İlber Ortaylı kitaplarını nasıl buluyorsunuz okunmalı mı?

Bir sürü kitabı var ve hepsini okumak istiyorum, tarih öğrenmek isteyen birinin okuması gerekir mi sizce?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• mutlaka okumalısın. imparatorluğun en uzun yüzyılını özellikle oku ayrıca istanbullu olmak için istanbuldan sayfalar muhteşem. ilber hoca nın yanı sıra halil inalcık'ı da okumalısın özellikle de klasik çağ eserini

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim İlber hocanın çoğu kitabını okumayı düşünüyorum

• imp. en uzun yüzyılı müthiş bir eser

En İyi Kız Görüşü

• Hiç okumadım ama karıştırdım benim için onun yazı sitili biraz zor olsa da bu yönde en saygılı hocalardan biri diye düşünüyorum. Adamın bilmediği konu yok. Kitapsanda birkaç kitap bulunuyor, özellikle Osmanlı zamanı yönelik.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• yaaa oadam habertürk te tarihin arka odasına konuk olduğunda sabaha kadar konuşmasını dinlerdim. tam bir ayaklı kütüphane murat bardakcı ve erhan afyoncu ile çok güzel bir tarih sohbeti yaparlardı.

1|0
    0|0
  • şaka mı bu soru ortaylı ve bir de halil inalcık var bu adamlar dünyada saygı gören insanlardır. son dönemde yetişen yavuz bahadıroğlu ve mustafa armağan
    tarih bu adamların işi. ortaylı çok tarafsız öylesi yok

1|0
    0|0
  • eski çağ türk tarihi için ahmet taş ağıl yeni çağ için de ilber ortaylı daha ötesi yok

1|0
    0|0
  • tarihçinin fikri de önemlidir, herkes önüne geleni öğrenebilir, öğrenebilme bir yetenektir, ama doğruyu dürüstçe söylemek adamlıktır. Önce adam olsun, babasının görüşlerini olduğu gibi savunan tarihçiler samimiyetsizdir, o kadar tarih profesörüsün ne değişti, diye sorunca, "ben fikrimi değiştirmem" diyen biri ha profesör ha işsiz

0|0
    0|0
  • Osmanlı padişahlarına delilsiz esrarcı ve sarhoş diyen adamın kitaplarını okumam. Cidden araştırdım ama delil bulamadım.

0|0
    0|0
  • 10 numaradır..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Istersen okursun yani okuyamıyorsun

0|0
    0|0
  • Gerekir.

0|0
    0|0