Başka milletlere hayranlık duymak kötü mü?

kardeşimle bir tartışma yaşadık kardeşim sherlock supernatural vs dizileri izliyor o dizilerde ki karekterle hayran oldu ve ingiltere amerikalı filan defter aldı ara sıra ingilizce filan konuşuyo yes good filan bende dedim bu kadar hayranlık duyma kendi yaşam tarzlarını empoze ediyorlar filan dedim tartıştık azcık sizce başka milletlere hayranlık duymak kötü mü ?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• kötü dğeil

0|0
    0|0
    • neden değil açıklarsanız rica etsem ? :)

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi benliğini kimliğini kaybetmediğin sürece kötü değildir. Almanları ve iskandinavları severim. En az kendi tarihimiz kadar bilirim tarihlerini. Hatta dil yapılarını da bilirim. İyi yanlarını kendime katarım.

0|1
    0|0
    • evet öyle öğrenme başka dili kültürlerini doğrudur başka ülkelerin kaynaklarından bilgi almak filan için ama kardeşim dizilerini izliyor dizilerde gizliden verilen mesajlar filan var bunlar bilinçaltına yerleşirde öyle yaşamaya başlar diye korkuyorum :(

• yetişme tarzı güzel ve kendini bildiğini düşünüyorum sağolun vakit ayırdığınız için

• Rica ederim.

Kızlar Ne Diyor 2

• Abartılmadığı sürece sorun yok

0|0
    0|0
    • abartmaktan kasıt mesela? :)

• seviyor belliki bu kötü bir şey değil ama benliğini kaybedip özenti olması kötü tabi

0|0
    0|0
    • umarım benliğini kaybedicek derece hayran olmaz çok teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 6

• Aşırıya kaçmadıkça iyi şeyleri örnek alması güzel.
    Boş bir hayranlık beslemesinden ziyade onu daha dolu bir kişilik yapmaya çalış.
    Zamanla zaten hayran olduğu şeylerden ufak ufak şeyler katıp kendi kişiliğini oturtacaktır.

0|1
    0|0
    • çok güzel bir yorumdu teşekkür ederim kardeşim

• dizilere kaptırmıs dırılısı ızlese sana abi degil alpım gel buraya der heralde

0|1
    0|0
    • dirilişte tam olarak doğru mu anlatılan kişiler kardeşim? :)

• kurgusuz olmaz dızıler elbet ama muhtesem yuzyıldan ıyıdır.

• eyvallah kardeşim

• Tabiki kötü bişey, bu türkiyedeki dizilerin etkileyici olmamasından, yaratıcı olmamasından. Kültürümüzü arap kültürüyle karıştırıp etkisizleştirenler yüzünden böyle oldu. Bunu engelleyemezsiniz fakat kardeşinize eski türk tarihi ile ilgli ilgi çekici şeyler alabilirsiniz. Kardeşinizin yaşı kaç bilmiyorum ama yavaş yavaş asimile olabilecek bir tipe benziyor

0|0
    0|0
    • 12-15 yaşları arasında kardeşim umarım asimile filan olmaz :( var mı türk tarihi ile ilgili önerebileceğiniz ilgi çekici şeyler bana önerirseniz çok sevinirim

• Çok ironik geliyor bana. Nefret ettiğim bir şey. İnsanın karakterini değiştirecek kadar da kötüdür.

0|0
    0|0
  • Diziye hayran olmak kötü değilde, ama onların dilini konuşmak tabikide kötü.

0|0
    0|0
    • ben şöyle dedim ona hayran olduğun kişinin davranışları beğendiğin için ona hayran olursun ve hayran olduğun gibi davranmaya başlarsın ister istemez kendi kültürlerini empoze ediyorlar sana dedim sonra bana dedi ki öyle şey mi olur her hayran olduğun kişi gibi davranman mı lazım hem amerikalıların hepsi mi kötü ingilterelilerin filan dedi sonra sinirlendi uyudu

• Kesin hayran olmuş gavurlara.

• Daha ergendir muhtemelen kardeşin, düzelir çok sorun etme

0|0
    0|0
    • düzelir mi ama düzelene kadar izlerse alışkanlık olur bu?

Yükleniyor...