Goethe-Faust okuyan var mı?

Kıtanın içeriği nasıl ve saçma sapan, Müslümanlığa aykırı yargılar içeriyor mu konusu nedir bilenler yazsın sadece

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben Faustu okumuştum. harikulade bir kitaptır. Faust insanın kendisini mefisto da insanın nefsini (veya şeytanı ) temsil ediyor. Şeytanın insana neler yaptırabileceğini insanın aklını nasıl çelebileceğini anlatıyor. Harikuladedir kesinlikle okumalısın. Bu arada Geothenin müslüman öldüğünü söyleyenler var.

1|0
    0|0
    • Çok iyi rastladı o zaman gerçekten öyleyse, merak etmiştim içeriğini ve yazarı, çok ünlü ama dandik yabancı yazarlardan mı diye. çok teşekkürler

• Kardeşim dandik yazar mı değil mi diye sadece kendimce sorguladım kimseye de öyledir değildir demedim bu durumda kendi zihnimden geçirip dile getirmediğim için hak almam. Bid'atları yaymayın bunları okuyanlar var. Selâmetle

• tamam şakird kızma :D

• Okumaya niyetliyim ama okuyamadım henüz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Faust kaba tabiriyle tanrının çok sevdiği bir kul. Kitap şeytan ve tanrı arasında geçen konuşmayla başlıyor. Şeytan tanrıya faust'u kandırabileceğini söylüyor, tanrı da şeytana faust'u denemek için izin veriyor. Daha sonra şeytan (mefistofeles) insan olarak faust'un hayatına giriyor vs. Olayların detaylarını çok hatırlamıyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...