Çita yavrusunu alıp evde beslesek büyüyünce bize saldırır mı?

Kratt kardeşleri bilen var mı bilmiyorum. Bir belgeselde kedi gibi yanına gidip seviyorlar hayvan hiç bir şey yapmıyor. Sizce evcilleşebilir mi bu hayvan?

Güncellemeler:

0|0
12|17

En İyi Kız Görüşü

• Sen çita dene, ben de aslan... En fazla ölürüz merak etme.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• :D yemek verdiğin sürece yapmaz öyle birşey ama aç kalırsa :D seni bir ceylan gibi görebilir

2|2
    0|0
  • evcilleşemez ''' katranı kaynatsan olur mu şeker,cinsine tükürdüğüm cinsine çeker ...''

3|2
    0|0
  • Evcil hayvan degil naptın sen :s

gerci yılanda evcil degil ama onuda besliyorlar kedi besle? ben kedmden cok memnunum :))

0|1
    0|0
    • ben de memnunum. çok rahatmış gibi sıkışık yerlere oturmasından özellikle :)

• yatmaya alıştırma yerden hiç kalkmaz.

• bence seni yer o dostum:)

1|1
    0|0
  • saldırır

büyük kedileri evcilleştiren bir adam vardı onu kaplanlar öldürdü

0|1
    0|0
  • Vahşilik o hayvanın doğasında var dostum. Sen koskaca çitayı nasıl evcilleştircen. Hayvanın doğasına aykırı.

0|1
    0|0
  • benim çitam var :p hiçbir şey yapmıyor çok evcil :)

0|1
    0|0
  • Ekmek veren el isirilmaz :) bende puma istiyorum ama annem kiziyor :(

0|1
    0|0
  • kedinin bile dilinden anlaşılmıyor geliyor tırmalıyor bilmem ne çitayı eğitecek adam zor bulunur

0|1
    0|0
  • Bence yine kafanı yicek nankörler pampa

0|1
    0|0
  • güzel bir soru yanlız çita yavrusunu nerden bulacaksın?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• nerden bulacan türkiye'de yavru çitayı :D

izinleri nasıl alacaksın :)

Çitalar güçsüz kedilerdir.Sakatlanma korkuları çok fazladır.

o sebeple iri bişeysen zaten senden bile korkar.

Evcilleştirenler varmış başka ülkelerde.

0|1
    0|0
  • Evcil olmazlar ama duydukları sevgi nedeni ile kendilerin büyüten insanlara zarar vermekten çekinirler fakat kızdırıldıklarında veya farkına varmadan zarar verebilirler.

0|1
    0|0
  • Çok zor. Kurtlarda bile yapılan deneylerde (rusya) doğadan alınan %100 vahşi kurtun 8. kuşağı %100 evcilleşmişti. Kaldı ki köpekgiller, kedigillerden daha cana yakındır. Haliyle kaç kuşak gerekir tamamen evcil olması için bilemiyorum. Hatta hala evcil dediğimiz bazı kediler de aniden huysuzlaşıp tırmık atma, ısırma eğilimi gösterebiliyorlar. Hadi kedi yapar tamam da, Çita tarzı bir hayvan sana pençe atsa ölürsün zaten.

Bunun da dışında bu hayvanı evcilleştirsen de her gün hipodroma götürüp orada koşturman gerekir yoksa bunalır depresyona girer.

0|1
    0|0
  • hayvanı sakin bir şekilde tutabilirsin. aynen hayvanat bahçelerindeki gibi. ama oralardaki hayvanlar bütün gün yatıp yemekleri ayaklarına geliyor. ayrıca onun bakımı da çok zor olur. tırnaklarını kesmen lazım. oyun derken jilet gibi birini kesiverir. yemeğine de yetişebilir misin. fazla yerler bence. ayrıca koşup koşturacak yerlere de ihtiyaç duyarlar. ha diyelim eve aldın bence eğitebilirsin onları. ama nasıl eğiteceksin. hayvan eğiticisinden yardım alman lazım. hem de uzman bir tane.

uzun lafın kısası senin neyine gerek kardeşim çita mita. git kedi köpek filan al.

0|0
    0|1
  • Çita değil de, aslan beslemek isterdim evde. Anneme söyledim oğlum bir evde iki aslan olmaz dedi tamam dedim bende konu kapandı;)

İşin şakası bir yana çok zor bir ihtimal diye düşünüyorum.

1|2
    0|0
  • Evcilleştirilmeyen çok nadir hayvan var yavruyken alıp doğru düzgün besledin mi saldırmaz.

Besleyenlerde mevcut diğer ülkelerde.

0|1
    0|0
  • adamın gotunu bıle yer ne demek saldırmı :D yaradan tarafından ıcınde vahsı duygularla buyuyor ne kadar ugrasırsan ugras o vahsılıgı dındıremezsın...

1|1
    0|0
  • Bununla ilgili bir belgesel izlemiştim yavru aslan üzerinde denemişlerdi yinede saldırıyordu doğuştan gelen özellikleri bunlar

0|1
    0|0
  • güzel fikir aslında cıta çok estetik bir hayvandır , çokta hızlı cıtanın yerine saf kan tazı beslemeni öneririm

buda farklı bir alternatiftir sonuçta

0|1
    0|0
  • iyiki sordun bende leopar beslemek istiyordum

0|1
    0|0
  • saldırır tabi

0|1
    0|0
  • Burada çin aslanı besleyen var bir sorunda yaşamıyo kadın :) hatta ben gittim sevdim çok tatlı tüyleri var :)

1|0
    0|0
  • vahsilik damarlarinda var bunlarin, ben sokakda kedi görsem kaciyorum nolur nolmaz. yapmayin öyle seyler..

0|0
    0|0
  • Harbi çok güldüm :))

0|0
    0|0
  • Olabilir ama sen yine de merak salma.

0|0
    0|0
  • Birşey yapmaz hayvan yavruyken alıştığına bişey yapmaz tabi timsah falan hariçtir duygu yok onlarda yerler adamı

0|1
    0|0
  • evcilleşmez onlar

0|1
    0|0
Yükleniyor...