Müslümanlar Kuranı ne kadar sıklıkla okuyorsunuz?

Kurandan kastım Arapça orjinal dili değil Türkçe anlamını soruyorum.
Müslümanların çogu zaten kuran okumuyor bu bilinen bir gerçektir. Türkiyede hemen herkes dinini sağdan soldan duydugu rivayetler üzerine ögreniyor neredeyse kurana hakim müslüman bulmak zor.
Kuranı okuyanlarda genelde hristiyanlar yahudiler ve ateistler oluyor
2 level olmadıgım için link atamadım

Ezber bozan din raporu! Kur'an okumuyoruz! diye aratarak bulabilirsiniz

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Zeki insanlar okur, araştırır, öğrenir. Müslümanlar için Kuran kitaplıklarında dekorasyondan öte bir anlam ifade etmez.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Dogru haklısın çoğu kişi kulaktan dolma bilgilerle

0|2
    0|0
  • Yani insanlar Kuran'ı okuyunca mantıksız bulup diğer dinleri mi yöneliyorlar?
    Kuran'ı da İncil'i de okudum ve bana en doğru yol olan İslamiyetin yolu olduğuna karar verdim.610 yılında indirilmiş bir kitabı o yılların zihniyetiyle yorumlarsanız tabi ki İslamiyeti mantıksız bulursunuz.

0|0
    0|2
    • Aşagı yukarı hepiniz gizli deistsiniz ancak farkında değilsiniz ayetler işlerinize gelmediği zaman o ayet o dönem için geçerliydi o ayeti yanlış yorumluyorsun arapçasına bak gibi geçiştirici laflar ediyorsunuz hadis oldu mu hiç gerek bile yok demeye hadis uydurma der sıyrılırsınız ama kuran oldu mu işinize gelmezse dönemin şartına göre yorumla ayet o dönemde geçerliydi diyorsunuz kısaca hepiniz gizli deistlersiniz farkında bile değilsiniz

• Kendim bir müslüman olarak katiliyorum sana. Bu ülkede genelde hep diğer dinlerden insanlar Kuran'i okuyor. Kimse dinimi öğreneyim demiyor. Hep başkalarindan duyduklariyla hareket ediyorlar. Bu beni çok rahatsiz ediyor. Ben kendim mealini günlük bir iki sayfa olmak üzere düzenli okumaya gayret ediyorum. Yani arada okumadiğim günler oluyor ama genelde her gün okurum. Bence düzenli bir şekilde okumak çok önemli. Ve Kuran bir defa okunup birakilacak bir şey değil. Her okuduğumda içinden başka bir şey cikarabilirim. Geçen yil okuduğumda bir konu dikkatimi çekip, o alanda kendime çeki düzen verirken bu yil okurken başka bir konuya takilabilirim. Bu yüzden sürekli okumamin faydali olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ramazanda ve tatillerde okul zamanı bir sayfa falan anca okuyabiliyorum

0|0
    0|1
  • Aynen öyle buraya girme skligimiz daha fazla buraya girip yorum okuyup yazana kadar Kurani Kerimi okusaydik simdi hepimiz birer alim olurduk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Her gün dinliyorum desem ne değişecek ki

0|0
    0|0
  • hayatımda bir kere Türkçe okudum, arapçasını hiç okumadım çok dindar da sayılmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...