When Nietzsche wept ya da Nietsche Ağladığında kitabı hakkında düşünceleriniz neler?

Özellikle sizi sarsan cümleyi ya da kısmı paylaşır mısınız? Şahsen okuduğumda kitaptan çok etkilenmiştim, sizlerin de fikirlerini bu konu hakkında duymak isterim. Umarım cinsel konulara olan duyarlılığınız kitaplar için de aynı seviyededir, saygılar.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Nihilizmle alakam yok kaos ve umutsuzluk getirir. Bir filozofun lafı gerçekleri arayan Nietzsche okumasın onun kendi doğruları o. Konusu ne iç karartıcı değil mi?

1|0
    0|0
    • Kitap nihilizmden uzak biraz, nihilist birinin duygusal yönünü çıkarmış ki bu nietzcshe gibi bir üstad. Kitap sürekli sağ gösterip sol vuruyor, çarpıcı yani. Böyle buyurdu zerdüşt ve babalar ve oğullar kitabı nihilizm etkili ve size bir nebze iç karartici gelebilir ama bu kitap kesinlikle farklı.

• Eig için teşekkür ederim. :)

• Ne demek 👍

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• irvin yalomun'un bütün kitaplarını almama sebep olan eseri. yıllar önce okumuştum. kitabın nietzche 'nin duygusal buhranlarını anlatan güzel bir eser.99'da okumuştum. hala okuyanların olmasını bilmek güzel.

1|0
    0|0
    • Ben genelde dünya klasikleri gibi Dostoyevski turgenyev gibi yazarlara kitaplara hayranım, bu nedenle Nietsche I de yakın bulurum, önce tereddüt etmiştim acaba nietzcshe I nasıl anlatabilir ki, diye. Fakat tereddütümü aşan bir kitaptı. Sayımız giderek azalsa da varız hâlâ! Saygılarımla. ..

• teşekkürler

• kitapta anlatılanın aksine nietsche nin o kadına şiddet uyguladığını biliyor muydun?

1|0
    0|0
    • Hadi canım, sözleriyle hakaret ettiğini biliyorum ama en fazla psikolojik şiddettir diye düşünüyorum, bana bir kaynak önerebilir misiniz bu konu hakkında?

• Hımmm, belki bulduğunuzda paylasirsiniz...

• tabi ki. bulduğumda paylaşacağım

• kitabı okumadım ama mesajını çok iddalı buldum bir okuyan olursa dinlemek isterim :)

1|0
    0|0
    • Hani anlatılmaz yaşanır türunde bir kitap , ben be cümle kursam yanında sönük kalır, cok surukleyici Nietsche i anlamak isteyenler için özellikle

• O zaman size bir şarkı hediye ederek hoşçakal diyeyim belki güzel bir müzik kesfetmis olursunuz belki buna bir katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşarım ben de https://youtu.be/GDIZ2I_XWT8

Gözlerimi kapayacak bir yer bulamadım
      Bana cevap verecek bir dost bulamadım
      Beni alıp götürecek bir dalga bulamadım
      Endişemi dile dökecek bir tek söz bulamadım
      İnsandaki nefreti söküp atacak tek bir ezgi bulamadım
      Halkımı bulamadım, ailemi, mutluluğumu, yolumu bulamadım
      Hislerimi tutuşturacak bir köz bulamadım.

Türkçe çevirisi ^

• :) :)

• Ne diyon sen dksksjjs

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Seninle Nietzche hakkında konuşmak istiyorum birisi önerdi mesaj atabilir misin?☺

0|0
    0|0
Yükleniyor...