Öcalan ı serbest bırakma düşüncesinde olan akp ve yandaşları sorum size

bunda delikanlı (birisi benim kuzenim ) şehitlerimizin hesabını nasıl vereceksiniz ? allah muhammed diyip insanların akıllarını çelmek size ahirette huzurmu verecek sanıyorsunuz ?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• bende bır sıyası kımlık yok ama soruna yorum yazmak istedim imralı köpegi artı daga keyfiyle cıkmıs picler olmak üzere alayını s.

güzel bir söz dagda yakaladıgına sıkıcaksın teslim olanı asıcaksın...

simdi asıl konuya gireyim askere giden bir genc hayatında hiç silah görmüşmüdür dokunmusmudur ates etmısmıdır 3 aylık egıtımden sonra sıcak catısma binlerce genc sehit...

itler cocukken cıkartılıyor daha sureklı egıtım ve gerılla taktıgı biz türkler gerilla taktigini kaç sene oldu ögrenelişu andünyada üç millet var bu taktıgı bılen cecenler vietnamlılar ve türkler tuzaklama kahbece saldırılar kalleslıkler karsında ordu yok...

ailenle gidiyorsun bir cay bahcesine bir patlama insanlar ölüyor buna ne kadar engel olabılırsın kaçına mudahale edebılırsın önüne gecemezsin istibaratın ne kadar gelişmiş olsada bir can gidecekse yüregin parcalanır bınlerce can gitti yüreklerimiz kan aglıyor bu bir kürt sorunu degil bir millet sorunu cünkü dıs etkenler cok fazla böyle bir sürece girildi eger bu sürecde bu örgüt lav olacaksa bitcekse askerimiz polisimiz sehit olmadan görevlerini yapacaksa vijdanım gelecek nesiller için rahat olur ama örgüt faliyetini bitirir parcalanır farklı guruplarla bu olay devam ederse o zaman vicdanım sızlar...

düsmanından ne kadar az zarar görmek istiyorsan onu kendıne yakın tut derler...

3|1
    0|1
    • kesinlikle.. bakın mesela ben mersinde yaşıyorum kaçkere diklendim polise bdp liler yürüo bizim işyerlerimizi yağmalıyorlar polis bana ne dio bilionmu ? onlara serbest dokunamazsın onlara diyor tc polisi dedi bunu

• bak ben izmirde yasıyorum orda ki tutumla burdaki tutum bir degil bir askerlik anısı

karsıdan bir terörist gurup mehmetcik bu tarafda onlar karsıda komutan ates etmıyor o anda akıllara gelen ne bılıyormusun komutanda onlardan ama işin özü komutandan geliyor benim hayatım bu silahla dogdum silahla ölürüm burda arkamda bu canlar olmasa ölecegimi bilsem korkusuzca dalarım burda bır can gıderse o aileye kım haberi verebilecek

Kızlar Ne Diyor 3

• Bu günah bu sevap diye milletin akıllarını çeliyorlar halbuki kendileri günahın sevabın ne olduğunu bilmiyor tabi bizim halkımızda bunlara hemen kanıyor :)))

2|3
    1|3
  • midemi bulandırıyolar sadece bu dünyada imandan haktan adaletten savunmaya devam etsinler.

3|2
    0|5
    • THY de şeriat kanunu işliyor kadınlar erkeklerle konusmuyor bir soru sordum kadın cevap vermedi bana bu millet bitmiş

• Bunun cevaplarnı gercekten merak ediyorum.

1|1
    0|2
    • akrabamız var general niye içerde biliyoruz adam öldürmemis darbe yapması için adamın kara da olması lazım 6 sene gemideydi bu adam hangi ara darbe yapacak ?

Erkekler Ne Diyor 10

• adam elini taşın altına koydu !..

iktidarı kaybetmek pahasına bitirecem dedi uğraşıyo işte..

(Turgut ÖZAL da ölmeden önce aynı şeyi söylemişti)

ÖNCEKİ HÜKÜMETLER HEP ASKERİN SIRTINA YIKTILAR... KENDİLERİ LAF SÖYLEMEKTEN BAŞKA BİRŞEY YAPMADILR..

TÜM RİSKİ DE ALDI.. MİLLETTİN YARISI DA OYUNU VERMİŞ..

MİLLETİN SANDIKDA NASIL HESAP KESTİĞİNİNDE FARKINDADIR HERELDEE

2001 DE TÜRKİYEYİ SOYANLARI SİLDİ MİLET, SİLERKENDE SUÇSUZ OLANI AYIRT ETTİ MHP Yİ DEĞİL ÖTKEİLERİ SİLDİ..

HALK GÜVENİNİ KAYBEDERSE TAYYİBİDE SİLER.. BU MİLLET 60 YILDIR CHP YE YÜZDE 20 DEN YUKARI OY VERMİYOSA NE YAPTIĞINI BİLİYO DEMEKTİR

0|3
    2|2
    • once şehiti salmasına ne gerek var ? koysun tavrını davosa gelince pehlivan öcalana gelince niye susuyor valla konussun versin bdp lilere cevap ı bende desteklerim bdp den açıklama geliyor akp yi biz ayakta tutuoruz diye akp den ses seda yok chp mhp değil konu ama AHİRETİ VAR ALALH KATI VAR HESAP VARR ORDA İKTİDARI SÖKMEZ KOLTUK SÖKMEZ

• sünepe senin gibi alçaklara denir. daha konuşmayın bilmiyon gelmişburada havluyorsun köpek yürü git işine

• insan ol insan

• hacı bak sana baska bır yorum daha

bizim en büyük eksigimiz egitimsizlik vatanı kahve köşelerinde kurtarmak arastırma yok 1915 ermeniler yasadıkları toprakardan tecrit edildiler tabi bir süre ermeni yurtta kaldı evlerını terk etmek istemediler kimliklerini sakladılar ve kürt kimligine büründüler bunlar zaman ıcınde evrim gecirdi

bu terör örgütünden önce dagda eskiyalık vardı devlet bunun önüne gecebilmek için bu örgüt kuruldu öcalan eski mitcidir bu örgütün basına gecirildi sonra işin aslı degişti özalın yaptıgı en buuk hata pesmergeleri yurda almak oldu onunla birlikte bu örgüt güçlendi ve gercek defenin dısına cıktı o zamanda bu nu goremediler... 2000 yıllarda hizbullah cıktı bir gece bitirdiler hizbullah pkk ya darbe için kuruldu sonra yönü sapma asamasına gelince bir gece hepsi toplandı ıkıncı bır hata olmasın dıye

anlıycagın bu orgutler devletın hataları veşu anbu orgutte ermenı asıllı var türkiye osmanlı zamanında avrupaya az cektirmemiş bir.fermanla fransada 100 yıl dans yapılmamısşu anfransızların bu orgute yardım ve yataklıgı bundan...

benım gıbı batıda yasıyan ınsanlar doguyu anlamaz yol yok kopru yok okul yok elektrık yok su yok egitim yok cahil bırakıldılar pkk asker kıyafeti giyip koy bastı bebek öldürdü asker yaptı oldu kendıne yandas topladı zıtlastırdı köy bastı ya on cocugun dediya da bana bır cocuk ver dedi insanlar mecbur kaldı yoksun kaldı tv yok radyo yok kulandan dolma haberler anlatabıldımmı guclendıler simdilerde yapılan görülüyor artık onlarda anlıyor işin özünü sen simdi esnafsın orda dukkanın yagmalanmasın istiyorsun bu surec iyi veya kötü bir sekilde yapılmalı bitirilmeli ates düştügü yeri yakar senın kuzenınden ötürü için kan aglasada bizde aynı acıyı cekıyoruz ama suda varkı baska kuzenler ölmesin artık baska analar aglamasın baska sevgililer intihar etmesin... iç meselemizi cözerzek dısarının gücü bizi yok etmeye yetmez...

bu hukumeti savunmuyorum ama su varkı bundsn on sene öncesine kadar avrupanın ıstedıgı hep bu ölcüde kalmamız ne gelişmemiz nede gerilememiz cunku hepsinin gözü burda ama hıc bırı buranın bır baska ulke altında olmasını ıstemıyor o yuzdende sındırılıyoruz...

1|1
    0|0
  • sen Tayyip Erdoğan'ın Müslüman olduğunu mu zannediyorsun.

karısının Yahudi olduğu ispat edildi , Kendisine de siz müslüman değilmişsiniz Sorusu sorulduğunda hiç şaşırmadı...

A.B.D , İsrail ve ingiltere gibi emparyalist güçlerden gelme Tayyip zaten, tayyip erdoğan'ın müslüman göründüğüne bakmayın, kendisi müslüman değildir..Sadece bu şekilde halkı kandırıyor halkta diyorki müslüman adam zarar gelmez bir çuval kömüre oyu tayyibe veriyor cahil halkım...aklı zekası olan 100 gr beyni olan tayyiibin ne mal olduğunu anlaması gerekirdi...

2|2
    0|1
  • Barış filan muhabbetine halkın duygularını sömürdüler makulleştirdiler durumu ama o kadarda uzun boylu değil pkk lideri serbest kalırsa türk halkı isyan eder.

1|2
    0|0
    • bu halk kılını bile kıpırdatmaz rahat ol sen bana dokunmayan yilan bin yil yasasin menfeat dunyasi olmus devir herkez isine gucune bakar en basitinden bdp var mecliste adamlar acikca neler neler yapiyor ses cikmiyorda bunamı ses edicek millet? acı ama gercek bu 10 yil once bunlar yapilabilirmiydi hayir 5 yil sonrada ocalan serbest kalirsa ayni bdp gibi kimse sesini cikarmaz adamda saygı itibar gorur kimbilir nerelere gelir ne yazikki boyle duyarsiz insanlar haline geldik...

• Geçmiş olsun üzücü bir durum.Meclise girmesine gerek yok ki devletin eliyle pkk terör örgütüne mektup gönderdi hal hatır mı sordu sanki alenen plan program gerçekleşmemesi gereken bir durum o insan müsfettesi içerden çıkmamalı.

• THY bile şeriat a geçti kadınlar kadınlara erkekler erkeklere bilet satıyor artık inanmayabilirsiniz

• Halkımızın %50 si kör,cahil olduğu için bu ş... başımızda acaba onlara oy verenler bunca şehit ile yüzleşebilecekler mi ? Madem öcalan ile görüşecek kadar düştünüz neden öldü bunca evlat.

2|2
    0|1
  • burda sehit olan kardeslerimizin ailelerine hak veriyorum bastan yanlis yapildi keske bu baris sureci insanlarimiz olmeden olsaydi ama yapilacak bisey yok simdi diger insanlarin kuzenleri cocuklari olmeden bu silahin susmasi gerek yoksa daha nice acilar ortaya cikacak bu insanlarin aklini celme olarak dusunmemek lazim mantikli ve samimi bakmakgerek

0|1
    0|0
  • öcalan i serbest birakmiyorlar ki , öyle bisey varda biz mi göremedik.

akp li degilm ama bir iki kisinin aciklamasindan bir sonuc cikarip bir partiye yüklemek yanlis.

Dagdaki gerillarda bu ülkenin insani, karakolda ki mehmetlerde , ortayi kim nasil buluyorsa tebrik etmek lazim..

1|2
    1|1
  • Kuzeninin ölmesi kendi suçu. O da kafasını çıkarmasaydı çatışma olurken. Daha iki kere eline silah almış olan bir insan ile yıllardır her gün silah eğitimi alan PKK ile nasıl baş edebilecekler acaba ?

0|0
    0|1
  • gündem degistirmek amaç ne barışı neyden bahsediyorsunuz bu ülkeye barış gelmeyecek abd istemedigi sürece

0|0
    0|0
  • artık Öcalan' da Tayyip erdoğanda benim için aynı şeyi ifade ediyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...