Müzik alaetlerıne olan ılgınız ne derecedir darbuka calmasını bilen var mı aranızda vurmalı calgıları cok seviyorum?

müzik alaetlerıne olan ılgınız ne derecedir darbuka calmasını bilen var mı aranızda vurmalı calgıları cok seviyorum?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Çok severim. Elektro ve bass gitar çalıyorum. Saksafon da bilirim az biraz. Ama asıl enstürümanım davuldur ( asma davul değil bateri) merak ettiğin bişey varsa sor elden geldiğince yardımcı olurum

0|0
    0|0
    • darbuka calmak ıstıyorum

• Darbuka biraz özel bir enstürümandır. Vurmalı olduğu için sahnede çalarken hata payının sıfır olması gerekir aksi hâlde tüm orkestrada aksama olacak ve suçlu olarak herkes seni gösterecektir. Metronomla çalışman lazım, solo performans dışında ritim ağırlıklı olduğu için 4/4 6/8 7/8 9/8 vb. Ritimleri bilerek çalmaktan çok vücüduna ve kulaklarına ezberletmen lazım. Bisiklet sürerken dengede durmaya çaba harcamazsın bu otomatikman olur. Ritimlerde böyle olmalı düşünmeden yapmalısın. Her gün en az yarım saat egzersiz yapmalısın ama dediğim gibi metronom şart. Süre önemli, her bpm beynine ayrı ayrı oturmalı. Kursa gitmeni şiddetle tavsiye ederim. Gitar felan evde kolaylikla öğrenilir ama darbuka için bunu söyleyemem kurs şart. Ayrıca Sadece ritim değil perküsyon bilmelisin ve bunun da tek koşulu yine kurs. Başarılar dilerim umarım başarılı olursun

• kurs bulamıyorum dasrbuka ıcın :(

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 1

• Yeteneksizim ve sevmiyorum :) saksafon ve piyanoya merak sarmıştım ama parayla anca ve o kadarda istekli olduğum söylenemez

0|0
    0|0
Yükleniyor...