Kapat

Tanrıya inanıyor musunuz hayır ya da evetse neden?

Tanrıya inanıyor musunuz neden?hayır ya da evetse neden?

• Evet inanıyorum
    A seç
  • Hayır inanmıyorum
    B seç
  • Agnostiğim
    C seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|19

En İyi Kız Görüşü

• "Şehadet ederim ki Allah´tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed (sav) onun kulu ve Peygamberidir" ;) Biraz ileriyi dusunmek lazim nerden geldik biz diye neden dunya var nasil gelmis bu buraya. Öldukten sonra nolacak gibisinden zaten cogu inanmayan insanlar sasrtci bisey yasadklrnda inanmaya basliyolar. Biseye inanmak iyidir hic inanmamaktansa ;)

2|2
    2|2

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 15

• Bir yaratıcıya inanma durumu doğmatiktir. Yani bizim bildiğimiz bazı şeyler aslında doğmadan önce bize yüklenir.. Yani şöyle düşünün.. Tanrının varlığı nereden çıktı ? Bunu kim söyledi nasıl söyledi ? Onun aklına nereden geldi ? Ortada hiç bir şey yokken bu durum nereden çıktı? Çünkü doğmatik bir durumdur. İnsanın dogasında bu gerçeğin düşüncesi vardır. Bu bile inanmak için yeterli bence..

0|2
    3|0
    • doğmatik değil dogmatik.. bir şey yazıyorsun bari önce doğrusunu öğren

• Din insanlarin kendilerini mutlu kilmak adina uydurdugu bir sistemdir felefik bir kavramdir sadece.

sürekli kendini yeniler, 3000 yil önce yasamis misirlilara baktigimiz zaman ne kadar bize tuhaf geliyorsa gelecektede insanlar ayni sekilde bizleri degerlendirecektir.

• Allah inancım var ama yangın kisvesi altında link insanların ekmegiyle oynayan, müslüman gecinen, sonra da tv' de bize bir iki yaltakcıyla kendini aklayıp yanmayan Kuran mucizesini gösteren zihniyeti gördükce dinden sogudum, soguyorum.

1|1
    0|0
  • ewet inanıyorum sen inanmıymusun yoksa?

0|2
    2|2
  • evt cnkü dünyada hersey bunların bir yaradana ait oldugunu gösteriyo agacın büyüyüp fidan olması veya kesilen tırnagı yapıştıramaman vs sebebi çok dünyanın düzeni aslında baktıgın heryerde bnu görebilirsn bakmk istersen

0|2
    2|0
  • Bir yaraticiya inaniyorum ve o oyle birisi ki bu dunyayi yaratip savaslara goz yumuyor milyonlarca cocugun ac kalmasini seyrediyor ben bunu yapan kisiye seytan derim! Ve bilim bir gun canli bir insan bedeni olusturup ona hayat verene kadar da deist kalacagim, saygilar :)

0|1
    1|1
  • inanıyorum.inanmam için çok sebep var

0|2
    2|3
  • Evet,O'nun varlığıda tartışma götürmez!

0|2
    1|0
  • İnanıyorum çok şükür. Allahtan korkmayandan korkarım en çok. Onlardan her şer gelir.

0|2
    4|3
  • inanmıyorum. eğer varsa da kimini bolluk içinde bırakıp kimini kıtlıktan kırdıran bir Tanrı umrumda değil.

0|0
    0|0
  • Allah'a inanıyorum.

0|2
    2|3
  • evet inanıyorum Elhamdülillah

0|1
    0|0
    • kardeş kısaca Allah benim isimlerimle beni tesbih edin beni anın , bana dua edin vs Diyor. Tanrı diye bir ismi yoktur. ve demeside doğru degildir.

Necip fazıl kısaküreğin bir sözü vardı. Allah tanrının belasını versin diye. birde Tanrı sizi korusun , Allah bizi korur diyordu. kısaca bizim olmayan bir isimle bize Hitap edenlere nasıl kızıyorsak. Allahın olmayan ismi ile Allaha çağrıda bulunmak ta doğru değildir. Günahtır

• Evet inanıyorum.

0|0
    0|0
  • evet. çünkü ondan.

0|0
    0|0
  • Allah'a inanıyorum çünkü Allahtan başka ilah yoktur

1|0
    0|0
  • 0|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 19

• benim inancıma göre var ve gene inancıma göre inanmayanların sonu ebedi bir cehennem hayatı.inanmayanlara göre ise sadece toprak,reenkarnasyon vb. şeylersin.diyelim ki yok(tövbe haşa) benim bu güne kadar yaptığım namazlar,oruçlar,zekatlar,iyilikler vs, en fazla bir işime yaramayacak ama eyer varsa sizler ne yapacaksınız.(inanmayanlar adına söylüyorum)

1|1
    0|0
  • Evet Allah'a inanıyorum, onun haricinde mantıklı bir sebep bulamadım. Niyetim de yok açıkcası böyle iyi.

1|1
    2|1
  • soğuktan dokmak üzere iseniz tanrıya yalvarın yardım etmesini isteyin orda ölürsünüz

çölde susuzluktan gebereceksiniz bir mucize olmasını istersiniz orda ölürsünüz

orta doğuda müslümanlar katledilir tanrı seyreder

yawww nerde bu tanrı

o kadar okul bitirdim ...tanrıyı göremedimne bir mucize gördüm nede aha bu tanrının işidir diyebileceğim bir şey

bu gidişle ataist olacağım

1|2
    1|2
  • ben böyle gördüm böyle bildim bildiğimi inkar edemem Rabbim beni yolundan ayırmasın

0|1
    2|1
  • inanıyorum tabisi cok zor bir durumda kaldıgımda allahtan yardım istersem gerçekleştiğini gördüm mucize gibi

0|2
    1|0
  • Kültür demişsin = Tanrı Önce bizlere tanrıyı açıklasana ki herkes öğrensin ;)

0|1
    2|0
    • yaraDan manasında kullandım

• Yaradanın adı tanrı değil " ALLAH TEALA (c.c) " Sübhane Rabbiye’l-Azim: "Büyük olan rabbim her türlü kusurdan uzaktır."(Azim olan Rabb’imi yaratılmışlara ait bütün eksikliklerden tenzih ederek O’nu güzel isim ve sıfatlarıyla tesbih ederim.)

Sübhanerabbiye'l-a'l� : "En yüce olan rabbim her türlü kusurdan uzaktır."

• hayir inanmiyorum, ama ilerde bir gün bilimsel olarak varligi saptanirsa inanabilirim.

1|1
    1|0
  • ayrıca şuna da yazıyım

tanrı 'doğmadım doğurulmadım' demiş

Zeka( akıl) kendi kendine mutasyon geçiren bir şey değildir...var olan akıl gelişir...akıl yok ise gelişemez...Zekanın varlığı , allah'ta inanılmaz bir zeka var bu zeka kendi kendine oluşamaz...milyonlarca yıldır yaşayan timsahın bu zamana gelinceye kadar bizden akıllı olması gerekirdi çünkü bizde milyonlarca yıl önce dünyada varlığını sürdürmekteydi...

allah doğmadım doğurulmadım diyerek benden öncesini karıştırmayın demek istemiş...ama zeka(akıl) denen şeyin , tanrıdada olması ve bu zekanın tüm evreni yaratabilmesii

emin olun bizim bilmediğimiz bir şeyler var

0|0
    1|1
  • Allah inanıyorum,belki varlığı göremiyoruz ama hissedebiliyorum o yüzden.

0|1
    1|0
  • Çok şükür ALLAH'a inanıyorum.

0|1
    2|0
  • Çok da tın diyenlerdenim.

0|0
    1|0
  • Kitaplarda tasvir edildiği şekilde bir yaratıcıya inanmıyorum, yaşamın kaynağı olan maddesel güçler var ve bunları anladığımız ölçüde gerçeklere yaklaşabiliriz. Yok anlamak istemezsek de işi ruhlara döküp mitolojiler yaratırız, çok daha basittir

0|0
    0|0
  • Tanrı değil ben ALLAH a inanıyorum. Dinimden dolayı.

0|0
    1|0
  • İnanmıyorum .Bir çok sebebi var , şuan açıklamak istemiyorum .

0|0
    0|0
  • Baküs ve Jupiter Optimus Maximus <3

0|0
    0|0
  • ALLAH,a inanıyorum

0|0
    0|0
  • bi yaratıcı gucun olduguna ewet inanıyorum ama adının ne oldugunu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Bu sorumu şimdi tanrı diye bişey yok önce allahi anmayı bil?

0|0
    1|1
  • Tanrı sizi korusun bizi Allah korur !

0|1
    1|2
    • inancsız biri için her ikisi de aynı

Yükleniyor...