Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır?

Bu yaşıma geldim ve kitap okuma alışkanlığı denilen o harika şeye sahip olamadım. Bu zamana kadar alışkanlığı edinmek için bi' kaç kitap denedim, başarısızdım. Ne yaparak bunu kazanabilirim?

0|0
22|17

En İyi Kız Görüşü

• kitaplar başarısızdır belki? kendine uygun, seni sürükleyecek kitabı bulmayı dene. başından kalkamazsın. mesela ben aşk romanlarından nefret ederim. okuyamam.. hep kendini suçlama :)

0|0
    0|0
    • Yahu nereden başlayayım bilmiyorum ki. Aslında olay şöyle oluyor, kitabı alıyorum, bugün 20-30 sayfa okuyorum. Yarın devam edeyim diyorum lâkin bir daha yüzüne bakmıyorum kitabın.

• sevmedin demekki. seni yeterince etkileyemedi. idefix diye bir online kitapçı var. oraya gir. orda birçok kitap çeşidi var. yorumlarda yazıyor kitabun konusuda. ordan birtane sipariş et bence. ve kendine söz ver. ben bunu bitiricem de

• teşekkürler :)

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• ilk olarak ortam kitap okumaya uygun olmalı. zihin olarak rahat olmalısın, yani başın ağrıyorsa ya da aklında başka bir konu varsa başarısız olursun. Sonrasında uygun iyi bir kitap alman lazım. Bence sen sana uygun bir kitap bulamamışsındır. hangi kitapları okumayı denedin? Bence sevdiğin kategorilere uygun olmalı, yani romantik, aksiyon, fantastik. Sonra öyle her yazarın kitabı romanı okunmaz. Bir kere o tadı tattıktan sonra alışkanlık yapar, ilk önce bu dediklerimi belirle

0|0
    0|1
  • Demek ki okumak istemiyorsun.

0|1
    0|0
  • Büyük ihtimalle hangi tür kitapları okumaktan zevk aldığını bilmiyorsun
    Hoşlanabileceğin akıcı kitaplar oku

0|0
    0|0
  • ozmn sectıgın kıtablar ıyı kıtap deqılmıs eger akıcı bı kıtap alırsan okudukca okuyası gelır emın ol

0|0
    0|0
  • Farklıla tarzda kitaplar deneyerek

0|0
    0|0
  • Bir alışkanlık edinebilmek için -yanlış hatırlamıyorsam- yirmi bir gün onu tekrarlamak gerekiyormuş.

1|0
    0|0
  • bu yaştan sonra biraz zor değil mi ama kitap okumanin harika oldugunu düşünüyorsan kesinlikle yaparsin ama once neyden hoslandigini bul daha süslü kelimelerle anlatılan ruhsal seyler, bilim kurgu, mitoloji konu o kadar sinirsizki bul yani

0|0
    0|0
  • Açılın kitap kurdu geldi. tarzını bulmakla başla. Biraz oku sıkılırsan diğer tarzları dene Beğendiğin zaman zaten akıcı oluyor

0|0
    0|0
  • Okuyarak. Başka özel bir yolu olduğunu sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Seveceğin bir kitabı oku gerisi gelir

0|0
    0|0
  • ne tarz filmleri seviyorsun?

0|0
    0|0
    • Felsefe uzerine olsun, komedi olsun.. Ama favorim felsefe.

• O tarzda kitaplar oku. Benim kardeşim de kitap sevmezdi ama sonra aksiyon, bilim kurgu kitapları Okuttum şimdi hep okur. Istediğin tarzda oku, zamanla daha da çok seviyorsun ve artık okumadan duramazsın, hobi olur.

• Neye ilgi duyuyorsan onla başla konusu fark etmez polisiye erotik dram neye ilgiliysen oku zamanla çoğalıcakyır

0|0
    0|0
  • Okuya okuya, mutlaka bir ilgi alanin olmali o alanda oku

0|0
    0|0
  • Sevdiğin tür kitaplar okunmalı ve insanlara göstermek için değil de yürekten isteyerek

0|0
    0|0
  • Kitap türünü değiştir daha akıcı ince bir kitap seç :)

0|0
    0|0
  • Kitap okuya okuya. Al eline ve basla. Gerisi gelir.

0|0
    0|0
  • Oku surekli

0|0
    0|0
  • Sana, düşüncelerine hitap eden kitaplardan alabilirsin

0|0
    0|0
  • Film kategorisinde ne seviyorsun

0|0
    0|0
  • Kİtap okuyarak.

0|0
    0|0
  • Bence ilk olarak sevdigin tur okumaya basla. Agir romanlar ve edebi eserleri sonraya sakla eger onlarla baslarsan devami gelmeyebilir. Mesela once populer kitaplardan baslayabilirsin. Daha surukleyici hizli akip giden kitaplari tercih etmelisin. O aliskanligi edindikten sonra istedigin her tur oku.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ben ilk olarak kolay okunan kitaplardan başlamıştım benimde pek yok lisede filan okumayı sevdim

0|0
    0|0
  • Kitap okuyarak. Başka yolu yok, ne bekliyorsun? Egzersiz falan mı?

0|0
    0|0
  • İlk başlarda zor olur bunu kazanmak.. Bir anda kitap kurdu olmayı bekleme sakın.. Doğru kitaplarla başlaman çok önemli.. ben Aziz Nesin le başlamıştım okumaya..

0|0
    0|0
  • Kitap okumak tarzdır herkes kazanamaz

0|0
    0|0
  • İyi kitapla başlayarak.

0|0
    0|0
  • Sevdiğin tarz bişey oku bende sevmezdim dövüş klubünü okuduktan sonra chuck ın bütün kitaplarını ardından yerli yabancı yeraltı edebiyatını okumaya başladım

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı kafana koyarak

0|0
    0|0
  • Kafan rahat olacak kitap okumak için, mesela sabah erken kalkıp 1-2 saat okumayı dene, kahvaltıdan önce, çok keyif alacaksın ve okuduğun aklında kalacak

0|0
    0|0
  • arkadaş çevreni kültürlü bireylerden seç mîliyetçilik , devlet dini , siyasi görüşlerden uzak dur, kitap dahi yazabilirsin

0|0
    0|0
  • Doğru kitabı okuyarak bu alışkanlığı elde edebilirsin.

0|0
    0|0
  • Okuyarak

0|0
    0|0
  • kitap okuyarak

0|0
    0|0
  • günde 5 sayfa oku her gün 5 sayfa sonra sabah 5 akşam 5 sonra yavaş yavaş arttır

0|0
    0|0
  • Kitap okuyarak.

0|0
    0|0
  • İlgi çekici kitaplar okuyarak

0|0
    0|0
  • hedef belirle kendine! Günlük 10 sayfa mesala 1 hafta dene zaten bırakamazsın!

0|0
    0|0
Yükleniyor...