Yüzüklerin Efendisi mi Harry Potter mı?

Sizce hangi seri daha güzel, nedenleriyle beraber?
Oy vermeyi unutmayın.

• Harry Potter
    58% (33)21% (11)40% (44)Oy Ver
  • Yüzüklerin Efendisi
    42% (24)79% (41)60% (65)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|24

En İyi Erkek Görüşü

• Harry Potter

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yuzuklerin efendisini izlemedim tam, bu yuzden Harry Potter diyorum

**

2|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 23

• İkisi efsane olarak bilinir ancak yüzük ve hobbit üçlemelerini izleyen bilen biri için harry potter çok sıkıcı gelir.
    3 leme tabi ki.

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisiyle Harry Potter'ın uzaktan yakından alakası yok, çok farklı hikayeler, o yüzden kıyaslanamaz bence. Ama ille seçim yapmak gerekirse kesinlikle Yüzüklerin Efendisi.

0|0
    0|0
  • harry ne la

yüzüklerin efendisinin yanında..

1|1
    0|0
  • harry potter çünkü gözlüğü var

0|0
    0|1
  • Kıyaslamamanız gereken iki marka. İkisini de çok severim, hiç bir zaman kıyaslayıp şu daha iyi demedim. Ancak şu kıyası yaparım: Film-Kitap olarak bakılırsa, Yüzüklerin Efendisi Filmleri daha iyiyken, Harry Potter'ın kitapları daha iyi.

1|0
    0|0
    • bence tam tersi harry potter kitapları edebi eksiklikleri var filmleri daha basarılı

• @dırdırcıkız "şu şümlede şöyle bir eksiklik/yanlış var" diyebilirsin mesela :) Çeviriden dolayı problem yaşanan 5-6 yer var tüm 7 kitapta (hatta bunlara bonus olarak çıkan HP dünyasında geçen 3 kitabı da ekleyebiliriz) bunların dışında herhangi bir eksik ya da problem görmemiştim ben okurken. Dili sade ve anlaşılır, anlatım ve betimleme olarak müthiş, kurgu olarak olağanüstü bir kitap serisi Harry Potter.

• altta yorum yaptıgım bir kız var o daha güzel acıklamıs ingiliz dili ve edebiyatı okuyormus. İlk iki kitabı ingilizce okudum dili sade ama hicbir edebi yonu yok. Yani soyle best seller olmak icin yazılmıs bir ktap cok da belli. Edebi eksiklik bir cumleye bakılarak soylenmez. O kadar eksik degilizdir umaım

• bende sormustym bende harry piter demislersi susj

0|0
    0|0
  • yüzssük :D

0|0
    0|0
  • Tabiki Harry Potter daha güzel, tamam yüzüklerin efendisi de güzel fakat harry Potter in hikayesi farklı her bölümünde farklı hikayeleri var yüzüklerin efendisi 3 lemesinde sadece yüzüğü teslim etmeye çalışıyorlar

0|0
    0|0
  • Harry

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin Efendisi'nde "ahlak", "iyilik-kötülük", "hırs" gibi kavramlar var. Harry Potter daha cok sihri reklam yapma amacli

0|0
    1|0
  • Tabikide yüzüklerin efendisi

0|1
    0|0
  • yüzüklerin efendisi

0|0
    0|0
  • efendi yüzüklerin daha güzel

0|0
    0|0
  • yılan ölün

0|0
    0|0
  • bu hayrı pıtırın nesini seviyorsunuz harbiden

0|0
    0|0
  • Gandalf amca

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi diyorum... Gişesine bakmanız yeterli :)

0|0
    0|0
  • bence ICE CUBE

0|0
    0|0
  • Yaban :D

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi

0|0
    0|0
  • Harry Potter'ın tüm serisi, sadece Yüzüklerin Efendisi Kıralın Dönüşü son filmine bedel değil.

0|0
    0|0
  • harry potter 15 yaşa kadar hitap ediyor :D

0|0
    0|0
  • yüzüklerin beyfendisi :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Yuzuklerin efendisinin kurgusunun yaninda harry potter cok zayif kaliyor bence. Ben zaten harry potterin cok abartildigini dusunuyorum. Ulysess falan varken harry potterin bu kadar abartilmasi populer kultur yüzünden hep. Filmlere baktiginiz zaman harry potter daha buyuk bir kitlenin ilgisini cekiyor saniliyor ki olay sadece büyü vs. Fakat altyapıya ve emege bakildiginda tabiiki Yuzuklerin efendisin onemi tartisilmaz. İngiliz dili ve edebiyati okuyorum. Yuzuklerin efendisini anlamamiz zor diye harry potteri arastirma odevi verildi. Cunku yuzuklerin efendisinde bir toz parcasi bile arketip. Altinda yatan mitolojik hikayeleri ve karakterleri gectim olusturulmus elfce gibi diller var. Bir dil olusturmaktan bahsediyoruz. Harry potter sadece yaraticiliga kalmis ve ingiliz diline ve latinceye hakim olmaya tabiiki. Yuzuklerin efendisi ise cok buyuk filolojik altyapiya sahip. Hikayesine ve anlatmak istediklerine deginmiyorum bile. Ah lotr

1|0
    0|0
    • Bu da edebi yonden daha iyi oldugunu gosterir ama genel olarak sadece kitaplar degerlendirilmiyor bence.

• Yüzüklerin efendisi.

0|0
    0|0
  • LOTR bence

0|0
    0|0
  • harry tabiki

0|0
    0|0
  • Çok zoe bir soru ama Yüzüklerin Efendisi diyorum ben. Daha güzel geliyor bana Hobbitle betaber daha çok heyecanlı izlemiştim

0|0
    0|0
  • Harry Potter :)

0|0
    0|0
  • The Lord of the Rings ✌

0|0
    0|0
  • yüzüklerin efendisi :)

0|0
    0|0
  • Harry Potter tam bir efsane. Üzerine film tanımam

0|0
    0|0
  • Harry Potter benim icin cünkü kendimi karakterler daha ozlestirebiliyordum.

0|0
    0|0
  • Harry Potter i çok sevmiştim ben 😃

0|0
    0|1
  • Harry Potter

0|0
    0|1
Yükleniyor...