Bir ülkücünün, türkçünün okuması gereken kitaplar?

Bir ülkücünün, türkçünün okuması gereken kitaplar nelerdir?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• ziya gökalp Türkçülüğün esasları en başta, nihal atsızı söylemeye gerek yok milliyetçilik iyi ve doğtu tarih bilmek gerektirir o nedenle ilber ortaylı ve halil inalcık'ın eserlerini oku ayrıca falih rıfkının zeytin dağı ve atatürk eserlerini. bunların yanı sıra milliyetçilik çok yönlü olmaya engel değil yaşar kemal'in üç anadolu efsanesi, binboğalar efsanesi gibi eserlerinide oku. edebiyat olarak özellikle ahmet kabaklı hocanın Türk edebiyatı ansiklopedisini edin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İlk olarak tabiki Nutuk okunmalı. Ziya Gökalp-Türkçülüğün Esasları'nı, Nihal Atsız'ın kitap ve makalelerini okumalısın. Günümüzden birini okumak istiyorsan İlber Ortaylı-Türklerin Tarihi kitabını okuyabilirsin.

1|1
    0|0
    • seçimin güzel ama nutuk pek okunabilir eser değil zira çok fazla ayrıntı içeriyor daha ziyade araştırmacılar için uygun.

• @xxboa Yazdığım eserlere güzel dediğinize göre okumuşluğunuz var. Onları okuyup Nutuğu tercih etmeyişiniz garibime gitti doğrusu. @soran yayın evleri hakkında çok kapsamlı bir bilgim yok ama Ötükenin milliyetçi bir yayın evi olduğu iddia edilmesine rağmen Islamiyetçi yönü daha ağır basan bir yayın evi sanırım. Arkadaşım Atsız'ın kitaplarında sansürleme yapıldığını söylemişti. Ben Ötüken'den okumamıştım. Inkılaptan alabilirsin orasıda iyidir

• nutuk ta çok fazla teknik ayrıntı kim hangi subay ayrıntıları fazla o nedenle.. ayrıca zannedilenin aksine inönü de milliyetçi gerçi atsız döneminde zorluklar yaşamış ama şimdi dönemin koşullarına bakınca durum oldukça hassas. neyse dediğiniz gibi bazı eserler sansüre uğruyor bu da ayrı bir tuhaflık.

Erkekler Ne Diyor 5

• dokuz ışık.. Alparslan türkeş

1|0
    0|1
  • her türlü kitabı okuyacaksın,
    bilginin Ülkücülüğü, Türkçülüğü olmaz

1|0
    0|0
    • Bunu ben de biliyorum ama insanın bir ideolojisi varsa öncelik olarak buna yönelik her şeyi bilmesi gerekir diye düşünüyorum.

• haklısın,
      Alparslan Türkeş ideolojin olsun.

• Atsizin tüm kitaplari

1|0
    0|1
  • Turan imparatorluğu

1|0
    0|0
  • Karl Marks ın kitabını okuyabilirsiniz

0|0
    0|0
    • Şakamısın a*k

• Siz marks gibi adamın kitabından alamazsınız zaten. O kitabı okumak için en az üniversite mezunu olmak gerek!

• Pardon oxford👍🏻👍🏻

Kızlar Ne Diyor 3

• Ülkü Ocaklarının sitesine gir sana okuman gereken hem Ülkücülükle-Türkçülükle ilgili hem de karşıt görüşlerle ilgili pek çok kitabın bilgileri çıkar. Burada yazarsam çok uzun olur.

1|0
    0|0
  • Neden sadece kendi gorusunu destekleyecek kitaplar okuyorsun da farkli kitaplari okuyup da ufkunu genisletmiyorsun? Kitapta bile fasistlik abi ya 😂

0|1
    2|0
    • Farklı kitaplar okumadığımı nerden biliyorsun? Bu konuda özel olarak gelişmek istiyorum. Ayrıca tutturmuşsunuz bir faşistsiniz diye ben kendimi öyle görmüyorum ama senin beni faşist görmenle de gurur duyarım.

• Iyi olur :D

• İlk önce hangi ideolojiyi benimsiyorsan o ve ona yakın kitaplar okunur. Ondan sonra karşıt görüşlerle ilgili kitaplar okunur. Bilip bilmeden konuşmak bizim ülkemizde moda olmuş. Milleti faşistlikle suçluyorsun da Başkalarının okuyacağı kitaplara karışarak sen ne yaptığının farkında mısın canım @Alooğ

• Nihal Atsız'ın kitaplarından başla

1|0
    0|0
Yükleniyor...