibi.

• Kesinlikle. Zaten sinemadan anlayan insanlar sanatçı ruhlu olurlar. Hiçbir sanatçı ruhlu insan da insanların duygu ve düşüncelerini dans ederek ve şarkı söyleyerek ifade etmesine saçmalık gözüyle bakmaz.

• Aynenn :) zevkler renkler tartışılmıyorr ama sanattan anlamadıkları tartışılmaz bir gerçek

Erkekler Ne Diyor 7

• Önyargılı olmamak lazım, bazen dolaşırken İDM puan 3 olan filim bile puanı +7 den daha iyi olabiliyor

0|0
    0|0
  • ben dovus fılmlerını sevmıyorum sankı hızlandırma tusuna basılmıs gıbı kavga edıyorlar onun dısında guzel

0|0
    0|0
  • hintlileri sevmiyoruz ondan

0|0
    0|0
    • Yoo ben bişey hissetmiyorum. Niye tanımadan sevmeyelimki? Hollywood niye izliyosunuz? Amerikayı seviyo musunuz neden sizi sürekli aşağıladığı insanları sömürdüğü ve dininizle dalga geçtiği için mi?

• işin politik yönünden bakarsak şu an sen bu topraklarda özgürce yaşıyorsan amerika ve dolaylı olarak haliyle nato sayesinde. Bizi aşağıladıkları falan da yok milyar dolarlık bütün yatırımları da amerika yapıyor ülkemize yani diğer deyişle karnında o cahilce hakaret ettiğin ülke sayesinde doyuyor. Tanımamakla alakası yok hintlilileri sen sevebilirsin ben sevmiyorum bana antipatik geliyor bu bir tercihtir o kadar.

• Tercih meselesi değil batı özentiliğidir amerikaya domalmaktır.

• Bollywood'ın o şarkı sahneleri girince bildiğim tüm sövgüleri ardı ardına sıralıyorum. Beni Hint sinemasından soğutan o şarkı giren sahnelerdir. Filmin neredeyse yarım saati şarkıyla geçer mi arkadaş?

0|0
    0|0
    • Ama sen önyargılı birine benzemiyosun sadece şarkıları sevmiyomuşsun. Ama bazıları çok yetenekli bu konuda efsane dansları var. Sinema içinde dans. Sanat içinde sanat. Zevk almaya çalış.

• Hoşuma gitti çoğu olumlu eleştiri yapmış. Bence de bollywoodu hollywooddan ayıran dansları şarkıları ve renkleri.

• Bolywoodun aksiyon kismindan uzak durursan sıkıntı yok

0|0
    0|0
    • Aynen ama don ve don 2 en iyi aksiyon filmleri bence bazı aksiyonları iyi oluyo abartısız ve zekice. Ama genelde bir kötülük var aksiyon konusunda

• Ama don ve don2 yi izle abartılı sahneler yok vr çok zekice bir film hem de shahrukh khan oynuyo.

• Tamam bakarim :)

• Çok boktan komik buluyorum ama sadece bir film hariç :)

0|0
    0|0
    • Hangileri boktan komikmiş. En iyi dram filmlerini onlat yapıyolar. Komik olan bişey göremiyorum. Hangilerini izledin?

• Hangilerini izledin bence benim adım khan bu yazdıklarım arasında en kötüsü. Yani black, 3 idiots ve pk çok daha iyiler. Komik bir durum da yok.

• Belli izlememişsin

• film izlemeye vaktim yk

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Aynen katılıyorum. İzlemeden nerden biliyorsun? Üstelik bollywood MNİKdan, Blackden, 3 Idiotstan ibaret de değil, bu da ayrı bir konu. Hollywood da Bollywood da yerinde izlenmeli. Yok o ne be, yok bunu neden izlersiniz ki demek yalnış. Avangersı ben de severim hatta fena bir RDJ hayranıyımdır ancak o filme nasıl başyapıt denir anlamıyorum.) Avatar konusuna girmicem bile. Sırf Bollywood izleyin diyen yok, Bollywood en iyisidir gerisi yalan diyen yok. Ama Allah için bir göz atmak lazım değil mi? Adamlar insanın hayatını değiştirebilecek filmler yapıyor biz hala önyargımızı yenip izleyemiyoruz. Koyu bir Shahrukh Khan hayranı olarak, BUNUNLA GURUR DUYUYORUM. <3

1|0
    0|0
  • Ön yargılı, kaliteli filmden anlamayan insan dramı bence onlar ;) izlemeden yorum yapabilmeleri de çok komik gercekten.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle bir de tarih boyunca sürekli sömürülen acı çeken milletin filmlerine önyargılılar ama tüm dünyayı sömürüp ağzına sıçan baş düşmanlarından biri olan amerikan filmlerine önyargılı değiller. Tamamen batı özentiliği.

• Biraz fazla önyargı bence de. Çok kaliteli filmler yapıyorlar oysaki. Mu name is khan çok çok güzeldi, bize çok şey kattı bence bu kadar on yargı iyi değil

• bir iki filmini izledim ve hiç bana göre değil.

0|0
    0|0
    • Sektördw yılda 1200 film üretiliyor.2 tanesini izleyip bana göre değil demez sinemadan anlayan biri.

• bence sinemadan anlayan biri bir iki film izledikten sonra o kategoriyle ilgili fikirleri olabilir genel mantık ders vermek zaten ve saçma sapan danslar buda benim hiç tarzım değil var mı itirazı olan?

• Sinemadan anlayan bir insan sanattan da anlar. Hiçbir sanatçı ruhlu insan insanların duygu ve düşüncelerini ritmik bir şekilde beden hareketleriyle ifade etmesine saçma sapan dans demez. Hayatında 100-200 film izleyenler sinemadan anlıyorum demesin.

• Ben sevmem pek

0|0
    0|0
Yükleniyor...