Sizce kader nedir?

basit bir örnekle, dışardasınız bir otobüse binseniz bazı şeyler yaşayacaksınız ama binmediniz, yaşamadınız. çok küçük bir şeyi yapmak veya yapmamak bile hayatımızı derinden değiştirebiliyor. kader sizce nedir?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kader tek değildir. Allah kaderimiz olan milyarlarca yol çizmiştir. Kimisi hayra uzanır kimisi şerre. Bunlar bize seçim hakkı sunulan kısımdır. Senin verdiğin örnektede otobüse binmek ya da binmemek, bu çizilen yollardan sadece ikisi. Doğduğumuz ana baba, fiziksel özelliklerimiz vb. şeyler ise kaderin seçim hakkı sunulmayan yani bizim elimizde olmayan kısmıdır. Benim kader hakkında düşüncelerim özetle bu kadar

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Allah dostu evliyadan bir öğretmen düşünelim. Öğrencilerinden birisine “yarın seni şu kitaptan imtihan edeceğim.” diyor. Fakat öğretmen Allah’ın izniyle onun filim, maç, oyun, eğlence, derken sabah okula çalışmadan geleceğini bilerek, akşamdan karnesine “0” yazıyor. Ertesi sabah öğrenci sorulan sorulara cevap veremiyor ve sıfırı hak ettiğini bildiği anda, öğretmen cebinden not defterini çıkarıp “senin çalışmayıp sıfır alacağını bildiğim için önceden deftere sıfır yazmıştım” diyor. Buna karşı öğrenci “Hocam sen sıfır yazdığın için ben sıfır aldım. Yoksa geçer puan yazsaydın geçerdim.” diyebilir mi?

Demek ki Allah yazdığı için biz yapmıyoruz, bizim yapacağımız şeyleri bilerek Allah yazıyor. İşte buna kader diyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sizin dilinizde anlatayım:
    2 tane erkek koydular önüne. Biri %100 yakışıklı falan diğeri %80 .
    Sen %100 olanıyla evlendin bunun için, çünkü o seni etkiledi yüzüyle falan
    İleride evlendiğin adam kaza geçiriyor ve yüzü dağılıyor. Bu kader !
    Hak edilendir yani ;)

0|0
    0|0
  • olması gereken olur.

0|0
    0|0
  • Kader bir isimdir

0|0
    0|0
  • Yaşamış olduğumuz hayat.

0|0
    0|0
  • Bu soruyu sorduran da kaderdir , daha önce sormamış olmanda.

0|0
    0|0
  • İnsanın hür iradesiyle aldığı kararlar silsilesinin hayatını şekillendirmesi ve hangi kararın arkasından neler getireceğinin daha önceden yaratıcı tarafından bilinmesi durumu kaderdir.(bana göre)

0|0
    0|0
  • Kader diye birşey yok , başımıza gelenlerin bir nedeni yok kendinizi salın hanım efendi toprak olup gidecez

0|0
    0|0
  • Benim şu an sana bunu yazmam mesela

0|0
    0|0
  • Kız ismi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bizim kader dedigimiz sey baska yerlerde baska sekilde anlatiliyor ama soyleki ; incilerimizi domuzlara atmayin diye bir soz var incilden, velhasil aslini merakvediyorsan boyle bulamazsın

0|0
    0|0
  • Kader ve kaza vardır. Kader yaşadığımız ve yaşayacağımız olayların Allah tarafından bilinmesidir. Kaza vadır bir de o olayların bizim irademizle gerçekleşmesidir. Ama bazı şeyler değişmez. Örnek ölüm belki yaptığımız bayırlarla ömrümüz uzar ama ölüm bir kadŕir değilmez. Yani kısaca insan iradesine bağlı

0|0
    0|0
Yükleniyor...