Kendimi nasıl geliştirebilirim?

Nerden başlamalıyım genel kültürüm sıfır naparsam yapıyım he gibi hissediyorum?

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yabancı dil öğren, ingilizcen yoksa ingilizce ile başlamanı tavsiye ederim. Film izle, anime izle, kitap oku, video oyunu oyna, dizi izle. Ama her şeyden önce tabularını yık, değişik fikirlere açık ol. Kendi doğrularınla çelişen yorum ve düşünceler gördüğün anda, beynin bunlar ne kadar saçma diye otamatikman savunmaya geçiyorsa işin zor diyebilirim. Ama bir insan genel kültürünü geliştirecekse ilk adamı Televizyon izlemeyi bırakmak olmalı, arada bir ailemi ziyaret edince onlar izlerken denk geliyorum, bir tane faydalı mantıklı program, dizi vs birşey yok televizyonda. Ya acunun insan vaktini boşa harcatan programları var ya islami mastrübasyon dizileri var ya da abuk sabuk moda ve kadın programları. TV'yi bırak, yabancı dil öğren, farklı fikirlere ilgi duy; dizi, film, oyun vs bunlara biraz bakıver, sanatla ilgilenmeye çalış, sanatın her dalı ayrı bir dünyadır ve ayrı bir güzeldir. Birde öyle hemen olacak şeyler değil 2 sene içerisinde alim olmayı bekleme, uzun süren bir süreçtir bu.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bol kitap okumakla başla

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Geliştiremezsin (ters etki yaptım)

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • bir kursa başla sana uygun ilgini çeken bir kurs

0|0
    0|0
  • Hahaha aynen bende kişisel gelişim kitapları okumaya karar verdim ama 2 senedir ertrliyom

0|0
    0|0
  • Benimle sohbet edebilirsin ;)

0|0
    0|0
  • Bol bol kitap oku.

0|0
    0|0
  • olduğun gibi kal boşver sonra geliştim diye kendini beğenmeler ne olur :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Deneme oku
    Kafkaokur dergisi al karıştır
    Uykusuz, penguen al
    Adı çok duyulan film/ kitapları oku izle
    Her konuda bir bilgin bir konuda her bilgin olsun
    Hobi edin o alanda kendini geliştir

0|0
    0|0
  • Ayda bir roman oku. Farkı görüceksin

0|0
    0|0
  • Oku başka yapilcak bişey yok ha bide düşün

0|0
    0|0
  • Kitap oku. Genel kültür zamanla oturur :)

0|0
    0|0
    • Ama kendimi he hissediyorum ne okucam nerden başlıcam tarihmi edebiyatmı romanmı ne yani?

• İlgi duyduğun alanlardan birşey okuyabilirsin. Edebiyat oku, Kişisel gelişim oku. Tarih ilk başlarda ağır gelebilir.

• Bir rehber eşliğinde sanat müzelerine gitmekle başlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • Çok kitap oku

0|0
    0|0
Yükleniyor...