#Din Hakkındaki Kanaatinizi En Çok Ne Etkiler?

#Din Hakkındaki Kanaatinizi En Çok Ne Etkiler?

Herhangi Bir Din Hakkındaki Kanaatimi HZ. ALLAH'ın, Bana Bahşettiği AKLIM Etkiler Gerisinin Bir Hükmü Yoktur.

Nitekim İnandığım ve Mensubu Olmaktan Sonsuz Derecede Hoşnut Olduğum İslam Dini'nin İlk Emri Olan #OKU da Bu Düşüncemin Üzerinde En Büyük Etkiyi Taşımaktadır.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @pilav_ustu_az_kuru_2 @Sonra_danGurme @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @ayfonuolmayangörl @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @minik_şirine @RenkliRuya

Güncellemeler:
Ateistler (Kafirler) Sakın ha Sakın Soruyu Baltalamaya Çalışmayın Zira Vereceğim Cevapları Kapasiteniz Kaldırmaz Nitekim Kafalarınıza Balyoz Yemiş Etkisi Bırakır..

1|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Hersey Allah'in dilemesi ile olur. ilminden O'nun diledigi miktarda nasiplenebiliriz. Baska sozum yok.

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ahlakı, fazileti, vicdanı, merhameti, zekası ve Allah korkusu olmayanın ne dini nede imanı olur.. İŞID gibi sakalına sıçılacak deyyuslar ne iman sahibidir ne de din.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çoğu şey etkiler çevre doğuştan gelen akıl yaşadığın seyler

0|1
    0|0
  • Oncelikle ailemde gorduklerim sonra okuduklarim..

0|1
    0|0
  • Kimsenin görüşü alakadar etmez beni. Kendi aklımla doğruyu araştırır bulurum Allah'ın izniyle.

0|1
    0|0
  • Ailem temeli attı, ben devam ettirdim. Din hakkındaki kanaatimi aklım etkiliyor, Kuran'ı Kerim okudukça bazı fikirlerim de olgunlaşmaya başladı.

0|0
    0|0
  • Tabiki de akıl herseyin akla uyması lazım. zaten islamiyet te de akla uymayan insanı rahatsız eden hiç bir şey yoktur. İslami kotulestiren başka bir din yapan insanlardir, bunlarla da ancak Kurani okuyarak baş edebiliriz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Din sadece ibadetmekten ya da iyi şeyler yapmaktan ibaret değildir. Din bir yaşam biçimidir hatta hayatın ta kendisidir. Ancak bu bizim kafamıza göre benimsediğimiz bir yaşam biçimi değildir. Öyle olsaydı dünyada 7,5 milyar farklı din olurdu. Din Allahın bize biçtiği bir yaşam biçimidir. Genel hatları bellidir: Çalma, çırpma, hırsızlık yapma, adam öldürme zinadan uzak dur vs. Ama din sadece bunlardan ibaret değildir. Eğer alıp verdiğimiz her nefes yaşamamızı sağlıyorsa , bu yaşamın her anı bize iyiyi ve güzeli bulup onu benimseme şansı veriyorsa , iyi ve güzel olan bizi Allaha götürüyorsa o zaman nefes alıp vermek de en az namaz oruç ya da zekat kadar dininin bir parçasıdır. Kısacası din sadece bir kaç dini vecizeden ibaret değil. Attığımız her adım aldığımız her nefes aklımızdan geçen her düşünce dinin bir parçası.

0|1
    0|0
  • Akla dayanır olması. Allah'ın varlığı deney ve gözlemle bilinemez. Ki öyle olsa imtihanın da bir anlamı kalmazdı. Sadece insan beyninin bile tesadüfen oluşması neredeyse imkansız. Kaldı ki geride koskoca bir kâinat var. Kimileri hani Allah nerede, Allah'ın adaleti nerede, hatta onu da geçtim Allah neden çirkini, fakiri yarattı deyip inançsız olan insanlar var. Zaten Türkiye'de ki birçok ateist aslında Allah'ın varlığından haberdar. Yoksa onların gözünde olmayan bir varlığı eleştirmek saçma olsa gerek. İslamiyet bazı kişilerin kişisel menfaatlerine uymadığı için böyle eleştirilere maruz kalıyor.

0|2
    0|0
  • Alem deki nizam

1|3
    0|0
  • Eskiden içinde bulunduğum cemaat
    atatürkün kötü bir kişilik olduğunu empoze etmeye çalıştılar
    araştırdım ve hataları olduğunu gördüm
    ancak dobra bir insan olduğu için saygı duyuyorum
    Din üzerinden siyaset yapanlarmı yoksa atatürkmü diye sorsan, 1000 kere atatürk derim.
    #Türkerkeğii

0|1
    0|1
  • Allah din üzerinden siyaset yapanlarından korusun amin

1|1
    0|0
  • Hamd olsun

0|1
    0|0
  • Atatürk en doğrusunu söylemiş

0|1
    0|0
  • ilk emir
    ilk söz
    ilk kelam
    ilk müjde
    oku anla ve anlat...

0|1
    0|0
  • "şüphesiz ki Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalığı ve azgınlığı da yasaklar. o, düşünüp tutasınız diye size öğütler verir.'' Her cuma hutbesinde duydugum ayet. Beni her zman etkilemistir.

0|0
    0|0
  • Müslüman bir ailede doğup müslüman bir ülkede büyüyüp aklıma buldum demek büyük bir iddia a olur ben seçtiğim yolu inandığım için seçtim etkileyen tek şey Yaratıcı'nın var etme sanatı oldu

0|0
    0|0
Yükleniyor...