Gay Temalı Bir Roman Yazmayı Düşünüyorum. Ne Dersiniz, Farkındalık Uyandırır Mı?

Gay temalı bir roman yazacağım. Taslağı oluştu zihnimde. Bir an önce yazıya dökmek istiyorum. Sosyal içerikli bir roman olacak bu. Toplumsal önyargı ve bunun getirdiği geri kalmışlığa vurgu yapmak istiyorum. Ülkemizdeki homofobi sorununun aşılmasına bir nebze olsun katkıda bulunmak istiyorum. Romanın anahatlarını kurguladım, yarından itibaren yazmaya başlamak istiyorum. Ne dersiniz, farkındalık uyandırır mı?

Güncellemeler:
Güncel
Evet?
Güncell
Guncel
Gncl

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Değişik epey okunabilir esasında

0|0
    0|0
    • Yazmayı çok istiyorum ama emeğime değecek mi, yapacağım masraflara değecek mi, yani toplumda hak ettiği karşılığı alacak mı ondan emin değilim işte.

• bilemiyorum doğrusu ama ne biliyim kendi keyfin için hobi olarakta yapabilirsin belki beklediğinden fazla ilgiyi görür

Kızlar Ne Diyor 5

• Eşcinsel kesim ve destekleyenleri düşünürsek satılır. Lakin öyargılı birinin açıp okumaya tenezzül edeceğini dahi düşünemiyorum ne yazık ki.

1|0
    0|0
    • Hmm halbuki ben asıl o ikinci kesim için yazmayı düşünüyorum.

• Ben de çok isterim okusunlar, bir şeyler çıkarsınlar kendilerine, ufacık da olsa anlamaya çalışsınlar ama öyle nalet bir toplum düzeninde yaşıyoruz ve o kadar nefret dolu insan var ki gerçekten ümidimin kırılmaya başladığı dönemlerdeyim artık. Bir gün olacak elbet ama biz görebilecek miyiz bilmiyorum.

• Bazen diyorum, artık idealist olmayacağım, bu toplum için bir şeyler yapmaya çalışmayacağım, yurtdışına gidip kendimi bu ülkenin iki yüzlü değer yargılarından kurtaracağım. Bazen de diyorum, hayır gitmeyeceğim, bu ülkeyi değiştirip yaşanılır bir yer haline getirmek bizim elimizde. Yani benim de kafam karışık bu toplumun değişeceğine inanıp inanmamak konusunda.

• Anlamak istemeyene anlatamazsın

0|2
    0|0
  • Guzel olur yaz darkindalik olur

0|2
    0|0
  • homofobi sorun evet ama psikolofik bir sorun
    saçma olur.

0|0
    0|0
  • Rengarenk !

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ancak itneler okur.

0|2
    2|2
  • Homofobiye sıcak bakmamakla geri kalmışĺığı bağdaştırabilmeniz yetenek isi gercekten. Bu memlekette kimseye gaylari sevdiremeyeceksiniz ya da kabul ettiremeyeceksiniz anca sizin gibi bir kac entellektuel zirvasi pesinden kosar. Benim colugum cocugum olacak bunlar toplumda varoldukca hep ahlaki ornek olup kotu etkileyecekler. Ben hayatimda ilk kez travesti gordugumde ve farkina vardigimda kac gun kendime gelemedim midem bulandi kimsenin bana kotulememesine ragmen. O yuzden o kitabi bosuna yazma kimse okumaz ustunede soyundan kufur yemeyen insan kalmaz. Madem homofobi olacaksiniz toplumun gozune sokmadann kendi aleminizde olun ne bu milletin gozune gozune sokup sonra tepki gorunce ağlamak sıktı artık

0|0
    1|2
    • Bence asıl sıkan sen ve senin gibilerin yüzeysel ve önyargılı bakış açısı. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz. Sanırım toplumumuzun en önemli sorunlarından biri de bu. Mesela sen bütün LGBT'leri trans sanacak kadar cahil olduğun bir konuda ahkam kesme yeterliliğini kendinde görüyorsun. Midem bulandı demişsin, sanırım seks işçiliği konusu mideni bulandıran. Peki hiç düşündün mü bu insanlar keyfinden mi bu insan onuruna yakışmayan yaşam biçimine mahkum oluyor. Tabi ki hayır. Sen ve senin gibi düşünenler onların kamusal hayatta görünür olmaması için elinizden geleni yapıyorsunuz, onları toplum dışına itip bu yola sürüklüyorsunuz. Sonra da midemiz bulanıyor diyorsunuz. Medeni ülkelerde de translar var ve onlar toplumsal hayatta saygınlığı olan öğretmenlik, avukatlık, doktorluk gibi meslekleri icra edebiliyorlar. Çünkü kimse onlara cinsel yöneliminden dolayı ayrımcılık uygulayarak onları yanlışa itmiyor. Bence bunun üzerine biraz düşün, düşünmekle bir şey kaybetmezsin :)

• @BahtsızMedeni sende haklısın abim.

De ki ; Kininizle geberin. (Ali Imran 119)

• Hangimiz daha kindar bir davranış acaba? :) Eşcinselleri savunmak mı, yoksa onların kafasını kesmek mi? Tipik bir ortadoğu toplumunun bireyini temsil ediyorsun. Şaşırmadım.

• Eş cinsel deyince önceden insanlar irkilirdi şimdi ise normal geliyor toplum olarak Algı degişdiriliyor böyle şeyleri normalleşdirmeye çalışıyorlar sende bu insanların ekmegine yağ sürme yardım etmiş gibi olabilirsin yazma o yüzden

0|0
    0|1
  • Uyandirmaz. Yamuk duran masamin kirik bacaginin altina koyarim cok sayfali yaz kirik buyuk.

0|1
    0|1
    • Yorumların buram buram cehalet kokuyor. İkisi arasındaki farkı biliyorum demişsin ama bilmediğin gün gibi ortada. Hala bana gelmiş bıyık sürtme diyor, normal insanlar gibi yaptığını mı diyor, ezik ya :) Bu arada gay denildiği zaman halkın aklında canlanan şekli ben de biliyorum, zaten amacım bu önyargıyı yıkmak. Ama okuduğunu anlamaktan o kadar acizsin ki bunu bile kavrayamamışsın. Neyse, anlıyorum ki boşuna çabalıyorum bu toplum için bir şeyler yapmaya çalışarak.

• Oyy oy.. Neyse git hollanda da falan yaz.

• sen yaz ama sanmıyorum. bu milleti birşey uyandırmaz. grinin elli tonu da fetişizm içeren bir romandı, aşk romanı sandılar.

0|0
    0|0
    • Sadece yazmakla da bitmiyor ki. Masraf da yapacağım kitabı bastırmak için, sırf toplumumuzdaki homofobi sorununun aşılmasına bir katkım olsun diye. Ama buna değip değmeyeceğini şimdiden kestiremiyorum işte.

• ben kestireyim sana işte. kimse de birşey değişmez. ayrıca profesyonel yazar bile değilsin

• Öyle sıradan yazarlar var ki yazdıklarıyla toplumlarda ciddi farkındalıklar oluşturdular

• Yaz da okuyalım sosyal içerikli kitabını :)

0|0
    0|0
  • Kurgusu iyi olursa, okuyucuyu sıkmazsa güzel olur. Yaz dostum, ben de alır okurum çıkarsa.

0|0
    0|0
  • yaz dostum istedigin yaz...

0|0
    0|0
  • Süper olur benim okumıyacağım kesin :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...